۰ نفر
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۲

العالم نوشت:

فعال عربستانی که به دلیل افشای مسائل پشت پرده خاندان حاکم در عربستان، هواداران و شهرت بسیاری را در این کشور با نام "مجتهد" کسب کرده است، از توصیه امیر کویت به فرزند پادشاه عربستان برای جلوگیری از سفر او به آمریکا پرده برداشت.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، مجتهد روز یکشنبه در جدیدترین اظهارات خود در تویتر نوشت: "صباح الاحمد" امیر کویت با توجه به شناخت بسیار خوبی که از ملک سلمان دارد، به "محمد بن سلمان" (فرزند پادشاه و جانشین ولیعهد) نصیحت کرد که پادشاه به آمریکا نرود تا آنها را به دلیل وضعیت سلامتی و عقلی خود، در تنگنا قرار ندهد.
وی افزود: به همین خاطر، محمد بن نایف رئیس هیئت محمد بن سلمان را (در سفر به آمریکا) همراهی خواهد کرد، و شاید ملک سلمان در فرصتی دیگر که برنامه‌ای مختصر برای او تدارک دیده شده باشد، به آمریکا برود.
مجتهد خاطرنشان کرد، صباح الاحمد دوست شخصی ملک سلمان است، و در جریان بحران منطقه خلیج فارس زمان ویژه ای را با او سپری کرد، و دوستی آنان پابرجا مانده است؛ و این نصیحت و توصیه را از روی دوستی و محبت و غیرت مطرح کرده است.
* اختلاف دو پسر پادشاه
مجتهد همچنین گفت: سلطان بن سلمان، در اقدامی نمادین از ریاست هیئت گردشگری و آثار تاریخی استعفا می کند تا نارضایتی خود را از تغییرات اخیر اعلام کند و از کارهای برادرش برائت جوید؛ وی پس از آنکه دشمنی خانواده در قبال فرزندان سلمان را دید، تلاش می‌کند خانواده‌اش را قانع کند که اکثر فرزندان سلمان از کارهای برادرشان محمد راضی نیستند.
مجتهد ادامه داد: منظور سلطان از کارهای غیرقابل قبول برادرش این است: تعیین خودش به عنوان رئیس شورای اقتصادی و عزل مقرن و سیطره بر أرامکو و تعیین خودش به عنوان جانشین ولیعهد و دیگر اقداماتی که بعدا صورت خواهد گرفت.
مجتهد تأکید کرد که سلطان بیش از یک برابر برادرش محمد بن سلمان سن دارد، و با وضعیت کنونی ولیعهدی پادشاه مخالف است.
مجتهد اظهار داشت که احتمالا استعفای سلطان پذیرفته نشود، و محمد برای آنکه رسوا نشود، ادعا می کند که پادشاه (استعفای سلطان را) نپذیرفته است.

مسؤولان و یا رسانه های رسمی سعودی هنوز برای رد و یا تأیید اظهارات مجتهد موضع گیری نکرده اند.

4949

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 415329

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =