ایسنا نوشت:

معاون شرکت پشتیبانی امور دام از خرید 18 هزار تنی گوشت مرغ در سال جاری برای تنظیم بازار ماه رمضان خبر داد و گفت: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ در بازار خرده‌فروشی حدود 6200 تومان است و حداکثر قیمت منطقی برای این محصول در ایامی مانند ماه رمضان حدود 7000 تومان خواهد بود.

عباس والوزی اظهار کرد: از اواسط فروردین‌ تاکنون حدود 18 هزار تن گوشت مرغ خریداری و ذخیره‌سازی شده که حجم ذخایر گوشت مرغ شرکت پشتیبانی امور دام تاکنون به حدود 100 هزار تن رسیده است.

وی افزود: با این میزان حجم ذخیره‌سازی مشکلی برای تنظیم بازار این محصول در ایام خاص و پرمصرفی مانند ماه رمضان وجود ندارد.

به گفته معاون شرکت پشتیبانی امور دام در حال حاضر هر کیلوگرم گوشت مرغ گرم در بازار عمده‌فروشی حدود 5400 تومان و حدود قیمت این محصول در بازار خرده‌فروشی کیلویی 6200 تومان است.

والوزی اعلام کرد: با توجه به هزینه‌های تولید و شرایط عرضه و تقاضا در بازار به نظر می‌رسد حداکثر قیمت منطقی برای هر کیلوگرم گوشت مرغ تازه در بازار خرده‌فروشی در ایام پرمصرفی مانند ماه رمضان که در آستانه آن قرار داریم حدود 6700 تا 7000 تومان است، چرا که با این قیمت تولید‌کنندگان و مصرف‌کنندگان متضرر نمی‌شوند.

معاون شرکت پشتیبانی امور دام اظهار کرد: وضعیت نهاده‌ها و خوراک دام و طیور از سال گذشته تاکنون با ثبات نسبی همراه بوده و از سال گذشته تاکنون قیمت انواع نهاده‌های تولید برای مرغداران و دامداران همواره روند ثابتی داشته است. همچنین شرکت پشتیبانی امور دام براساس تکالیفی که برعهده دارد از نظر تامین ذخایر استراتژیک خود در زمینه‌ نهاده‌های تولید و خوراک دام و طیور هیچ مشکلی ندارد.

3939

کد خبر 415827

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام A1 ۰۶:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۳
    3 0
    دولت قیمت رسمی را داده که این حداقل قیمت است