حمایت از فارغ التحصیلان برق برای تاسیس مزارع انرژی پاک

ایسنا نوشت:

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: فارغ التحصیلان رشته‌ی برق 90 درصد حمایت مالی می شوند تا بتوانیم مزارع انرژی های پاک را در استان پایه گذار باشیم.

علی اوسط هاشمی، در بیستمین کنفرانس ملی شبکه های توزیع نیرو و برق در زاهدان افزود: باید از ظرفیت های بی شمار سیستان و بلوچستان از جمله سواحل مواج دریای عمان، بیش از 150 روز باد با حداکثر سرعت 108 کیلومتر بر ساعت، گرمایش زمین و آفتاب دائمی بهترین استفاده را برای تولید انرژی های نو کرد.

وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان در مسیری قرار گرفته است که فرصت شکوفایی و بروز استعدادها مهیا شده و می تواند قطب مناسب و بزرگی در تولید انرژی های پاک در کشور باشد گفت: فارغ التحصیلان رشته ی برق 90 درصد حمایت مالی می شوند تا بتوانیم مزارع انرژی های پاک را در استان پایه گذار باشیم.

هاشمی خاطرنشان کرد: این استان با داشتن توانمندیها و ظرفیت های فراوان می تواند به قطب انرژی های پاک کشور تبدیل شود.

استاندار گفت: با توجه به طولانی بودن فاصله ی این استان تا مرکز کشور مسلما خطوط انتقالی طولانی و حجم وسیعی از کار را در رساندن روشنایی به خانه های مردم داریم.

اوسط هاشمی با اشاره به شرایط ضعیف تولید نیرو در کشورهای افغانستان و پاکستان ،این دو کشور را بازارهای مناسب و قدرتمندی برای صادرات انرژی تولیدی در استان دانست و افزود: با وجود وزش باد و همچنین تابش همیشگی خورشید بر پیکره ی استان بستر ایجاد نیروگاه های انرژی پاک در استان فراهم است .

هاشمی افزود: در 35 سال گذشته بالغ بر 9 هزار و 200 میلیارد در این استان سرمایه گذاری شده است که اکنون بیشتر از این مبلغ در چند بخش برای ترقی و پیشرفت استان سرمایه گذاری کرده ایم .

استاندار در پایان گفت: دل در گرو ترقی و پیشرفت و توسعه ایران و ایرانیان داشته باشید تا تاریخ همچون همیشه وام دار عقل و دانش و توان ایران و ایرانیان باشد.

۴۷۴۷

کد خبر 412244

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =