مهر نوشت:

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از فراخوان حذف سندهای منگوله دار قدیمی خبر داد.

احمد توسرکانی در جمع خبرنگاران در مورد هزینه اجرای طرح کاداستر بر اساس قانون مصوب مجلس گفت: بر اساس برآورد هزینه ها اعم از نقشه های هوایی و تصاویر ویژه سه بعدی حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان بودجه نیاز داریم که به صورت فاز بندی این قانون را اجرایی کنیم.

او گفت: در این قانون به نوعی می خواهیم کاداستر سه بعدی را هم عملیاتی کنیم که برای نقشه برداری های ارتفاعی برای آپارتمانهای شهری و مشاعات و غیره است.

معاون قوه قضائیه در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه ایا حذف سند های منگوله دار و دفاتر دست نویس در دفترخانه ها دیده شده گفت: بر اساس قانون کاداستر که تصویب شده است بعد از ابلاغ و نوشتن آیین نامه های اجرایی فراخوان حذف سندهای منگوله دار قدیمی اعلام شده و تمامی اسناد تک برگی و الکترونیکی می شود. همچنین تمامی دفاتر دستنویس دفترخانه هم هم حذف خواهد شد و فرایند هرگونه نقل و انتقال و ثبت مالکیت تنها بر پایه الکترونیک خواهد بود.

توسرکانی همچنین اعلام کرد: تاکنون ۹ میلیون سند در قالب کاداستر صادر شده است.

 


23231

 

کد خبر 401553

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۷:۵۸ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۴
  0 1
  پولشو کی میده؟ ملت
 • بی نام A1 ۰۸:۵۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۴
  2 0
  کار بسیار خوب و شایسته ای است و باید هر چه زودتر عملیاتی شود ۰۰۰۰۰ متاسفانه هنوز در ایران اقدامات هفتاد سال پیش و دست نویس بودن سند ادامه دارد که موجب فساد اداری و اقتصادی هم میشود
 • بی نام A1 ۱۲:۴۶ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۴
  1 2
  یه ناندانی جدید برای دفترخانه ها که بیشتر دستگاهی پول چاپ کن برای صاجبانشان هستند راه افتاد