تسنیم نوشت:

بنیاد ملّی نخبگان تسهیلات با صدور بیانیه‌ای تسهیلات دوره خدمت نظام وظیفه دانش‌آموختگان‌ برتر دانشگاه‌ها را اعلام کرد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، بنیاد ملّی نخبگان براساس آیین‌نامه «شناسایی و پشتیبانی از دانش‌آموختگان‌برتر دانشگاهی» تسهیلات ویژه‌ای را برای دانش‌آموختگان‌ برتر دانشگاه‌ها در زمینه دوره نظام‌ وظیفه تخصصی اعطا می‌کند.

بر اساس اعلام بنیاد ملی نخبگان شرایط این تسهیلات به شرح ذیل است:

1.صرفاً دانش‌آموختگان دوره کارشناسی‌ارشد و دکتری تخصصی و نیز دانشجویان دوره دکتری تخصصی که از طرح‌ نامه رساله خود دفاع کرده و وارد مرحله پژوهش شده‌اند می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

تبصره: دانش‌آموختگان دوره دکتری حرفه‌ای پزشکی معادل دوره ی کارشناسی ارشد و دانش‌آموختگان دوره تخصصی پزشکی معادل دوره دکتری تخصصی محسوب می‌شوند.

2. دانش‌آموختگان براساس امتیاز حاصل از مجموع فعالیت‌های نخبگانی در زمان تحصیل (و نه صرفاً داشتن مقاله) می‌توانند از تسهیلات نظام وظیفه تخصصی بهره‌مند شوند.

3. دانش‌آموختگانی که حداکثر سه سال از زمان دانش‌آموختگی آنان گذشته باشد مجاز به استفاده از تسهیلات هستند.

4. بررسی پرونده دانش‌آموختگان منوط به ثبت کامل اطلاعات متقاضی در سامانه اطلاعاتی بنیاد ملّی نخبگان (www.soraya.bmn.ir) است و هیچ یک از مدارک به‌طور دستی تحویل نمی‌شود.

5. دانش‌آموختگان برای نام نویسی در سامانه باید شرایط زیر را داشته باشند:

5-1. دانش‌آموختگانی که میانگین کلِ دوره کارشناسی آنان بیش از 16، میانگین کل دوره کارشناسی‌ارشد و نیز دوره دکتری بیش از 17 باشد.

5-2. برگزیدگان آزمون‌های سراسری ورود به دانشگاه (رتبه‌های زیر 300 در دورة کارشناسی یا دکتری حرفه‌ای، رتبه‌های زیر 10 در دوره کارشناسی ارشد و زیر 5 در دوره دکتری تخصصی) / برگزیدگان المپیادهای ملّی دانش‌آموزی (آموزش و پرورش) و المپیادهای ملّی دانشجویی (وزارت علوم و وزارت بهداشت)

شرط 5-2 با شروط زیر قابل جایگزینی است:

5-3. مشمولان جایزه‌های تحصیلی بنیاد و نیز کسانی که طبق مقررات قبلی بنیاد از کمک هزینه‌های تحصیلی بنیاد بهره‌مند شده‌اند.

5-4. برگزیدگان جشنواره‌های بین‌المللی خوارزمی، بخش دانشجویی جشنواره جوان خوارزمی (بین‌المللی و دانشجویی)، جشنواره رازی و جشنواره فارابی

5-5. مخترعان برتر براساس آیین‌نامه شناسایی و پشتیبانی از اختراع‌های برگزیده

5-6. برگزیدگان آزمون جامع، پیش کارورزی، دستیاری و دانش‌نامه تخصصی در رشته‌های پزشکی، داندان‌پزشکی و داروسازی

یادآوری مهم: این شروط صرفا شرایط لازم برای بررسی پرونده است و شرط کافی، کسب امتیاز از مجموع فعالیت‌های نخبگانی براساس مقررات بنیاد است.

6. باتوجه به اینکه امتیازهای دانش‌آموختگان به کمک نرم افزار تخصصی محاسبه می‌شود لازم است:

6-1. همه اطلاعات به طور کامل در سامانه بارگذاری شود. بدیهی است تا تکمیل نهایی اطلاعات، فرایند بررسی آغاز نمی‌شود.

6-2. زمان بررسی پرونده (از زمان تکمیل نهایی پرونده) در سامانه 30 روز است و صرفا پس از پایان این زمان، امکان پاسخگویی وجود خواهد داشت.

7.این مقررات از ابتدای سال 1394 اجرا خواهد شد.

 


45231

 

کد خبر 404474

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۱۱:۲۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  88 3
  قبلا با مقاله و یا اختراع افراد بیشتری شامل این طرح می شدن. الان صرفا افراد دارای رتبه بالای کنکور و تعداد کمی هم مخترعین و برندگان جشنواره ها به این طرح می خورن که خیلی از اون ها هم بدون اینکه خودشون رو درگیر این چیزا کنن برای ادامه تحصیل از ایران خارج می شن و هیچ وقت هم برنمی گردن. فقط این وسط می مونه این سوال که واقعا هدف مسيولین از زیاد کردن فشار سربازی روی تحصیل کرده ها چیه؟ اول کسری تحصیل کرده ها برداشته شد. در مرحله دوم درجه نظامی تحصیل کرده ها رو کاهش دادن. بعد زمان خدمت شد 21 و در نهایت 24 ماه، طرح فروش خدمت رو هم به تحصیل کرده ها ندادن و فقط به غایبان و فراری ها محترم امکان فروش داده شد. نعوذبالله آدم فکر می کنه قراره تحصیل کرده جور دوستان غایب رو بکشن. لطفا شفاف سازی کنید
 • ناشناس A1 ۱۱:۳۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  100 2
  خواهشاً خودتون عنوان خبر رو با محتوای خبر چک کنید ببینید آیا به هم میخورند یا نه ؟ "کاهش سربازی تحصیل کرده ها " ؟
 • مهدی A1 ۲۱:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۴
  3 0
  تیتر خبر خلاف متن خبر است. صرفا تعدادی محدود از افراد که در بین برچسب خورده ها مثلا از 1 تا 100000 دارای برچسب 1 یا 2 یا 3 و ... هستند می توانند استفاده کنند نه تحصیلکرده ها. ضمن اینکه این برچسب زدن به افراد گره گشای مشکلات کشور نیست و دردی را دوا نمیکند.