ایسنا نوشت:

معاون رییس جمهور در امور زنان گفت: حلقه‌های مفقوده زیادی در حوزه زنان در استان‌های مختلف کشور وجود دارد.

شهیندخت مولاوردی پس از بازدید از بخش‌های مختلف مرکز تجاری سیتی سنتر اصفهان و افتتاح نخستین نمایشگاه منطقه‌ای نقش آفرینی زنان در تولید پایدار در جمع خبرنگاران، توانمندی‌های زنان در عرصه‌های مختلف صنعت را ضعیف توصیف کرد و گفت: نرخ مشارکت اقتصادی زنان تنها 12.6 درصد است و درآمد اقتصادی آن‌ها نیز به حدی پایین است که باید برای آن برنامه‌ریزی‌های جدی صورت گیرد.

او با تأکید بر اینکه فعالیت‌های زنان نیازمند برنامه‌ریزی‌های دقیق است، گفت: یکی از مأموریت‌های مهم دولت در امور زنان توجه به فعالیت‌های اقتصادی، درآمد زایی و کارآفرینی آن‌هاست و در حالی که فعالیت‌های زنان در سال‌های گذشته نشان می‌دهد که آن‌ها به خصوص در بخش صنعت ضعیف ظاهر شده‌اند.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در پاسخ به سؤالی درخصوص کاهش ساعات کاری زنان شاغل، گفت: لایحه‌ای در این خصوص تهیه و از سوی دولت تقدیم مجلس شده که مورد موافقت کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی نیز قرار گرفته است، با این وجود دولت امیدوار است این لایحه در صحن علنی خانه ملت نظر نمایندگان را جلب کند.

مولاوردی ادامه داد: براساس این لایحه قرار است زنان شاغل دارای فرزندان زیر هفت سال و یا افرادی که در خانواده خود همسران یا فرزندان معلول دارند، براساس قانون مدیریت خدمات کشوری با انجام توافق با کارفرمایان خود حداکثر تا یک چهارم ساعات کاری خود را تقلیل دهند اما حقوق ماهیانه آن‌ها براساس ساعات کاریشان تنظیم خواهد شد.

او در پاسخ به سؤال دیگری در ارتباط با ارزیابی فعالیت‌های معاونان استانداران در حوزه زنان، گفت: استان‌های کشور نیازمند تقویت زمینه‌های مرتبط با امور زنان هستند و بر این اساس باید معاونان استانداران مختلف کشور به میزان بیشتری با نهاد ریاست جمهوری و با یکدیگر همگرایی و هم افزایی داشته باشند.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه حلقه‌های مفقوده زیادی در حوزه زنان در استان‌های مختلف کشور وجود دارد، گفت: زنان نیازمند عرضه و فروش توانمندی‌های خود در حوزه کارآفرینی و اقتصاد هستند و به همین منظور لازم است طرح ضربتی آموزش با همکاری مراکز آموزشگاهی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهور و سایر سازمان‌های مربوطه صورت گیرد.

 


23231

 

کد خبر 398826

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام A1 ۱۵:۲۵ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۶
    0 0
    جدي؟؟؟