هشدار هواشناسی درباره طوفان گرد و خاک در جنوب غرب کشور

نسیم آنلاین نوشت:

گرد و خاک فردا جنوب غرب کشور را فرا می‌گیرد. مدیرپیش‌بینی و هشدار سریع هواشناسی گفت: امروز دمای هوا در سواحل شمالی کشور به طور قابل ملاحظه افزایش می‌یابد. روزجمعه با ورود سامانه بارشی به کشور در شمال غرب، غرب وجنوب غرب کشور وزش باد آغاز می‌شود می شود،

احد وظیفه ادامه داد: براساس تحلیل آخرین داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز در برخی مناطق شرق و جنوب شرق کشور ابرناکی، بارش پراکنده گاهی با رعد وبرق و وزش باد پیش بینی می شود که بتدریج تا اواخر وقت از ناپایداری دراین مناطق کاسته خواهد شد. همچنین امروز دمای هوا در سواحل شمالی کشور بطور قابل ملاحظه افزایش می یابد که دربرخی نقاط استان های اردبیل وگیلان با وزش باد جنوبی نسبتأ شدید همراه خواهد بود. روزجمعه با ورود یک سامانه بارشی به کشور در بخش هایی از شمال غرب، غرب وجنوب غرب کشور ابرناکی و رگبارورعدوبرق و وزش باد شروع می شود، دراین روز در جنوب غرب کشور پدیده گرد وخاک نیز پیش بینی می شود.

این سامانه روز شنبه در نیمه غربی کشور تقویت شده و گستره بارش ها به دامنه های جنوبی البرز، نواحی مرکزی و بخش هایی از شمال شرق کشور نیز کشیده می شود، همچنین با نفوذ جریانهای شمالی ضمن کاهش محسوس دما درنوار شمالی کشور، بارش ها در سواحل دریای خزر تشدید می شود ودریای خزر مواج خواهد شد، روز شنبه شدت بارش ها دراستان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان،اردبیل، گیلان، دامنه های زاگرس دراستانهای خوزستان، چهارمحال وبختیاری وکهگیلویه وبویراحمد و دامنه های البرز در استان های قزوین، البرز و تهران خواهد بود. روز شنبه خلیج فارس مواج پیش بینی می شود.

 


23231

 

کد خبر 408250

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =