آخرین خبر درباره تعرفه های پستی سال 94/ تاثیر نامه نگاری الکترونیک بر نامه های پستی

حسین مهری، مدیر عامل شرکت پست در برنامه تلویزیونی روزآمد درباره تعرفه های پستی در سال 94 توضیح داد.

بر اساس گفته های مدیرعامل شرکت پست برنامه ای برای افزایش تعرفه های پستی سال 94 وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین حسین مهری، مدیرعامل شرکت پست در برنامه تلویزیونی روزآمد که هر روز صبح از شبکه سراسری 5 سیما پخش می شود درباره وضعیت پست با توجه به رشد عرصه فناوری گفت: « پست همانند سایر بخش ها ماموریت های جدیدی برای خودش در دنیا تعریف کرده است. »  

او در پاسخ به این پرسش که آیا با توجه به گسترش فناوری اطلاعات سهم نامه های پستی  کاهش پیدا کرده است، گفت: «سهم پست نامه ها در دنیا کاهش پیدا کرده است. در سال 2012 رقمی معادل 1.5 درصد سهم پست نامه ها کم شده است. در سال 2013 این رقم به 4.5 درصد رسیده است. در رابطه با سال 2014 هم که هنوز آمار آن نیامده است.»

مهری در ادامه توضیحات خود در برنامه روزآمد گفت: «سهم پست نامه ها در دنیا کاهش پیدا کرده است اما پست ماموریت های جدیدی برای خودش تعریف کرده است. یکی از آنها خرید و فروش اینترنتی است که پست های دنیا به شدت دارند به این سمت می روند که این خودش کمک به بخش صنعت است. »

مدیرعامل شرکت پست با اشاره به ارسال کارت تبریک به وسیله پست در این رابطه گفت: « بحث کارت پستال در دنیا کاهش پیدا نکرده است. اگرچه سیستم پیامک آمده اما هیچ کدام نتوانسته جای کارت تبریک را بگیرد. به طور مثال در فرانسه چیزی حدود 600 میلیون کارت پستال بین مردم جا به جا می شود. خوشبختانه در کشور ما این سنت ادامه دارد به ویژه برای عید نوروز که مردم از این موضوع استقبال می کنند. »

مهری در پاسخ به سوالی درباره تعرفه های پستی گفت: «  فعلا برنامه ای برای سال 94 نداریم. هر چند پست نیرو محور است و ما حدود 15 درصد افزایش حقوق را داریم اما فعلا برنامه ای برای افزایش نداریم چون باید مراحلی را طی کند و کمیسیون مربوطه باید استدلال های ما را بپذیرد. »

او افزود: « تلاش مان بر این است که از طریق افزایش بهره وری بتوانیم هزینه ها را کاهش دهیم و قیمت تمام شده را پایین بیاوریم که اینطوری فشاری روی مردم نیاید. »  

3939

کد خبر 402803

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =