۰ نفر
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰۴:۰۳

ایسنا نوشت:

تویوتا موتور به منظور تضمین تامین نقدینگی مورد نیاز برای فاینانس طراحی فناوری‌های جدید، 500 میلیارد ین (4.2 میلیارد دلار) اوراق قرضه برای سرمایه گذاران بلندمدت منتشر خواهد کرد.

این سهام مادل ای ای کلاس نام دارد که برگرفته از نام نخستین خودروی سواری تویوتاست. دارندگان این سهام پس از پنج سال می‌توانند آن را به سهام معمولی تبدیل کنند یا به قیمت منتشر شده به تویوتا بفروشند.

تویوتا برای جلوگیری از ضعیف شدن ارزش سهام کنونی اعلام کرده به همین میزان سهام عمومی خود را خریداری خواهد کرد.

آکیو تویودا، مدیرعامل تویوتا همواره تمایلش را برای سرمایه گذاران بلندمدت ابراز و اظهار کرده این سرمایه گذاران برای ثبات شرکت ضروری هستند.

تویودا در سال 2009 زمانی ریاست تویوتا را به دست گرفت که این شرکت با افت چشمگیر میزان فروش روبه رو بود و توسعه بیش از حد این مشکل را تشدید کرده بود. این شرکت از آن زمان احیا شده و سود بالایی را گزارش کرده، اما تویوتا همچنان موضع محتاطانه‌ای در برابر هزینه سرمایه دارد.

این خودروساز ژاپنی در بیانیه‌ای اعلام کرد اقدام برای تامین سرمایه بلندمدت برای کمک به فاینانس نسل جدید نوآوری‌هایی صورت می‌گیرد که از آینده صنعت خودرو پشتیبانی می‌کنند. این شرکت سرمایه گذاری سنگینی در فناوری موتور پیل سوختی داشته و سال گذشته خودروی پیل سوختی میرای را برای بازار انبوه معرفی کرد.

سهام جدید 20 درصد بالاتر از سهام عمومی فروخته می‌شود و سود آن که از 0.5 درصد شروع می‌شود، سالانه 0.5 درصد افزایش پیدا می‌کند تا به 2.5 درصد برسد که به میزان قابل ملاحظه ای بالاتر از سود سپرده بانکی یا اوراق قرضه دولتی در ژاپن است.

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، نخستین سری از 50 میلیون سهم جدید، پس از نشست سالانه این شرکت در ژوئن منتشر می‌شود. تویوتا اعلام کرده حداکثر 100 میلیون سهم دیگر ممکن است بعدا فروخته شود.

3939

کد خبر 412670

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =