شاخص بهای تولید کننده در ‌ایران در فروردین ماه 1394 به عدد209.0 رسید که نسبت به ماه قبل0.2 درصد افزایش یافت.

بررسی های بانک مرکزی نشان می دهد در فروردین ماه شاخص بهای تولیدکننده رشد یافته است. 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، شاخص بهای تولید کننده در ‌ایران در فروردين ماه 1394 به عدد209.0 رسيد که نسبت به ماه قبل0.2 درصد افزايش يافت.
این شاخص در فروردين ماه 1394 نسبت به ماه مشابه سال قبل معادل 8.9  درصد افزایش داشته است.
شاخص بهای تولیدکننده در ایران در دوازده ماه منتهي به فروردين ماه 1394 نسبت به دوازده ماه منتهي به فروردين ماه 1393 به‌میزان14.1 درصد افزایش نشان می‌‌دهد

 گفتنی است شاخص بهای تولیدکننده در ایران در اسفند ماه سال گذشته به عدد ۲۰۸.۵ رسید که نسبت به ماه قبل ۰.۴ درصد افزایش داشت.

بانک مرکزی شاخص کل تولیدکننده را شامل دو گروه اصلی شامل (کشاورزی، جنگلداری و ماهیگیری، ساخت (صنعت)، حمل و نقل و انبارداری، هتل و رستوران، اطلاعات و ارتباطات، آموزش، بهداشت و مددکاری اجتماعی و سایر فعالیت های خدمات عمومی، اجتماعی و شخصی) و در بخش گروه اختصاصی شامل (کشاورزی، جنگلداری و ماهیگیری، ساخت (صنعت) و خدمات را اعلام کرده است.

شاخص بهاي توليدکننده (Producer Price Index-PPI) و شاخص بهاي کالاها و خدمات مصرفي (CPI) از جمله شاخص‌هاي قيمتي هستند که در مباحث اقتصادي بالاخص مقوله داده‌ها و ستانده‌هاي توليدکننده، وضعيت تجارت خارجي و همچنين براي نشان دادن سلامت و پيشرفت اقتصاد از اهميت ويژه‌اي برخوردارند.22339 

کد خبر 411980

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • علی A1 ۱۴:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۲/۰۷
    0 0
    اخه مرد حسابی فروردین ماه که 15روز اش تعطیل بود چطور نسبت به ماه فبل رشد داشت مجبوری امار بدی انهم الکی