رئیس فدراسیون فوتبال همچنان با امیدواری از گرفتن میزبانی جام ملت ها سخن می گوید و امیدوار است حمایت دولت را هم پشت خود و فدراسیون اش داشته باشد.

علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال از خبرنگاران یک گلایه دارد: «چرا هی می گوئید ما برای گرفتن میزبانی جام ملت ها شانس نداریم؟ ظاهرا خبر ندارید. قرار است هیات رئیسه بعدی AFC میزبان جام ملت ها را انتخاب کند. یعنی انتخاب افتاد به بعد از انتخابات کرسی های کنفدراسیون. می دانید این چقدر به نفع ماست؟» او وقتی با سوال «چقدر» روبرو می شود، ادامه می دهد: «خیلی از کسانی که دارند در کمیته اجرایی بعدی پست می گیرند رفیق من و ایران هستند. از «آسه آن» نماینده مالزی عضور اکسکو می شود. من خودم هم که در کمیته اجرایی خواهم بود. شیخ احمد هم از غرب می آید. رابطه ما با ژاپن و کره جنوبی هم خوب است ولی به احتمال زیاد ژاپنی ها کنار ما خواهند بود. ترکیبی در اکسکو شکل می گیرد که برای ما خوب است. برای ما بهتر می شود و این می تواند در میزبانی مان موثر باشد. این اتفاق به نفع فوتبال ایران است. اگرچه ما هم مثل امارات نمی توانیم رای بدهیم ولی تا الان آنها در کمیته اجرایی بودند و از حالا به بعد ما هستیم. این فرصت را داریم که در جلسات شرکت کنیم ولی آنها نه.» خیلی ها تصور می کردند کمیته اجرایی فعلی AFC درباره میزبانی جام ملت های 2019 تصمیم بگیرد اما وقتی توپ به زمین اعضای جدید این کمیته افتاد، بازی عوض شد. حالا کفاشیان امیدوار است تا از رابطه خوب خود با اعضای جدید استفاده کند و شانس ایران را برای گرفتن میزبانی افزایش دهد. 

کفاشیان اما یک مشکل مهم دارد؛ اینکه هنوز حمایت کامل دولت را برای گرفتن میزبانی پشت خود ببنید. او در پاسخ به این سوال که آیا دولت سرانجام از فدراسیون برای میزبانی حمایت می کند، با لبخند می گوید: «انگار شما در ایران زندگی نمی کنید!» این یعنی تعهدی برای حمایت نمی دهند؟ کفاشیان پاسخ می دهد: «والا ما هم دوست داریم تکلیف مان را روشن کنند. اینطوری خوب می شود. وزارت ورزش این بار باید با ما همکاری کند. بازرسان AFC شهر به شهر می بینند و نظر می دهند. اگر مردم جام ملت ها را در بندرعباس، اصفهان، کرمان، تهران و.. ببیند بهتر است یا اینکه به امارات بروند و کلی از دلار ایران آنجا خرج شود؟ اینهمه ارز از کشور خارج می شود و به جیب اماراتی ها می رود. دولت باید موضعش را مشخص کند. اگر میزبانی را به ما بدهند می دانید چقدر دلار وارد ایران می شود؟ ولی فعلا کسی به ما کمک نمی کند و تنها هستیم.» 

251 41

 

کد خبر 403348

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =