تسنیم نوشت:

نماینده پیشین آمریکا در سازمان ملل می‌گوید این کشور باید یک دولت جدید سنی در بخش‌های شرقی سوریه و غرب عراق که بوسیله میانه‌روها رهبری می‌شود، پدید آورد.

جان بولتون، نماینده پیشین آمریکا در سازمان ملل، می‌گوید دولت اوباما در حال شکست در برابر داعش است: "ما در حال شکست هستیم، شکی در این نیست".

وی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی فاکس‌نیوز آمریکا با اشاره به رویکرد دولت اوباما گفت: "فکر می‌کنم که آنها در شش سال گذشته جنگ علیه تروریسم را انکار کرده‌اند".

بولتون که از جبهه تندروی نئومحافظه‌کاران آمریکا به شمار می‌رود، افزود که آمریکا می‌توانست ضمن همکاری بهتر با متحدین بالقوه علیه داعش از اعزام سربازان بیشتر جلوگیری کند.

وی افزود: "فکر می‌کنم ترکیه و دولت‌های عرب منافع زیادی در همکاری با ما برای شکست داعش دارند. دولت‌های عرب و ترک‌ها نمی‌توانند این کار را به‌تنهایی انجام دهند. گفتن اینکه این مسئله آنهاست و خودشان باید حل نمایند، اشتباه است. آنها به رهبری آمریکا نیاز دارند".

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت:‌ "فکر می‌کنم هدف ما باید این باشد که یک دولت سنی جدید در بخش‌های غربی عراق و بخش‌ شرقی سوریه ایجاد شود که توسط میانه‌روها‌ یا کسانی که کمترین اقتدارگرایی را داشته و بخشی از اسلامگرایان رادیکال نیستند، هدایت شود."

49261

کد خبر 419635

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 9
 • بی نام A1 ۱۰:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۴
  13
  داعش در حال تضعیف شدن و نابودی بود همین دولتهای عربی و ترکیه دوباره برای مقابله با ایران در کالبد بی جانشان دمیدن، انوقت از این ها انتظار کمک دارید زهی خیال باطل
 • بی نام EU ۱۰:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۴
  19
  بولتون آگر کسی بگوید آمریکا را تجزیه کنیم چه حسی بهت دست میده
 • بی نام IR ۱۷:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۴
  5
  فک کرده نقاشیه. آره یه کاغذ سفید بزار جلوت اینور کشور سنی بکش اونور کشور شیعه بکش اونورتر کشور کرد بکش اینور اسرائیل بکش اون گوشش طالبان بکش از داعشم که ظاهرا از دستتون در رفته ولی بعید میدونم اگه خوشت نمیاد خب نکش. فعلا که سر طالبان و داعش سه قلو زاییدید کشور میخوای تشکیل بدی؟ اون انگلیس بود که کشور جدید کاشت وسط خاورمیانه کل خاورمیانه رو هم بهم ریخت هنوز سر جاشه