واحد مرکزی خبر نوشت:

سخنگوی جدید وزارت خارجه آمریکا گفت جان کری وزیر خارجه آمریکا به رغم شکستگی پا همچنان حضوری فعال در مذاکرات خواهد داشت.
به گزارش سی ان ان، جان کربی سخنگوی جدید وزارت خارجه آمریکا در گفتگو با این شبکه گفت حال عمومی جان کری مناسب است و وی در حال انتقال از از ژنو به آمریکا است.
وی اگرچه به علت شکستگی پایش کمی ناراحت است اما روحیه خوبی دارد و به شدت مشغول کارهایش است .
وی با وزرای خارجه کشورهای مختلف و نیز ژنرال آلن فرمانده ائتلاف ضد داعش گفتگو کرده است.
وی فردا از راه دور در نشست ائتلاف ضد داعش شرکت خواهد کرد.
پس از آنکه مشخص شده است جان کری نمی تواند در نشست اعضای ائتلاف ضد داعش در پاریس حضور داشته باشد آنتونی بلینکن به جای وی در این نشست حضور خواهد داشت.
کربی گفت جان کری همچنین در مذاکرات هسته ای با ایران حضوری فعال خواهد داشت و تیم آمریکا در این مذاکرات را رهبری خواهد کرد.
هیچ تغییری در این باره مشاهده نخواهیم کرد و هیچ چیز درباره تعهد آمریکا درباره ضرب الاجل سی ام ژوئن ایجاد نخواهد شد. روشن است که وی فیزیوتراپی خواهد داشت و روند رو به بهبودی را طی خواهد کرد به هر حال صبح امروز به من گفت مانند گذشته حضوری فعال خواهد داشت.
کربی در پاسخ به سئوال مجری سی ان ان که آیا به جای کری ، بلینکن در مذاکرات حضور خواهد داشت گفت هنوز هیچ تصمیمی درباره مذاکرات آتی اتخاذ نشده است ما می دانیم که ماه ژوئن ماهی بسیار شلوغ برای مذاکرات خواهد بود با این حال هنوز جزییاتی نظیر مکان مذاکرات ، زمان و دیگر جزییات نهایی نشده است. با این حال ما با در زمان مشخص درباره این جزییات تصمیم گیری خواهیم کرد اما جان کری همچنان در صف نخست مذاکرات خواهد بود.
کربی در پاسخ به سئوال مجری درباره احتمال جراحی کری گفت جان کری امروز به آمریکا باز می گردد و پزشک وی درباره روند درمان تصمیم گیری خواهد کرد. پس از آنکه روش درمانی کری مشخص شد وی احتمالا باید یک دوره فیزیوتراپی را پشت سر بگذارد.

26149

کد خبر 421879

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام EE ۲۰:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۱
    1 1
    اون پای چلاق چوب خداست