سنگ نورد زنجانی  با شکستن رکورد کشور،عنوان هفتم جهان را کسب کرد

فرناز اسماعیل زاده ملی پوش پر افتخار زنجانی ضمن شکستن رکورد ایران و کسب عنوان هفتمی جهان ، در رقابت های داخلی کانادا نیز صاحب گردن آویز طلا شد

اولین مسابقه جام جهانی در سال2015 در رشته سرعت در شهر ویکتوریا کانادا به پایان رسید و فرناز اسماعیل­زاده ، سنگ نورد خوب زنجانی در مرحله فینال این مسابقات با ثبت زمان9 ثانیه در جایگاه هفتم قرار گرفت. وی همچین با ثبت این زمان رکورد خود و ایران را بار دیگر بهبود بخشید.

اسماعیل زاده که تنها سنگنورد آسیایی در بخش بانوان در این رقابت­ها بود، توانست با راهیابی به فینال این رقابت ها2 صدم ثانیه رکورد ایران را بهبود بخشد. در این بخش3 نماینده روسیه عناوین اول تا سوم را به دست آوردند. در بخش مردان نيز  شرکت کنندگان چین ، لهستان و فرانسه رتبه های اول ، دوم و سوم را کسب کردند. همچنین اسماعیل زاده در مسابقات سنگ نوردی قهرمانی کشور کانادا در بخش سرعت توانست ضمن کسب سکوی نخست مدال طلا را بر گردن بیاویزد. اسماعیل زاده در مدت یک ماه حضور خود در این کشور عنوان دومی ایالت بریتیش کلمبیا را نیز از آن خود کرد. وی هفته آینده برای شرکت در مسابقات جام جهانی رشته بولدرینگ عازم تورنتو خواهد شد.
لازم به ذکر است اسماعیل زاده با هزینه شخصی در این مسابقات شرکت کرده است.

 

کد خبر 417881

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =