۰ نفر
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰۵:۱۵

ایرنا نوشت:

معاونان وزیر امور خارجه برای چهارمین بار طی یک ماه دور جدیدی از مذاکرات را در وین برای نگارش پیش نویس توافق جامع آغاز می کنند.

این دور از مذاکرات از امروز چهارشنبه آغاز می شود و تا جمعه ادامه خواهد داشت. تفاوت این دور از گفت و گو ها با مذاکرات قبلی این است که این بار معاونان 1+5 به وین نخواهند آمد.

سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی در اردیبهشت ماه سه دور مذاکره فشرده با هلگا اشمید معاون هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا داشتند تا به متنی برسند که تعداد پرانتزهایش به نصاب قابل قبولی رسیده باشد.

دوم تا چهارم اردیبهشت در وین، دهم تا پانزدهم در نیویورک، بیست و دوم تا بیست و پنجم در وین سه دور مذاکره بین معاونان وزیر امور خارجه و معاون هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا در یک سطح و در سطحی دیگر میان تیم کارشناسان به سرپرستی حمید بعیدی نژاد و استفان کلمنت برگزار شد.

در سومین روز از دور قبلی مذاکرات ، روز 24 اردیبهشت، وندی شرمن معاون وزیر خارجه امریکا هم به مذاکرات پیوست و گفت و گو ها به صورت سه جانبه دنبال شد.

انتظار می رفت سومین دور به پیش نویسی اولیه بینجامد که باید به دست وزیران خارجه برسد ولی آن طور که عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره کننده ایران گفت یک یا دو هفته دیگر برای تکمیل مرحله نخست نگارش متن توافق زمان لازم است.

عراقچی گفت: باید حداقل دو هفته دیگر در سطح معاونان کار کنیم تا به نقطه ای برسیم که در صورت لزوم وزیران ورود کنند. به طور حتم یک سری از مسائل اختلافی باقی خواهد ماند که تصمیم گیری در خصوص آنها به تصمیم گیری در سطح سیاسی احتیاج خواهد داشت.

5252

کد خبر 418136

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =