ایرنا نوشت:

یک فرمانده نیروهای الحشد الشعبی روز چهارشنبه فاش کرد، 9 حلقه چاه نفت در صلاح الدین در اختیار داعش است که نفت آن را قاچاق می کند و به همین دلیل برخی طرف ها اجازه آزادسازی مناطق تحت اشغال داعش در این مناطق را نمی دهند.
برخی طرف های عراقی اجازه آزادی مناطق تحت اشغال داعش را نمی دهند.

به گزارش ایرنا، قاسم مصلح فرمانده تیپ حضرت علی اکبر (س) از نیروهای الحشد الشعبی به خبرگزاری نون الخبریه گفته که ما آمادگی کامل برای انجام عملیات بزرگ در استان صلاح الدین، بویژه مرکز آن تکریت را داریم، اما برخی ها اجازه کار نمی دهند.

وی، تصریح کرد: آمریکایی ها و برخی طرف های سیاسی عراق، در ماجرای قاچاق نفت از این میدان نفتی منافعی دارند که خارج کردن آن از کنترل داعش منافع آن ها را به خطر می اندازد.

اینطور که قاسم مصلح گفته، 9 حلقه چاه به نام های فلاح، عبدالرزاق، کمال، ایاد، سعید و برادران ، الخیاوی و کریم شلاش در منطقه البوعجیل در اطراف تکریت واقع است که اسامی یاد شده نام های فرماندهان ارشد داعش است.

مصلح گفته ، از زمان سقوط موصل در 19 خرداد امسال ، روزانه 500 تا 1000 تانکر نفت این چاه ها مستقیم به موصل و از آنجا به کردستان عراق انتقال می یابد که این عملیات در مقابل چشم آمریکایی ها و هواپیماهای آنان انجام می شود.

وی همچنین اضافه کرد که عملیات صدور نفت از این منطقه پیرو یک توافق محرمانه میان نیروهای ائتلاف و پیشمرگان کرد صورت می گیرد و به همین دلیل اجازه نمی دهند نیروهای ما وارد منطقه البوعجیل شوند.

گفته شده که این چاه ها از مهمترین منابع تامین مالی داعش در جنگ علیه دولت های سوریه و عراق است.

در همین حال، گزارش رسانه های عراقی در روز چهارشنبه حاکی از آن بود که هادی العامری در اربیل با مسعود بارزانی در خصوص اخذ مجوز عملیات نیروهای الحشد الشعبی در جنوب کرکوک دیدار کرده است.

گزارش قاسم مصلح ، تازه ترین افشاگری درباره نقش آمریکایی ها و نیروهای ائتلاف و نیز برخی جریان های سیاسی عراق در حمایت از داعش است.

در حال حاضر جنجال در خصوص عملیات کمک رسانی به داعش از طریق پرتاب محموله های سلاح و تجهیزات که از هواپیما و بالگردهای آمریکا و ائتلاف صورت می گیرد، به یک موضوع بحث انگیز در عراق تبدیل شده است.

عمار حکیم رییس مجلس اعلای اسلامی عراق این هفته از ژنرال لوید اوستن فرمانده نیروهای مرکزی ارتش آمریکا در این خصوص توضیح خواسته بود اما ژنرال آمریکایی فقط تکذیب کرد .

در عین حال حیدرالعبادی هنوز نسبت به گزارش های مربوط به کمک رسانی آمریکا به داعش ابراز تردید می کند، بطوری که روز دوشنبه گفت، صحت این گزارش ها را نمی تواند تایید کند.

این درحالی است که نیروهای الحشد الشعبی و برخی از نیروهای امنیتی عراق می گویند مدارک و شواهد متقن از کمک رسانی نیروهای ائتلاف و آمریکایی به داعش دارند.

دو ماه پیش در جریان نبرد سنگین در فرودگاه الضلوعیه در شمال بغداد، فیلمی از عملیات کمک رسانی به داعش از سوی بالگردهای آمریکایی بر روی شبکه های اجتماعی قرار گرفت و برخی شبکه های تلویزیونی نیز گزارشی مستند از محموله پرتاب شده برای داعش که به دست نیروهای عراقی افتاده بود، پخش کردند.

5252

کد خبر 402000

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =