وزنه بردار ایران می گوید کسی باید رییس فدراسیون شود که مشکلات این رشته ورزشی را حل کند.

زاوش محمدی:تقریبا سه ماه از مسابقات جهانی وزنه برداری می گذرد و دراین مدت کیانوش رستمی هنوز حتی یک قدم هم برای مسابقات المپیک بر نداشته!یک سال و 4 ماه دیگر به آغاز مهمترین رویداد ورزشی جهان باقیمانده است و رستمی که دلش از خیلی نامهربانی ها پر است اصلا حس و حال این را ندارد که برای گرفتن سهمیه و شرکت در مسابقاتی که پیش رو است دست به وزنه ببرد:«آنقدر سرد شده ام که هنوز تمریناتم را شروع نکرده ام.»

کیانوش که قبلا هم از کناره گیری اش از دنیای وزنه برداری خبر داده بود این بار هم روی حرفش تاکید می کند با این تفاوت که در اعماق حرف هایش یک حس وجود دارد.حس بازگشت و افتخار آوردن برای وطن،حس بالا بردن پرچم ایران و حس مردم دوستی.هرچند که در این مدت نامهربانی های زیادی دیده است...

پس از کسب طلای جهانی حرف از خداحافظی از دنیای وزنه برداری زده بودید.هنوز هم روی تصمیمی که گرفته اید مصمم هستید؟

بیش ازسه ماه از مسابقات جهانی می گذرد و باید بگویم که هنوز هم هیچ تصمیمی برای تیم ملی ندارم.من حتی تمریناتم را هم شروع نکرده ام!

چه مسائلی باعث شده  تا کیانوش رستمی تا این اندازه دلسرد باشد.طوری که با گذشت سه ماه هنوز هم خیایل تمرین کردن ندارد.

من اولین ورزشکاری بودم که مدال طلا گرفتم اما اتفاقاتی افتاد که دلسرد شدم،گرچه علاقه ندارم به مسائل گذشته برگردم و حاشیه سازی کنم.این حواشی روی ذهن خودم تاثیر منفی دارد و به همین دلیل علاقه ای به گفتن دوباره آنها ندارم اما انشالله روزی بتوانم تمریناتم را شروع کنم و به تیم ملی برگردم.من می خواهم برای کشورم افتخار آفرینی کنم.شک نکنید اگر روزی به تیم ملی برگردم فقط به خاطر مردم و پرچم کشور خواهد بود.دوست دارم دل مردم کشورم را شاد کنم.

هنوز هم خبری از پاداش ها نیست؟

پاداشی به ما نداده اند.البته قول هایی داده بودند که هیچ کدام عملی نشد.حتی گفته بودند که جایزه ویژه ای برای ما در نظر گرفته اند.وقتی می گویند جایزه و پاداش ویژه یعنی حتی بهتر از پاداش های سال های قبل اما پاداش ویژه ما را ندادند که هیچ،از پاداشی که سال های قبل هم می دادند خبری نشد.نمی دانم فدراسیون بودجه ندارد یا اینکه کار ما ارزش پاداش را نداشت؟

انتخابات فدراسیون وزنه برداری نزدیک است.امسال حاشیه های زیادی برای این انتخابات وحود دارد.از دو شغله بودن رضا زاده گرفته تا احتمال جلوگیری از حضور او در انتخابات.نظر تو در این مورد چیست؟

درباره رئیس فدراسیون فعلی نظری ندارم.ما چند سالی است که از فدراسیون چیزی ندیدیم اما شخصا معتقدم باید شخصی رئیس شود که بتواند برای وزنه برداری کار کند و مشکلات تیم ملی و وزنه بردار ها را حل کند.اگر کسی این توانایی را در خودش نمی بیند نیاید بهتر است.

برنامه ای برای شرکت در مسابقات جهانی امریکا و مقدماتی المپیک دارید؟

گفتم فعلا هیچ برنامه ای ندارم و تمرین هم نمی کنم ولی اگر روزی خواستم به تیم ملی برگردم فقط به خاطر کشورم است و تمام تلاشم را میکنم تا بتوانم بهترین مدال را کسب کنم.

 هنوز هیچ تصمیمی ندارم گرچه فدراسیون و تیم ملی هم هنوز تکلیف شان مشخص نیست و باید دید در روزهای آتی چه اتفاقی می افتد.امیدوارم هر اتفاقی می افتد خیر باشد.

 

251 41

کد خبر 401643

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 10
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۴:۵۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۴
  8 32
  چقدر منت میذاری اصلا نمی خواد برگردی
 • بی نام A1 ۱۵:۳۵ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۴
  6 67
  اونوقت نخوایم برگردی کی را باید ببینیم.
 • سفیر A1 ۱۶:۰۷ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۴
  15 3
  نمی دونم چرا هیچ کس با رضازاده خوب نیست حتما رضا زاده مشکل داره نه همه
 • بی نام A1 ۱۷:۰۳ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۴
  66 2
  رضازاده وزنه برداری رو نابود کرد. ببینید یه نفر که یه بقالی رو هم نمیتونه اداره کنه با رانت سیاسی به کجا میرسه
 • معین A1 ۱۷:۴۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۴
  8 7
  حالا خسته بودی پول ندادن نیامدی چرا منت سر مردم کشور میزاری اخرش خودت بر میگردی
 • سیاوش IR ۲۳:۴۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۴
  13 2
  امیدوارم جناب رضا زاده تشریف ببرن اردبیل تو باشگاه بدنسازی جوونای شهرشو تمرین بده تا آینده سازای این رشته بشن، کسی که توانایی مدیریت و دیدن موفقیت دیگران را نداره باید دور از میز و تیم باشه.ضربه هایی که این چندسال از بابت وجود این برادر به تیم و مجموعه وزنه برداری وارد شد شاید دو نسل از وزنه برداری ایران را سوخت.لطفا بی خیال شو .
 • عباس IR ۰۴:۲۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۵
  7 27
  درود بر کورش باقری پرچمدار مبارزه با بازیکن سالاری، بازیکنانی که مربی عوض کنند باید اینجوری ناز بیان
 • خرم آباد A1 ۰۴:۴۸ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۵
  10 3
  به نظر من تا رضازاده بر روي صحنه و باقري در پشت صحنه فدراسيون هستند نياي بهتره چون ضرر ميكني
 • بی نام IR ۰۵:۲۳ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۵
  13 1
  کل اعضای تیم با رضازاده مشکل دارن و کماکان ایشون میز رو ول نمی کنن
 • بی نام IR ۰۵:۲۸ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۵
  14 1
  من در اين دنيا فهميدم جز تعدادي انگشت شمار هركه ميگويد "بخاطر مردم ..."دروغ است و دروغ است و دروغ است