ایسنا نوشت:

رئیس پارلمان عراق با تاکید بر حضور نیروهای ایران در خاک کشورش عنوان داشت: دولت هیچ تصمیم رسمی برای مشارکت دادن نیروهای داوطلب مردمی در عملیات آزادسازی استان الانبار ندارد.

به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز عربی، سلیم الجبوری، رئیس پارلمان عراق با تاکید بر اینکه دولت هیچ تصمیمی برای حضور نیروهای داوطلب مردمی در کنار نیروهای مسلح در جنگ برای آزادسازی استان الانبار از اشغال داعش ندارد گفت: در حال حاضر مذاکرات میان دولت و نیروهای داوطلب مردمی درباره تمایل این نیروها برای حضور در میادین نبرد فعلی در نواحی مختلف در حال انجام است.

الجبوری در اشاره به برخی اتهاماتی که علیه نیروهای داوطلب مردمی در تکریت مطرح می‌شود تاکید کرد: بی‌شک نیروهای داوطلب مردمی نقش مهمی در نبردهای مناطق مختلف عراق ایفا کرده‌اند اما مشکل ما وقایعی است که پس از عملیات آزادسازی رخ می‌دهد.

رئیس پارلمان عراق در ادامه بر لزوم بازسازی مجدد ساختار نیروهای عراقی تاکید و از سقوط استان الانبار به دست داعش ابراز تاسف کرد و این حادثه را "تاسف بار اما نه ناگهانی" خواند.

وی اظهار داشت: تعداد داعشی‌ها در مقایسه با نیروهای عراقی بسیار کمتر است و مساله سقوط الانبار بیشتر تاثیر روحی و معنوی داشت و باعث شده برخی از تیپ‌ها به شکل کامل و بدون دستور نظامی عقب نشینی کنند.

این مقام عراقی در ادامه با اشاره به حضور نیروهای ایرانی در خاک عراق گفت: ایران در خاک عراق حضور دارد و این حضور را تحت عناوین مختلف انکار نمی‌کند و باید بگویم ایران به بخشی از امنیت عراق تبدیل شده است.

وی افزود: ایران این مساله که در خاک عراق حضور دارد و از نیروهای عراقی با اعطای اسلحه حمایت می‌کند را انکار نکرده و این موضوع را تهمتی علیه خود نمی‌داند. چرا که ایران مجبور است تا زمانی که این وضعیت در عراق حاکم است نیروهای خود را در مرزها مستقر کند.

52261

کد خبر 418859

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • بی نام A1 ۱۸:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۲
  5 0
  الهی شکرازدسته خائنین به وطن توعراق هم فراوان هست
 • کوروش IR ۰۴:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۳
  8 2
  همتون فدای غیرت دختران وزنان کردبشید که باچنگ ودندون از ناموسشون دفاع میکنند