۰ نفر
۲۳ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۶:۴۷

ایسنا نوشت:

وقتی از تکنولوژی‌های پوشیدنی به ویژه ساعت‌های هوشمند صحبت به میان می‌آید، طرفداران سیستم عامل ویندوز موبایل که از تلفن‌های همراه با این سیستم عامل استفاده می‌کنند، گزینه‌های بسیار محدودی برای انتخاب دارند.

تکنولوژی‌های پوشیدنی طراحی شده با سیستم عامل اندروید تنها می‌توانند با موبایل‌های هوشمند اندرویدی کار کنند و ساعت‌های اپل نیز تنها با تلفن‌های ساخت این شرکت که سیستم عامل iOS دارند، همخوان می‌شود.

وب‌سایت وین‌بتا، با اشاره به این نکته در گزارش خود آورده است کسانی که از تلفن‌های همراه با سیستم عامل ویندوز موبایل استفاده می‌کنند، نسبت به دارندگان تلفن‌های هوشمند اپل و اندرویدی در زمینه تکنولوژی‌های پوشیدنی با انتخاب‌های محدودتری مواجه‌اند.

در واقع دارندگان تلفن‌های هوشمند با سیستم عامل ویندوز تنها می‌توانند از دستبندهای مایکروسافت استفاده کنند که به شکل محدود در فروشگاه‌های مایکروسافت آمریکا فروخته می‌شود بنابراین این محصولات در سایر کشورها نیز چندان قابل دسترس نیست.

اما شرکت ساعت‌سازی سوآچ خبرهای خوشی برای طرفداران سیستم عامل ویندوز تلفن‌های هوشمند دارد. بر اساس این گزارش سوآچ در حال طراحی ساعت‌های هوشمندی است که قابلیت همخوانی و کار با سیستم عامل‌های اندروید، ویندوز موبایل و ویندوز 10 را دارند.

این ساعت‌های هوشمند قرار است از طریق تکنولوژی NFC (ارتباط حوزه نزدیک) برای برقراری ارتباط بین موبایل و ساعت استفاده کند. این تکنولوژی درواقع گونه‌ای وسیله ارتباطی بی‌سیم بین دو دستگاه در مجاورت همدیگر است که در فاصله‌های کوتاه (حداکثر چند سانتی‌متر) کاربرد دارد.

همچنین به نظر می‌رسد این ساعت‌های هوشمند طراحی شده از سوی سوآچ با باتری سلولی کوچک کار کند که همین امر نیاز این ساعت را به شارژ شدن از بین می‌برد.

بنابر اعلام سایت بلومبرگ ساعت هوشمند سوآچ طی سه ماه آینده آماده خواهد بود و در چندین رنگ متنوع وارد بازار می‌شود.

 

23503

کد خبر 399876

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =