۰ نفر
۱۲ بهمن ۱۳۸۸ - ۲۱:۱۰

اعضای یک کلیسای مسیحی در اوهایوی آمریکا مسئولیت تلاش برای خروج غیر قانونی چند کودک از هاییتی را به گردن گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری الجوار به نقل از شبکه الجزیره این افراد ضمن اعتراف به عمل خود اظهار داشتند که قصد ایشان فقط کمک رسانی طبق ارزشهای مسیحی بوده است نه چیز دیگر.

این درحالی است که نخست وزیر جزیره ویران شده هاییتی، همچنین سازمان یونیسف نسبت به فرصت طلبی برخی افراد پس از زلزله اخیر برای خارج کردن کودکان از کشور هشدار دادند.

از طرفی خانم لورا سالسبی (40 ساله) سخنگوی این گروه مذهبی روز جمعه در حالی که 33 کودک بین دو ما تا دوازده سال را سوار بر یک اتوبوس از مرز هاییتی ودومنیکن خارج می کرد دستگیر شد.

گفته می شود این کودکان از سوی مسئولان کشور هاییتی در یک اردوگاه اتریشی واقع در پرتوپرنس نگهداری می شدند.

طبق بیانیه هیئت اعزامی سازمان ملل این گروه مذهبی امریکایی به نام "پناه گاهی برای زندگی جدید کودکان" متشکل از پنج مرد وپنج زن چند ساعتی را در پرتوپرنس به جستجوی کودکان بی سرپرست پرداخته و قصد داشتند بعد از آن به سرعت منطقه را ترک گفته کودکان را به هتلی در دومنیکن منتقل کنند.

 این درحالی است که برخی کودکان ربوده شده از زنده بودن والدینشان خبر داده وگفتند: این افراد به ما گفتند که ما را به یک تعطیلات طولانی مدت خواهند برد.

از سویی سخنگوی اردوگاه اتریشی اظهار داشت: کودکان درحالی پیدا شدند که به شدت گرسنه وتشنه بودند، از سویی یکی از دختران هشت ساله نیز گریه می کرد ومی گفت که یتیم نیست. 

کد خبر 41195

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =