سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در خصوص وضعیت اسف بار اردوگاه یرموک که بخش عمده آن به دست گروه های تروریستی افتاده است موضع گیری کرد.

به گزارش خبرآنلاین سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با ابراز نگرانی عمیق از وضعیت وخیم فلسطینیان ساکن اردوگاه یرموک و هجوم وحشیانه تروریستهای تکفیری به این اردوگاه، تاکید کرد این وضعیت اسفبار که از سه سال قبل و با ورود گروههای مسلح معارض به داخل اردوگاه یرموک آغاز شد، امروز با ورود داعش وخامت اوضاع آن تشدید شده است.
مرضیه افخم با محکوم کردن اقدام همه گروههای تروریستی در اردوگاه یرموک اظهار داشت : تروریستها مدتهاست اردوگاه را به صحنه جنگ و خونریزی مردم بی دفاع بویژه ساکنان فلسطینی این اردوگاه تبدیل نموده اند و مسئولیت اصلی این جنایت ها علاوه بر گروههای تروریستی ، بر عهده کشورهایی است که همچنان بر طبل سیاستهای غیر مسئولانه خود در ارتباط با سوریه می کوبند و تحت عنوان معارضه به اصطلاح معتدل از تروریستها حمایت می کنند.
سخنگوی وزارت امور خارجه با ابراز همدردی با فلسطینیان اردوگاه یرموک اظهار داشت :فلسطنیان مهاجری که به دلیل جنایتهای رژیم صهیونیستی به سوریه پناه آورده بودند و سالیان درازی مردم وحکومت سوریه آنها را میزبانی می کردند، امروز قربانی جنایت گروههای تکفیری تروریستی متعدد می شوند که به شکل مستقیم وغیر مستقیم مورد حمایت قرار دارند و آشکارا برای تامین منافع رژیم صهیونیستی گام بر می دارند .
مرضیه افخم تصریح کرد: انتظار می رود سازمان ملل به حداقل وظایف و مسئولیتهای خود در قبال این تراژدی انسانی عمل نموده و کشورهای حامی تروریستها را ملزم به قطع حمایت مالی و توقف ارسال سلاح و افراد مسلح به داخل سوریه نماید.

4949

کد خبر 407846

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =