واحدمرکزی خبر نوشت:

حزب الله لبنان با صدرو بیانیه شدیداللحنی حمله تروریستی به نمازگزاران در مسجد امام علی (ع) را در شهر قطیف عربستان سعودی محکوم کرد و مقامات آل سعودی را مسئول این جنایت دانست.
به گزارش مونیتورینگ خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه دفتر روابط عمومی و اطلاع رسانی حزب الله لبنان، حزب الله انفجار تروریستی و کینه توزانه که مسجد امام علی (ع) را در منطقه «القدیح» شهر «قطیف» عربستان هدف قرار داد و در نتیجه آن بیش از بیست نفر از نمازگزاران شهید و ده ها تن دیگر زخمی شدند به شدت محکوم کرد.
حزب الله لبنان در بیانیه خود اعلام کرد: این جنایت یکی از جنایت هایی است که مساجد و مراکز دینی را در جهان اسلام هدف قرار می دهد و گروه هایی مرتکب این جنایت ها می شوند که درکی از معنای نماز ندارند و حرمت خانه های خداوند و مراکز عبادت را نگه نمی دارند و به خون بی گناهانی که در قتلگاه های نابخردی، کینه و تحریکات طایفه و مذهبی ریخته می شوند اهمیتی نمی دهند.
حزب الله در بیانه خود تاکید کرد: اصحاب ایده های تروریستی و تکفیری جنایتکار در حملات خود فرقی بین شیعه و سنی یا مسلمان و غیر مسلمان قائل نیستند بلکه علیه همه وحشیگری می کنند و بر اساس ایده کینه توزانه هر کسی را که مخالف آنها باشد تکفیر و ریختن خونش را مباح می کنند. آنها شنیع ترین جنایت ها را به زشت ترین شکلی که بشریت در تاریخ دیده است مرتکب می شوند و با این جنایت ها با اصرار و تعمد اهداف دشمنان امت اسلامی را تحقق می بخشند.
حزب الله لبنان در ادامه بیانیه خود مقامات عربستان سعودی را به علت حمایت و پشتیبانی فکری، رسانه ای، سیاسی، مادی و عملی از قاتلان جنایتکار مسئول کامل این جنایت شنیع دانست و اعلام کرد این حمایت عربستان به علت این صورت می گیرد که جنایتکاران مرتکب جنایت های مشابه در بسیاری از کشورهای عربی و اسلامی شوند. همچنین، این حمایت از تروریست ها به علت کوتاهی در رسیدگی به منطقه الشرقیه عربستان و بلکه تحریک علیه اهالی آن صورت می گیرد، امری از مدت ها پیش به بدترین شکل تحریک طایفه ای و نژادپرستانه وجود داشته است.
حزب الله در پایان به بازماندگان و خانواده های شهدای بی گناه تسلیت گفت و برای زخمی شدگان نیز شفای عاجل خواستار شد و تاکید کرد که به خواست خداوند تعالی پیروزی نصیب مومنان شکیبا خواهد شد.

4949

کد خبر 418764

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 1
  • بی نام IR ۰۳:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۲
    4
    لعن ابدی بر داعش وداعشیان