۰ نفر
۳ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۳

نسیم آنلاین نوشت:

واردات نفت خام چین از ایران در ماه فوریه ۳.۷ درصد کاهش داشت. داده‌های گمرکی که امروز منتشر شد، نشان می‌دهد واردات نفت خام چین از ایران در ماه فوریه در مقایسه با یک سال قبل، با کاهش ۳.۷ درصدی روبرو شد.

داده‌های گمرکی که روز دوشنبه منتشر شد، نشان می‌دهد میزان واردات نفت خام چین از ایران در ماه فوریه، در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته، 3.7درصد کاهش داشته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این داده‌ها نشان می‌دهد که واردات نفت خام چین از ایران در ماه گذشته 2.04 میلیون تن یا همان 532 هزار و 400 بشکه در روز بوده است که به صورت روزانه در مقایسه با ماه ژانویه با افزایش ۱۳.۵ درصدی روبرو بوده است.

موسسه پیش‌بینی و تحقیقات نفتی «تامسون رویترز» گزارش کرد که واردات نفت خام چین از ایران در ماه فوریه، 2.12 میلیون تن یا همان 552 هزار بشکه در روز بوده است. حجم این واردات از ایران احتمالاً در ماه مارس به بیش از 650 هزار بشکه در روز افزایش خواهد یافت.

واردات ماه فوریه کمتر از میانگین واردات نفت خام چین از ایران در همین بازه زمانی در یکسال پیش می‌باشد. در آن زمان میانگین واردات نفت خام چین از ایران روزانه 550 هزار بشکه در روز بود.

تحریم‌های غرب علیه ایران در اواخر سال 2013 به دنبال توافق موقت ژنو تحت عنوان برنامه اقدام مشترک تا حدود بسیار کمی کاهش یافت و به ایران اجازه داده شد تا زمان ادامه مذاکرات، روزانه یک میلیون بشکه نفت صادر کند و همین مسئله موجب شد که چین و هند در سال گذشته میلادی، واردات نفت خام خود از ایران را به ویژه در شش ماهه اول سال 2014 افزایش دهند.

در ماه فوریه، واردات نفت خام چین از عربستان با افزایش دو درصدی در مقایسه با سال گذشته میلادی به روزانه 1.14 میلیون بشکه در روز رسید.

واردات نفت خام چین از روسیه، 699 هزار و 400 بشکه در روز بود که در مقایسه با سال گذشته، 1.5 درصد کاهش داشته است. روسیه سومین تأمین کننده بزرگ نفت خام چین در سال گذشته میلادی بود و عربستان و آنگولا در جایگاه اول و دوم قرار دارند.

 


17231

 

کد خبر 405739

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =