کمبود اعتبارات عامل بلاتکلیفی اعزام کاروان‌ها خراسان جنوبی به مرقد امام(ره)

معاون هماهنگ‌کننده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی با اشاره به ثبت‌نام 2 هزار و 300 نفر برای اعزام به مرقد امام خمینی(ره) گفت: در صورت حل نشدن اعتبارات اتوبوس‌ها از سوی استانداری اعزام کاروان‌های استان انجام نمی‌شود.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، علی قاسمی صبح امروز در نشست خبری تشریح برنامه‌های سالگرد ارتحال بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی(ره)، اظهار داشت: امید است بتوانیم راه اسلام را ادامه دهیم.

وی با بیان اینکه به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) مجموعه بسیج و سپاه براساس وظایفی که بر عهده دارند برنامه‌هایی را دنبال می‌کنند، تصریح کرد: یکی از برنامه‌های عمده به این مناسبت، اعزام کاروان‌های زیارتی به مرقد امام راحل (ره) است که طبق برنامه‌ هر ساله 12 خرداد ماه این کاروان‌ها اعزام می‌شوند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی یادآور شد: هدف از اعزام این کاروان‌ها حضور زائران در مراسم ملی سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در مرقد ایشان است؛ سهمیه امسال خراسان جنوبی 2 هزار و 300 نفر بوده که برنامه‌ریزی شده از شهرستان‌های مختلف این اعزام انجام می‌شود.

قاسمی ادامه داد: اعزام کاروان‌های زیارتی به مرقد امام خمینی(ره) از بیرجند ساعت 13 از محل سپاه بیرجند، قاینات ساعت 14، فردوس ساعت 12 از محل امامزادگان این شهرستان، نهبندان ساعت 10 صبح کانون بسیج این شهرستان، بشرویه ساعت 18 مزار شهدای این شهرستان، زیرکوه ساعت 13 سپاه زیرکوه، سرایان ساعت 9 صبح شهدای گمنام شهرستان، خوسف ساعت 13 از محل حوزه چمران خوسف و درمیان ساعت 13 از محل منصورآباد بخش قهستان در روز 12 خردادماه انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه استقبال مردم برای اعزام بیش‌ از ظرفیت است، گفت: با توجه به محدودیت‌های مالی برنامه‌ریزی برای اعزام کاروان‌ها با 55 دستگاه اتوبوس انجام می‌شود، افزود: مسیر کاروان‌های خراسان جنوبی برای اعزام به مرقد مطهر امام (ره) از طبس گلشن به قم و زیارت حرم مطهر حضرت معصومه(س) و جمکران و صبح 14 خردادماه در مرقد امام برای شرکت در مراسم ارتحال امام حضور می‌یابند و در مسیر برگشت ضمن زیارت حرم امام رضا(ع) در مشهد مقدس در 15 خردادماه کاروان‌ها به استان برمی‌گردند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه تمام هماهنگی‌ها با ادارات شهرستان‌ها برای اعزام کاروان‌ها به مرقد امام خمینی(ره) انجام شده است، اضافه کرد: برای اجرای این برنامه کمیته حمل‌ونقل و ایمنی، کمیته فرهنگی و کمیته امداد و بهداشت تشکیل شده است.

قاسمی معتقد است،‌ تیم‌های پزشکی، بهداشت و پلیس کاروان‌ها را همراهی می‌کنند.

وی با بیان اینکه مشکل همه ساله ما تقسیم کار بین سپاه و استانداری است، گفت: در اختیار گذاشتن اتوبوس بر عهده استانداری و مدیریت اعزام کاروان‌ها بر عهده سپاه است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی تصریح کرد: به دلیل کمبود منابع مالی سهمیه اعزام 50 درصد کاهش یافته و با جلساتی که گذاشته شده وظیفه تهیه اتوبوس برای اعزام کاروان‌ها از طرف استانداری به شهرداری‌های استان محول شده است.

قاسمی با بیان اینکه مسئله اجاره اتوبوس‌ها تاکنون حل نشده و باید استانداری به سبب ضیق وقت زودتر اقدامات لازم را انجام دهد، اضافه کرد: دلیل اصلی این مشکل کمبود اعتبارات است و این به گونه‌ای بوده که هر ساله در خراسان جنوبی با وقفه اعتباری مواجه هستیم.

وی به هزینه‌های دریافتی از زائران اشاره کرد و گفت: هزینه تعذیه زمان رفت و برگشت توسط زائران و هزینه‌های فرهنگی و تعذیه تهران توسط سپاه پرداخت می‌شود.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی ادامه داد: اگر مشکل بودجه اتوبوس‌ها رفع نشود اعزام کاروان‌های استان انجام نمی‌شود.

قاسمی با بیان اینکه ویژه برنامه‌هایی توسط سپاه و بسیج در سطح استان به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) برگزار می‌شود، افزود: میهمان ویژه‌ای برای حضور در این مراسم‌ها دعوت شده‌اند که از جمله حضرت آیت‌الله حائری شیرازی، حجت‌الاسلام رئیسی دادستان کل کشور، حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی و حجت‌الاسلام ماندگاری هستند.

وی به برنامه‌های حضرت آیت‌الله حائری شیرازی در استان اشاره کرد و افزود: در سه روز حضور نماینده مجلس خبرگان رهبری در خراسان جنوبی دیدار با بسیجیان و نیروهای مسلح ساعت 8:30 روز 12 خردادماه جاری در محل حسینیه جماران، دیدار با دانشجویان و اساتید بعد از نماز ظهر و عصر 12 خردادماه در دانشگاه پیام نور بیرجند و سفر به شهرستان‌های درمیان و سربیشه و دیدار مردمی در روز 13 خردادماه پیش‌بینی شده است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی به برنامه‌های سفر دادستان کل کشور به استان اشاره کرد و یادآور شد: در سفر دادستان کل کشور به استان سه برنامه از جمله شرکت در مراسم ارتحال امام(ره) در شهرستان‌ طبس 13 خردادماه بعد از نماز مغرب و عشاء در امامزاده این شهرستان و سخنرانی در روز 14 خردادماه بعد از نماز مغرب و عشاء در سرایان پیش‌بینی شده است.

قاسمی ادامه داد: مردم قاین روز 14 خردادماه میزبان نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی هستند، همچنین حجت‌الاسلام ماندگاری 14 خردادماه در مراسم یادواره شهدای این شهر سخنرانی می‌کنند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی گفت: مانند سال‌های گذشته امسال توسط سپاه بیرجند و با همکاری شرکت‌ها، نهادها و خیران مراسم ارتحال امام خمینی(ره) در حسینه جماران برگزار می‌شود و تدارکات لازم برای حضور 20 هزار نفر انجام شده است.

قاسمی از اجرای 17 عنوان برنامه به مناسبت سالگرد ارتحال امام در سطح استان توسط بسیج و سپاه خبر داد و افزود: در تمام کانون‌ها و پایگاه‌های بسیج سطح استان مراسم‌های مختلف ارتحال امام (ره) برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه استکبارستیزی در دوران زندگی تمام ائمه(ع) وجود داشته است، یادآور شد: همه مردم و مسئولان باید این موضوع را دنبال کنند تا جایی که می‌توانیم باید در مقابل استکبار ایستادگی کنیم.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی ادامه داد: در رگ و خون همه ما این استکبارستیزی وجود دارد ولی برخی‌ از افراد سکوت کرده‌اند که باید این سکوت شکسته شود.

 

کد خبر 421389

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =