سردار حسین اشتری در نخستین سخنرانی رسمی خود به عنوان فرمانده نیروی انتظامی، ضمن تشریح اهداف و اولویت‌های پلیس در دوران فرماندهی‌اش بر تداوم حرکت در مسیر دستاوردهای سردار احمدی‌مقدم تاکید کرد.

به گزارش ایسنا فرمانده جدید ناجا در آیین تودیع و معارفه فرمانده نیروی انتظامی که با حضور مسوولان لشگری و کشوری در سالن کوثر نیروی انتظامی برگزار شد، ضمن قدردانی از حضور میهمانان و مقامات حاضر در مراسم گفت: لازم می‌دانم از رهبر و مقتدایم به واسطه لطف و اعتمادی که به این حقیر در اعطای این مسوولیت خطیر ابراز فرمودند، خاضعانه سپاسگزاری کنم. از خداوند بزرگ نیز می‌خواهم که به من توفیق بدهد تا با کمک شما و دیگر ارکان و نهادهای نظام و با همت همه مدیران و فرماندهان پاسخی شایسته به این اعتماد بدهیم.

او با بیان اینکه نیروی انتظامی همواره در مسیر تحول و تکامل بوده، گفت: در سال‌های اخیر نیز گام‌های بلندی به سوی رشد و تعالی برداشته شده است و این واقعیت بدون شک مدیون همت و ایثاری است که یکایک کارکنان و فرماندهان پیشین به ویژه سردار احمدی‌مقدم داشته‌اند.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه همه ما شاهد و شاکر مجاهدت‌ها و تلاش‌های بی‌دریغ و موثر سردار احمدی‌مقدم در دوره طولانی فرمانده 10 ساله‌شان بوده‌ایم، گفت: از طرف خود و همه فرماندهان و کارکنان ناجا تایید و قبول و مجاهدت‌ها از سوی مقام معظم رهبری را به ایشان تبریک عرض می‌کنم و برایشان آرزوی توفیقات بیشتر دارم.

اشتری با بیان اینکه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی به عنوان حافظ اصلی نظم و تامین کننده آرامش جامعه تلاش می‌کند، گفت: امیدوارم تا با تکیه بر ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خود و با نگاهی آینده و نظام‌مند و نیز بهره‌گیری از سرمایه‌های اجتماعی و مشارکت‌های مردمی، پاسخی مناسب و قابل قبول به نیازها و مطالبات اجتماع در حوزه نظم و امنیت بدهیم.

او با اشاره به ارتقای فضای اسلامی و انقلابی و صیانت از کارکنان خدوم ناجا، گفت: نیروی انتظامی در سال‌های گذشته به شکوفایی استعدادها سرعت داد و اقتدار و محبوبیت را به مثابه دو ویژگی اساسی برای انجام بهتر ماموریت‌هایش به کار بست.

فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه این راهی است که به فرمان فرمانده معظم کل قوا باید ادامه یابد، گفت: برای رسیدن به نقطه مطلوب نیازمند همدلی و همکاری تمام نهادها و مقام‌های کشور هستیم، چراکه امنیت عمومی یک تولید جمعی و یک کل تجزیه‌ناپذیر است.

حمایت‌های لازم از نیروی انتظامی به عمل آید

اشتری با اشاره به توضیح مقام معظم رهبری درخصوص همکاری قوای سه گانه به ویژه وزارت کشور، دبیرخانه شورای امنیت ملی، صداوسیما، ستاد کل نیروهای مسلح، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و...گفت: انتظار می‌رود در شرایط حساس کنونی حمایت‌های لازم از نیروی انتظامی در ابعاد مادی و معنوی از سوی این دستگاه‌ها به عمل بیاید.

به گفته وی علی‌رغم اینکه ناجا از همراهی این دستگاه‌ها بهره‌مند بوده، اما انتظار این است تا لبیکی دوباره و عملی مضاعف را در پاسخ به این فرمان شاهد باشیم.

مردم ایران بیش از این شایسته محیطی امن هستند

فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه ما نیز به سهم خود آماده‌ایم تا پشتیبانی امین و همکاری خستگی‌ناپذیر برای این نهادها باشیم، گفت: باور داریم که مردم شریف ایران بیش از این شایسته برخورداری از محیطی امن و سرشار از آرامش و آسایش هستند و نیروی انتظامی نیز وظیفه دارد که چتر امنیت و نظم خود را به گونه‌ای فراگیر برسر آحاد ملت برافراشته نگه دارد.

اشتری در ادامه به تشریح برخی از اولویت‌ها و برنامه‌هایش برای فرماندهی نیروی انتظامی پرداخت و گفت: افزایش حضور مقتدرانه پلیس در عرصه محیط‌های عمومی و پاکسازی آن از معتادان، خرده‌فروشان موادمخدر و دیگر ناامن‌کنندگان محیط همراه با صیانت از ارزش‌ها می‌تواند موجب بالا رفتن هزینه‌های ارتکاب جرم و برخورد قاطع با قانون‌شکنان شده و به تداوم چهره عمومی شهرها از مظاهر بی‌بند و باری، ناهنجاری‌های رفتاری و ناامنی منجر شود.


تقویت مرزبانی و کاهش تخلفات جاده‌ای دو اولویت دیگر رییس پلیس جدید

او در تشریح دیگر اولویت‌های خود گفت: تقویت مرزبانی و کاهش تخلفات جاده‌ای و رعایت دقیق در بهبود ارائه خدمات انتظامی از جمله اولویت‌ها و مواردی است که با سرعت بیشتر ادامه خواهد یافت.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: کشف سریع‌تر و به موقع جرایم، به ویژه جرایمی که موجب تشویش اذهان و نگرانی عمومی شود و نیز افزایش بهره‌گیری از فناوری‌ها و تجهیزات پیشرفته در کشف علمی جرم در صدر برنامه‌های ما قرار داشته و دارد.


کمک به اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و مبارزه با مفاسد اقتصادی

اشتری با اشاره به ضرورت کمک به اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی گفت: کمک به اجرای این سیاست از طرق مختلف نظیر ایجاد تحول در امر مبارزه با قاچاق کالا و سوخت، ارتقای امنیت کسب و کار و سرمایه‌گذاری و مبارزه بی‌امان با مفاسد اقتصادی با هماهنگی و همکاری قوه قضاییه و دولت از دیگر اولویت‌های ناجا خواهد بود.

او گفت: برای تحقق چنین اهدافی باید همه ظرفیت‌ها و توانمندی‌های فردی و سازمانی بسیج شوند. در این خصوص افزایش مهارت‌های ارتباطی، آموزش رفتارهای موثرتر اجتماعی، ارتقای قابلیت‌ها و مهارت‌های حرفه‌ای و تخصصی به عنوان یک ضرورت در کنار شایسته‌گزینی باید مورد توجه قرار گیرد.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: توسعه بصیرت دینی و انقلابی، تلاش برای ایجاد سازمانی متدین، ارزشی و ولایتمدار و نیز تحکیم فرهنگ پاک‌دستی، پاک‌چشمی و پاک‌دلی در نیروی انتظامی پیگیری خواهد شد تا به حول و قوه الهی، پلیسی اخلاق‌مدار، پاسخگو، قانونمدار و منضبط بیش از گذشته به منصه ظهور برسد.

اشتری با بیان اینکه نیروی انتظامی مصمم است تا با توسعه سلامت اداری، ارتقای منزلت اجتماعی و صیانت از کارکنان،‌ ارائه خدمات و بهبود معیشت و نیز حمایت از کارکنان خدوم، خود را در عرصه اجرای ماموریت ارتقا دهد و از این رو ما قدردان تلاش و مجاهدت آنان هستیم.

او ارتباط مستمر با نخبگان، اندیشمندان و صاحبنظران را مورد تاکید قرار داد و گفت: بهره‌گیری از مشورت و همکاری این افراد برای توسعه فضای علمی، فکری و پژوهش‌محوری در ناجا، از یک‌سو و نوسازی و توسعه فناوری‌های نوین در کنار مرجعیت علمی و حرفه‌ای از سوی دیگر موجب هوشمندی پلیس و ایجاد پلیسی هوشمند می‌شود.


در نیروی انتظامی اراده انجام کارهای بزرگ فراوان است

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه بحمدالله امروز در نیروی انتظامی اراده و ظرفیت انجام کارهای بزرگ فراوان است، گفت: از این رو حرکت در مسیر تعالی فردی و سازمانی و پیگیری اقدامات شایسته دوران فرماندهی سردار احمدی‌مقدم با شتاب بیشتری ادامه خواهد یافت.

اشتری در پایان ابراز امیدواری کرد که با عنایت الهی و حمایت و هدایت و مستمر فرمانده کل قوا و نیز همکاری تمامی فرماندهان، مدیران و با تلاشی انقلابی و مدیریتی جهادی بتوان این رسالت سنگین را به سر منزل مقصود رساند و پلیسی شایسته نظام جمهوری اسلامی داشته باشیم، پلیسی که وجودش موجب آسایش و آرامش مردم و اقتدارش لرزاننده پشت مجرمان و ظالمان باشد.

 


45231

 

کد خبر 404440

برچسب‌ها