قائم مقام وزارت خارجه اتریش که به تهران آمده با دکتر ظریف دیدار کرد.

مشائیل لینهارت، قائم مقام وزارت امور خارجه اتریش که در رأس هیأتی در ایران به سر می برد، با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و درباره موضوعات مختلف روابط دوجانبه و تحولات منطقه ای گفتگو و تبادل نظر نمود.
به گزارش خبرآنلاین در این دیدار دکتر ظریف با اشاره به سوابق دیرینه روابط دو جانبه ایران و اتریش تاکید کرد که تقویت این روابط برای جمهوری اسلامی ایران مهم است و هیچ مانعی در افزایش مناسبات در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی، پارلمانی و فرهنگی بین دو کشور متصور نمی باشد. وی دیدار مسئولین عالیرتبه دو کشور را مهم و موثر ارزیابی کرد و بر زمینه سازی لازم برای تحقق آن تاکید ورزید.
وزیر امور خارجه کشورمان در بخش دیگری از این دیدار با اشاره به شرایط حاد حاکم بر منطقه بویژه فعالیتها و جنایات گروههای تروریستی افزود: شرایط منطقه بسیار حساس و پیچیده است و کشورهای غرب آسیا و آسیای مرکزی بیش از دیگران در مواجهه با تهدیدات تروریستی و افراط گرایی قرار دارند. وی در همین خصوص خواستار تعامل و همکاری جدی تر مجموعه کشورهای منطقه و اروپا در مقابله با خطر فزآینده تروریسم و تهدیدات مشترک گردید.
دکتر محمد جواد ظریف ضمن تشریح آخرین وضعیت تحولات یمن، سوریه و عراق، نسبت به برخوردهای تبعض آمیز و غیراصولی شورای امنیت سازمان ملل متحد در قبال مناقشات منطقه ای در گذشته و حال انتقاد نمود و همچنین ادامه بی تفاوتی و برخورد انفعالی نسبت به فاجعه ای که در منطقه بویژه در یمن در حال وقوع است را مورد نکوهش قرار داد.
در جریـان این دیدار همچنین، قائم مقام وزارت خارجه اتریش از اراده سیاسی دولت این کشور برای بهره گیری از ظرفیت های موجود در روابط دو جانبه خبر داد و افزود: دولت اتریش از تقویت همکاری دو کشور در حوزه های محیط زیست، علم و فناوری ، اقتصاد، انرژی و فرهنگ استقبال می نماید.
وی با اشاره به خطر فزاینده پدیده تروریسم و افراط گرایی اظهار داشت : تهدید های گروههای تروریستی و افراطی نسبت به گذشته بسیار جدی تر شده و نگرانی کشورهای اروپایی نیز به موازات این تهدیدهای جدید افزایش یافته است بویژه اینکه تعداد زیادی از اتباع اروپایی جذب این گروهای خشونت طلب شده اند. وی افزود: اروپا تصمیم دارد تا با اتخاذ مواضع مشترک وتشریک مساعی در سطح بین المللی نقش موثرتری در ایستادگی و مقابله با تروریزم ایفاء نماید .
49308

کد خبر 419705

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۱۳:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۴
  1 0
  خواستن توانستن است
 • بی نام IR ۰۷:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۹
  0 0
  بله حالا جا داره که اونا هم باج بیشتری از ایران بگیرن و یا اینکه خیلی چیزا رو رو کنن ...