۰ نفر
۹ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۷:۵۳

ایسنا نوشت:

اگرچه طلای جهانی برای دومین هفته متوالی با کاهش روبرو شد اما کارشناسان بازار انتظار دارند با آغاز معاملات ماه جدید، شاهد قیمتهای بالاتری در هفته جاری باشند.

در نظرسنجی هفتگی کیتکو، کارشناسان بازار خوش بینی بیشتری به صعود طلا نشان دادند و از میان 33 کارشناس حاضر در این نظرسنجی، 20 نفر پاسخ دادند که از میان آنها 13 نفر افزایش، سه نفر کاهش و چهار نفر ثابت ماندن قیمت طلا در هفته جاری را پیش بینی کردند. کارشناسان بازار شامل معامله‌گران طلا، بانک های سرمایه گذاری، معامله گران معاملات آتی و تحلیلگران چارت فنی هستند.

در هفته جاری همه چشم ها به انتشار گزارش اشتغال آمریکا و بانک مرکزی اروپا دوخته شده و تحلیلگران انتظار دارند طلا در سطح بالاتری از بازه کنونی معامله شود.

طلا در بازار نیویورک روز جمعه به 1189 دلار در هر اونس رسید که از آغاز معاملات روز دوشنبه اندکی کمتر از یک درصد کاهش داشت.

شاخص دلار بلومبرگ پس از اظهارات جانت یلن، رییس بانک مرکزی آمریکا که اطمینان داد نرخ های بهره امسال با توجه به بهبود رشد اقتصادی افزایش خواهد یافت، برای دومین هفته صعود کرد.

نرخ های بهره بالاتر به تقاضا برای طلا که دارای بدون بازده است لطمه می‌زند در حالیکه از ارزش دلار پشتیبانی می‌کند.

آمار بلومبرگ نشان داد سرمایه گذاران در صندوق های سرمایه گذاری طلا به فروش گسترده در این صندوق ها کردند که در نتیجه آن ذخایر این صندوق ها تا پنج شنبه گذشته 0.9 تن کاهش یافت و به کمترین میزان از اواسط ژانویه رسید.

قیمت طلا در ماه مه حدود 0.5 درصد رشد داشت و به گفته اوله هانسن، مدیر استراتژی کالا در ساکسو بانک، با وجود قوی‌تر شدن ارزش دلار که صعود طلا را محدود می‌کند، قیمت این فلز به دلیل نگرانی‌ها درباره مذاکرات بدهی یونان مورد پشتیبانی قرار گرفته است.
3939

کد خبر 420998

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =