۰ نفر
۲۲ فروردین ۱۳۹۴ - ۰۴:۰۱
اقتصاد چین به این زودی ها به آمریکا نمی رسد

برآوردی که وزارت کشاورزی آمریکا منتشر کرده نشان می دهد که تا سال ۲۰۳۰ اقتصاد آمریکا همچنان بزرگترین اقتصاد جهان باقی خواهد ماند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، وزارت کشاورزی آمریکا در تازه ترین داده هایی که در مورد وضعیت اقتصاد جهان طی سال های پیش رو منتشر کرده، اندازه تولید ناخالص داخلی اسمی اقتصادهای بزرگ جهان در سال ۲۰۳۰ میلادی را برآورد کرده است. طبق این برآورد اقتصاد آمریکا در سال ۲۰۳۰ همچنان بزرگترین اقتصاد جهان خواهد بود و اندازه آن به  ۲۴.۸ هزار میلیارد دلار خواهد رسید. اندازه اقتصاد چین نیز در آن زمان به ۲۲.۲ هزار میلیارد دلار می رسد. بنابراین می توان گفت که اختلاف اندازه دو اقتصاد بزرگ جهان اگر چه تا سال ۲۰۳۰ به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

اما باز هم اقتصاد چین همچنان به عنوان دومین اقتصاد جهان باقی خواهد ماند و جای آمریکا در صدر فهرست را نخواهد گرفت. همچنین تا آن زمان اقتصاد هند به سومین اقتصاد جهان تبدیل خواهد شد و اندازه آن به ۶.۶ هزار میلیارد دلار خواهد رسید. رتبه چهارم به اقتصاد ژاپن تعلق خواهد گرفت که اندازه اقتصادش در سال ۲۰۳۰ به ۶.۴ هزار میلیارد دلار خواهد رسید. گفتنی است که ژاپن اکنون سومین اقتصاد بزرگ جهان محسوب می شود. آلمان تا آن زمان با اقتصادی ۴.۵ هزار میلیارد دلاری همچنان بزرگترین اقتصاد اروپا باقی خواهد ماند. پس از آلمان که در رتبه پنجم قرار خواهد گرفت، کشورهای برزیل، انگلستان، فرانسه، کانادا و روسیه حضور خواهند داشت که به ترتیب ششمین تا دهمین اقتصاد بزرگ جهان در سال ۲۰۳۰ محسوب خواهند شد.

3535

 

کد خبر 408434

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۰:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۲
  9 4
  من به آینده چین زیاد خوشبین نیستم و این کشور تا چند سال آینده دچار بحران های سیاسی و اجتماعی شدیدی میشه
 • بی نام A1 ۱۳:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۲
  7 3
  پس ایران چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • بی نام GB ۱۷:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۲
  2 1
  همه اینها پیش بینی هست البته یه پیش بینی اصولی و کارشناسی که احتمال تحققش زیاده امیدوارم ایران تا اون موقع جهان سومی نمونه.