مهر نوشت:

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به اینکه ۲۹ اسفند و اول فروردین در طول دو سال گذشته پرترددترین و پرترافیک‌ترین روزهای سال بودند، از اجرای طرح‌های ویژه نوروزی خبر داد.

سردار اسکندر مؤمنی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز مسافرت‌های نوروزی از ۲۵ اسفند و حضور شبانه‌روزی ماموران پلیس راهور در سراسر جاده‌های مواصلاتی گفت: تجربیات سال گذشته و همچنین سال ۹۱ نشان می دهد پرترددترین و پرتصادف‌ترین ایام تعطیلات ۲۹ اسفند، اول فروردین، هفتم، هشتم، دوازدهم و سیزدهم به شمار می رود.

او ادامه داد: سفرهای نوروزی طبق برنامه‌ریزی‌های ما و با توجه به استقبال شهروندان از ۲۵ اسفند آغاز شده و روز به روز در حال افزایش است و امیدواریم با رعایت قوانین و مقررات، مسافران نوروزی سفرهای خوبی را در پیش‌رو داشته باشند.

مومنی با اشاره به اینکه امسال ۵۰ هزار نیروی پیس در قالب نیروهای پیاده، موتوری و خودروسوار در تلاش هستند که سفری ایمن را تا پایان طرح نوروزی برای مسافران رقم بزنند، گفت: متاسفانه ۴۱ درصد تلفات مربوط به واژگونی وسایل نقلیه بوده است که بیشترین علت این واژگونی خستگی و خواب‌آلودگی رانندگان همچنین تخطی از سرعت مطمئنه و سبقت غیرمجاز گزارش شده است.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: ۲ هزار و ۴۳ راننده به دلیل کسب ۳۰ نمره منفی در ایام نوروز از رانندگی محروم شدند و به هیچ عنوان حق رانندگی ندارند. این در حالی است که ۵ هزار راننده دیگر نیز در آستانه محرومیت از رانندگی هستند.

او در ادامه با اشاره به اینکه رانندگانی که گواهینامه آنها ضبط می شود و دلیل آن انجام تخلفات پرخطر گزارش شده است، ۶ ماه حق رانندگی ندارند، گفت: با گذراندن دوره ۶ ماهه ، تخلفات و نمره منفی های رانندگان صفر خواهد شد و رانندگان بار دیگر اجازه رانندگی خواهند داشت.

مومنی در پاسخ به سوال دیگری درباره فعالیت سامانه ۱۱۰۱۲۰ بیان کرد: سامانه کنترل ناوگان حمل و نقل عمومی همچنان فعال است و مسافران می توانند تخلفات رانندگان اتوبوس را از طریق این سامانه به پلیس اعلام کنند و پلیس در اسرع وقت به شکایات مسافران رسیدگی خواهد کرد و در نهایت اس ام اس نتیجه شکایت برای شاکی ارسال خواهد شد.

رئیس پلیس راهور ناجا از رانندگان خواست علاوه بر به همراه داشتن مدارک هویتی راننده و خودروی سوای برگه معاینه فنی و همچنین بیمه نامه خودروی خود را نیز در طول سفر همراه داشته باشند.

 


45231

 

کد خبر 405120

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =