ایسنا نوشت:

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری تهران با اشاره به تمهیدات استانداری تهران برای تامین مایحتاج شب عید شهروندان استان، گفت: در حال حاضر یازده هزار تن پرتقال و دو هزار تن سیب درختی خریداری شده است.

نعمت‌الله ترکی در حاشیه چهارمین جلسه کارگروه تنظیم بازار استان تهران گفت: بر اساس آخرین گزارش‌های ارائه شده در خصوص قیمت اقلام پرمصرف طی یک ماه گذشته دو قلم کالا از جمله گوشت مرغ و میوه و مرکبات افزایش قیمت داشته است. بر همین اساس به حوزه بازرسی صنعت، معدن و تجارت و بازرسی تعزیرات تاکید شد با بررسی موضوع علت افزایش قیمت را اعلام کنند؛ اما قطعا برای ایام پایانی سال هیچگونه افزایش قیمتی نخواهیم داشت.

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری تهران افزود: گوشت، مرغ و میوه و مرکبات بر اساس تمهیداتی که در نظر گرفته شده است هم به لحاظ ذخیره‌سازی و هم به لحاظ قیمت، نگرانی برای ایام پایانی سال وجود ندارد و افزایش قیمتی هم برای ایام پایانی سال در این دو قلم کالا نخواهیم داشت.

وی ادامه داد: تامین میوه و مرکبات استان تهران به حوزه تعاون روستایی استان محول شده و حدود 35 هزار تن گوشت مرغ نیز ذخیره‌سازی شده که از ماه آینده عرضه این کالاها آغاز می‌شود. عرضه میوه و مرکبات نیز با همکاری سازمان میادین در 180 مرکز عرضه می‌شود که 100 غرفه در میادین استان به طور مستقیم میوه و مرکبات در اختیارشان قرار می‌گیرد.

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری تهران افزود: با میوه و تره‌بار استان نیز هماهنگی‌های لازم انجام شده و اتحادیه نیز 100 مرکز را برای عرضه میوه و مرکبات در نظر گرفته است. قطعا با برنامه‌ریزی‌ها و پیگیری‌هایی که توسط استانداری انجام شده است خرید و عرضه برای شهروندان نسبت به سال گذشته وضعیت بهتری را خواهد داشت.

ترکی تاکید کرد: امسال برای اولین بار ذخیره‌سازی و عرضه تنها برای پایان سال نخواهد بود و عرضه مایحتاج شهروندان تا 25 فروردین ادامه خواهد داشت.

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری تهران با تاکید بر عدم واردات میوه و مرکبات، گفت: به هیچ عنوان واردات میوه و تره‌بار نداشتیم و همه محصولات تولید داخلی کشور است.

وی در خصوص اعلام قیمت‌ها نیز گفت: قیمت‌ها در زمان مشخص و نزدیک به توزیع مایحتاج شهروندان اعلام می‌شود و با توجه به ذخیره‌سازی 35 هزار تن مرغ در استان به کلیه تعاونی ادارات و دستگاه‌های مختلف اعلام کردیم که می‌توانند مرغ منجمد را با قیمت پنج هزار و 500 تومان از شرکت پشتیبانی امور دام استان دریافت کنند.

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری تهران همچنین در خصوص بازرسی و نظارت بر قیمت‌ها، کیفیت و عرضه مایحتاج شب عید شهروندان، گفت: بازرسی‌ها و نظارت توسط حوزه بازرسی وزارت بهداشت، سازمان صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات استان انجام می‌شود و قطعا با هر تخلفی در سطح استان برخورد می‌شود.

وی افزود: امسال نمایشگاه‌های بهاره در چهار مرکز پارک ارم، بوستان ولایت، تهرانپارس و تختی برگزار می‌شود. کمیته‌ای نیز با حضور فرماندار تهران، نماینده اتاق اصناف، سازمان صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات تشکیل شده که نیازسنجی برای برگزاری نمایشگاه‌های بهاره را انجام می‌دهد، به طوریکه برگزاری هر نمایشگاه باید با کسب مجوز از این کمیته انجام شود.

 

2323

کد خبر 400563

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =