مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال با اشاره به رشد 1.4 درصدی جمعیتی ایران گفت: در کنار این رشد جمعیتی، شاهد رشد 2.5 درصدی سادات در کشور هستیم. بیشترین تراکم جمعیتی سادات نسبت به جمعیتشان به ترتیب مربوط به استان مازندران با 11 درصد، استان یزد با 10 درصد و استان های قم و کهکیلویه و بویراحمد با 9درصد اختصاص دارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان ثبت احوال؛ علی اکبر محزون اجتماع بزرگ سادات فاطمی در شبستان امام خمینی(ره) حرم بانوی کرامت در قم گزارشی از آمار اسامی حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و سادات فاطمی در کشور ارائه داد.

وی با اشاره به برگزاری تجمع بزرگ سادات فاطمی به صورت همزمان در سراسر کشور گفت: در حدود 35 درصد جمعیت سادات ایران در سنین 20 تا 40 سالگی هستند.

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال کشور با بیان این که سازمان ثبت احوال آمادگی دارد برای کسانی که مستنداتی از سیادتشان دارند ولی در اسناد هویتیشان قید نشده، گفت: این افراد می توانند با کمترین تشریفات قانونی اقدام به درج سیادت در اسناد هویتی خود کنند.

محزون گفت: مجمع جهانی سادات در خصوص شناسایی سادات در داخل و خارج از کشور در حال مطالعه و بررسی است و سازمان ثبت احوال نیز در این امر همکاری و همراهی دارد.

وی به آمار اسامی و القاب حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در کشور اشاره کرد و گفت: تا کنون 13 میلیون 153 هزار نفر مزین به نام و القاب حضرت صدیقه کبری هستند که در پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور به ثبت رسیده است و از این میان 4 میلیون نفر نام "فاطمه" و نزدیک به 3 میلیون نفر نیز به نام "زهرا" نامگذاری شده اند.

مدیر کل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت ثبت احوال کشور گفت: در کل کشور نام "فاطمه" همچنان بیشترین فراوانی را به خود اختصاص داده است که بالاترین درصد انتخاب نام و القاب حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها به استان قم با 31.5 درصد اختصاص دارد. استان های یزد با 17 درصد و خراسان جنوبی با 16.5 درصد نیز در رتبه های دوم و سوم قرار دارند.

وی در پایان گفت: سازمان ثبت احوال کشور از سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها تا سالروز ولادت امیرالمؤمنین علی علیه السلام برای افرادی که تمایل به تغییر نامشان به نام های مبارک "فاطمه"، "زهرا" و "علی" دارند، با کمترین تشریفات اداری این کار را انجام می دهد.

۴۷۴۷

کد خبر 409779

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 3
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۷:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۹
  28 8
  وجود این همه سید در ایران منطقی نیست 10 ملیون چون اگر با همین رشد به عقب برگردیم جمعیت ایران در 1400 سال قبل 5 نفر بوده است
 • حسام A1 ۰۸:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۹
  37 12
  آيا به سادات قرار است سوبسيد داده شود؟
  • سیدعلیرضا رضائی A1 ۰۸:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۱/۳۱
   14 48
   سلام عزیزدل به سادات بنانیست سوبسیدبدهندمسخره نکن ولی به فاطمه زهراء س نگاه که کوثراست به اولادش افتخارکن نه مسخره