تاخیری در بهره‎برداری پروژه‌ها نخواهیم داشت

خلیل احمدیان سرپرست شهرداری اردبیل گفت: همه پروژه‌های تعریف شده در مدت زمان تعیین شده به بهره برداری خواهد رسید.

سرپرست شهرداری اردبیل  گفت: همه پروژه‌های تعریف شده در مدت زمان تعیین شده به بهره برداری خواهد رسید.

با توجه به استعفای شهردار اردبیل شایعاتی در خصوص احتمال تاخیر در بهره‌برداری پروژه های شهرداری در بین مردم شایعه شده بود که این امر بویژه با از حرکت ایستادن دوباره روزشمار پل دارو پخش قوت گرفت.


در همین زمینه خلیل احمدیان سرپرست شهرداری اردبیل در حاشیه بازید از پروژه های میدانی با بیان اینکه هیچ تاخیری در پروژه‌های تعریف شده شهرداری صورت نخواهد گرفت، خاطر نشان کرد که همه پروژها در مدت زمان تعیین شده به بهره برداری خواهد رسید.

وی در خصوص از حرکت ایستادن دوباره روزشمار پل داروپخش این مسئله را مربوط به جابجایی تاسیسات برقی عنوان کرد و افزود: متاسفانه اداره برق در این رابطه مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان از شهرداری درخواست کرده و این در حالیست که معابر اصلی شهر در اختیار شهرداری است.

سرپرست شهرداری اردبیل با اشاره به تکمیل باغ جلال تصریح کرد: این باغ که به صورت متروک در آمده بود، امروز به صورت ویژه به اتمام رسیده است که در جهت صرفه جویی در هزینه، افتتاح و جشن بهره برداری از این باغ ۷ خرداد ماه به صورت همزمان انجام خواهد شد.

احمدیان در خصوص مشکلات بالیقلو چای که در سبلانه به آن اشاره شده بود، اظهار کرد: قطعا این انتقادها سازنده و شتاب حرکت توسعه ای را به دنبال خواهد داشت، ولی توجه به نکات مثبت این پروژه و قیاس با سال‌های قبل از ۷۴ نیز باید مد نظر باشد.

سرپرست شهرداری اردبیل توسعه فضای سبز و گسترش بوستان های محله ای و منطقه ای را از اولویت های مهم شهرداری اردبیل برشمرد و تصریح کرد: با هرآنچه در توان داریم در زمینه نگهداری و گسترش فضای سبز شهری اردبیل تلاش خواهیم کرد چرا که اعتقاد داریم نشاط و سرزندگی در یک شهر ارتباط مستقیمی با میزان و کیفیت فضای سبز موجود در آن شهر دارد.

وی تأکیدات شورای اسلامی شهر مبنی بر توجه بیشتر به مقوله فضای سبز شهری را خاطرنشان کرد و گفت: علاوه بر طرح های در حال اجرای موجود؛ چندین طرح توسعه فضای سبز و بوستان شهری نیز در دستور کار شهرداری اردبیل و در مرحله مطالعات می باشد که در آینده ای نزدیک جهت آگاهی شهروندان عزیز در ارتباط با این طرح ها نیز اطلاع رسانی خواهد شد.

سرپرست شهرداری اردبیل همچنین از پیگیری های انجام گرفته به منظور اختصاص زمین های مناسب و قابل دسترس در نقاط مختلف شهر جهت ساماندهی وانت بارهای میوه فروش سیار خبر داد.

خلیل احمدیان در جریان بازدید از چند قطعه زمین بایر موجود در سطح شهر که در معیت معاونت خدمات شهری شهرداری و نماینده شهرداری اردبیل در مدیریت واحد پیشگیری از تخلفات شهری صورت گرفت، در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد: تعدادی از این زمین ها در مالکیت شهرداری بوده و پس از انجام مطالعات و برنامه ریزی های لازم برای اختصاص به امر ساماندهی وانت بارهای میوه فروش سیار مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

احمدیان افزود: در ارتباط با برخی از زمین ها نیز که در مالکیت بخش خصوصی می باشد، در حال مذاکره با مالکان آن هستیم تا در اولین فرصت نسبت به اختصاص زمین های مذکور به امر ساماندهی وانت بارهای میوه فروشی سیار اقدام کنیم.

وی با اذعان به اینکه اگر خواهان برقراری نظم و انضباط شهری هستیم باید به وضعیت وانت بارهای سیار میوه فروش رسیدگی کنیم، تأکید کرد: بررسی وضعیت افرادی که با خودرو و به صورت سیار در سطح شهر اقدام به میوه فروشی می کنند در اولویت کاری قرار دارد و باید وضعیت آنها ساماندهی شود تا از اختلال و بی نظمی در سطح شهر جلوگیری کنیم.


احمدیان خاطرنشان کرد: پس از اختصاص زمین مناسب به این امر و عملیاتی شدن طرح ساماندهی وانت باردارانی که به صورت سیار اقدام به میوه فروشی می کنند، با همکاری ارگان هایی همچون راهنمایی و رانندگی از هرگونه فعالیت میوه فروشی به صورت سیار از سوی وانت بارداران و سایر دارندگان وسایل نقلیه باری در سطح شهر جلوگیری خواهد شد.

وی معاونت خدمات شهری و مدیریت واحد پیشگیری از تخلفات شهری را مسوول برنامه ریزی و پیگیری امور اختصاص زمین به منظور اجرای طرح ساماندهی وانت بارهای میوه فروش سیار بیان کرد و افزود: به این منظور سازه هایی مسقف در زمین های مورد نظر اجرا خواهد شد تا وانت بارداران شناسایی شده که به صورت سیار اقدام به میوه فروشی می کنند در این محل به صورت ثابت ساماندهی شوند.

سرپرست شهرداری اردبیل ایجاد زمینه برای عدم استفاده از خودروهای حمل بار در برنامه ساماندهی میوه فروشان سیار را از اهداف اصلی شهرداری برشمرد و ادامه داد: البته در برخی نقاط نیز در صورت فراهم نبودن شرایط ایجاد سازه مسقف، وانت بارداران میوه فروش سیار در مکانی روباز و متمرکز ساماندهی خواهند شد تا در این مکان بتوانند از وسیله نقلیه نیز جهت فروش میوه در مکانی ثابت استفاده نمایند.

احمدیان نقاطی همچون ورودی شهرک بعثت، ورودی پارک عارف روبروی ساختمان حوزه هنری، قطعه زمین های واقع در خیابان دامپزشکی، سه راه نیروگاه و خیابان اصلی شهرک سینا را از جمله نقاطی اعلام کرد که جهت عملیاتی کردن طرح ساماندهی وانت بارهای میوه فروش سیار شناسایی شده است.

وی گفت: پس از نهایی شدن کار برنامه ریزی و مطالعات و توافق با مالکان خصوصی برخی زمین ها، این طرح وارد عملیات اجرایی خواهد شد.


کد خبر 420915

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =