خبرگزاری صدا و سیما نوشت:

تد کروز، سناتور جمهوری خواه آمریکا به عرصه رقابت در انتخابات ریاست جمهوری کشورش وارد شد.
تد کروز که از چهره های شاخص جنبش محافظه کار افراطی تی پارتی محسوب می شود، روز یکشنبه نامزدی خود را در انتخابات ریاست جمهوری آتی آمریکا که سال دو هزار و شانزده برگزار خواهد شد، رسمی کرد.
این سناتور جمهوری خواه در پیامی که در صفحه توئیتر خود منتشر کرد، خطاب به طرفداران حزب جمهوری خواه گفت: امیدوارم که در رقابت های انتخاباتی از حمایت شما برخوردار شوم .
روزنامه هوستون کرونیکل نیز در شماره روز یکشنبه خود نوشت تد کروز در مراسمی که در دانشگاه لیبرتی ویرجینیا در شرق آمریکا برگزار شد، تصمیم خود را برای نامزدشدن در انتخابات ریاست جمهوری آتی آمریکا اعلام کرد. دانشگاه لیبرتی ویرجینیا از موسسات آموزش عالی محافظه کار افراطی آمریکا محسوب می شود.
این روزنامه در تائید خبر خود به اظهارات چند تن از مشاوران تد کروز اشاره کرده بود.
تد کروز چهل و چهار ساله که در کالگری کانادا متولد شده است، اولین مسئول حزب جمهوری خواه آمریکا است که به عرصه رقابت انتخابات داخلی این حزب برای انتخابات ریاست جمهوری آتی آمریکا وارد شده است. پیش از این رسانه های آمریکا از تصمیم جب بوش برای نامزد شدن در انتخابات آتی آمریکا خبر داده بودند اما هنوز نامزدی این سناتور جمهوری خواه رسمی نشده است. گفته می شود چند مسئول دیگر جناح راست آمریکا نیز تمایل خود را برای نامزد شدن در این انتخابات اعلام کرده اند.
مشاوران تد کروز به روزنامه هوستون کرونیکل اعلام کردند این سناتور جمهوری خواه تلاش می کند بین چهل تا پنجاه میلیون دلار برای تامین هزینه تبلیغات انتخاباتی خود جمع آوری کند. تد کروز که یک سخنران برجسته و یک وکیل معروف است از آرمانهای محافظه کاران آمریکایی دفاع می کند. به نوشته هوستون کرونیکل انتظار می رود تد کروز مسایل مد نظر جنبش تی پارتی رامحور مبارزات انتخاباتی خود قرار دهد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، تد کروز ماه گذشته اعلام کرد از آنجا که تعداد نامزدهای بالقوه جناح راست آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری آتی زیاد است، رقابت در انتخابات درونی حزب جمهوری خواه فشرده خواهد بود.
علاوه بر جب بوش که فرماندار ایالت فلوریدا است، راند پل و مارکو روبیو و یا حتی کریس کریستی نیز برای نامزد شدن در انتخابات آتی ابراز تمایل کرده اند.
تد کروز از جمله سناتورهای جمهوری خواه است که به صراحت از سیاست های اوباما و حزب دموکرات انتقاد می کنند. وی از همین حالا انتقادات خود را از نامزدهای احتمالی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا آغاز کرده است. وی به تازگی تاکید کرد هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه پیشین آمریکا نماد فساد در دولت آمریکا است.

4949

کد خبر 405683

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =