ایسنا نوشت:

رئیس پلیس استان نینوا از آمادگی هشت هنگ نظامی برای نبرد جهت بازپس گیری موصل خبر داد. در همین حال منابع عراقی از هلاکت 96 داعشی در صلاح الدین خبر دادند. همزمان نیز حمله تروریست‌های داعش به نیروهای گارد مرزی در مرزهای عراق و عربستان در غرب الانبار ناکام ماند.

به گزارش پایگاه اینترنتی المسله، خالد الحمدانی، رئیس پلیس استان نینوا اعلام کرد که آموزش هشت هنگ نظامی برای نبرد و مشارکت در باز پس گیری موصل تکمیل شده است.

الحمدانی گفت: پس از این که آموزش‌های این هشت هنگ در مراکز آموزش برای نبرد با داعش از جمله آمادگی برای جنگ خیابانی و آمادگی در صورت حمله غافلگیرانه داعش با تمام تاکتیک‌هایش به نیروهای امنیتی و نظامی کامل شد این نیروها در حال حاضر آماده نبرد هستند.

وی افزود: در این هشت هنگ اقشار مختلفی از قومیت و اقلیت‌ها و طائفه‌های گوناگون حضور دارند و در حال حاضر آن‌ها پس از 9 ماه تمرین سخت آماده نبرد هستند و این آموزش‌ها در نزدیکی استان‌های اقلیم کردستان صورت گرفته است.

هلاکت 96 داعشی در صلاح الدین


نیروهای مشترک عراق به پاکسازی مناطق اشغال شده توسط تروریست‌های داعش در صلاح الدین ادامه می‌دهند و تلفات و خسارت‌های سنگین را به این گروه تروریستی وارد کرده‌اند.

وزارت دفاع عراق دوشنبه شب تاکید کرد که نیروهای امنیتی با حمایت بسیج مردمی حدود 96 داعشی را در تکریت و بیجی در استان صلاح الدین به هلاکت رساندند.

در بیانیه وزارت دفاع آمده است که 60 تن از این تروریست‌ها در بیجی و 20 تروریست در منطقه القادسیه به هلاکت رسیدند همچنین 16 تن دیگر در القادسیه که بیشترشان کمربندهای انفجاری بسته بودند و می‌خواستند به غارت خانه‌ها بپردازند، کشته شدند.

ناکام گذاشتن حمله داعش به نزدیکی مرزهای عربستان

نیروهای امنیتی عراق حمله تروریست‌های داعش را به نزدیکی مرزهای عراق و عربستان در غرب الانبار ناکام گذاشتند.

یک منبع امنیتی در استان الانبار تصریح کرد که نیروهای وابسته به پلیس گارد مرزی توانستند حمله داعش از طریق یک عامل انتحاری سوار بر خودروی بمب‌گذاری شده به مقر تیپ وابسته به گارد مرزی عراق و عربستان در غرب الانبار را ناکام بگذارند و این نیروها به سمت این خودرو آتش گشودند که به منفجر شدن این خودرو و هلاکت عامل انتحاری انجامید.

وی افزود: پس از ناکام ماندن این حمله انتحاری، یک گروه تروریستی دست به حمله‌ای به همان نیروی گارد مرزی زد اما با پاسخ شدیدی مواجه شد.

نیروهای ائتلاف سربازان عراقی را آموزش می‌دهند


یک فایل تصویری جدید تصاویری را از هفته اول و دوم آموزش‌های ائتلاف در پایگاهی در سمایه منتشر ساخت که در آن سربازان عراقی در حال آموزش‌های شبیه سازی شده با شرایط جنگ هستند.

مربیان نظامی از آمریکا و اسپانیا این آموزش‌ها را انجام می‌دهند در این فیلم، سربازان عراقی نشان داده می‌شوند که برای عملیات نظامی و دفاعی و تحرکات فنی آموزش می‌بینند.

90 درصد تخریب تکریت به دست داعش بوده است


سخنگوی هیات کمیته‌های مردمی عراق اعلام کرد، اسناد و مدارک موجود نشان می‌دهد که داعش مسئول 90 درصد عملیات‌های سرقت و ویرانی منازل در شهر تکریت است.

به نقل از سایت اینترنتی سومریه‌نیوز، یوسف الکلابی، سخنگوی هیات کمیته‌های مردمی عراق اعلام کرد که اسناد و مدارک موجود در تکریت نشان می‌دهد که 90 درصد عملیات تخریب و نابودسازی منازل و اماکن موجود در این شهر توسط گروه تروریستی داعش اتفاق افتاده است.

این مسئول در ادامه عنوان داشت که برخی از سیاستمداران اجیر شده و شبکه‌های ماهواره‌ای که اهداف مغرضانه‌ای دارند، اقدامات سازمان یافته‌ای را به منظور خدشه وارد کردن بر کمیته‌های داوطلب مردمی انجام می‌دهند.

52261

کد خبر 407780

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =