رسانه‌های چین اعلام کردند مرکز نگهداری از پانداهای این کشور به دنبال یک معلم زبان برای پاندای امریکایی می‌گردد که اوایل ماه جاری از «واشنگتن» به چین انتقال یافت.

 ایسنا نوشت:

«هوآنگ ژیانگ مین»، مدیر دپارتمان حفاظت از حیوانات در مرکز تحقیقات «چنگ‌دو» در چین گفت: این پاندای سه ساله که «می لان» نام دارد، اوایل ماه جاری از باغ وحشی در «واشنگتن» به این مرکز تحقیقاتی انتقال یافت تا در کنار پاندای نر چهار ساله‌ای به نام «تای شان» زندگی کند.

وی خاطرنشان کرد: این پاندای سه ساله امریکایی که از زمان تولد در واشنگتن به سر می‌برد، به طور حتم با زبان چینی ناآشناست و ما در نظر داریم تا یک معلم زبان چینی برایش استخدام کنیم. علاوه بر این، ما قصد داریم یک مربی بسیار ماهر نیز برای این پاندای سه ساله استخدام کنیم.

مدیر اجرایی مرکز تحقیقاتی پانداهای منطقه «چنگ‌دو» در ادامه خاطرنشان کرد: برای این منظور یک سایت راه‌اندازی کردیم و تصاویری از این حیوان را در آن قرار دادیم تا بتوانیم هرچه سریعتر یک معلم زبان و یک مربی ماهر استخدام کنیم. علاوه بر این، باید نوع عادات غذایی این حیوان را نیز تغییر دهیم؛ چرا که این پاندا سه سال است که با رژیم غذایی غرب رشد کرده است.  قرار است در رژیم غذایی این حیوان از مواد غذایی چینی به نام «ووتوو» که همان نان ذرت بو داده و ذرت خوشه‌ای و بامبوی تازه است، استفاده شود؛ چرا که پیش از این تنها به این حیوان بیسکوییت داده می‌شد.

در گزارش اخیر مرکز بین‌المللی تحقیقات خرس‌های پاندا در چین آمده است که این حیوانات اکثرا برای انجام امور آزمایشگاهی و تحقیقاتی روانه کشورهایی چون ایالات متحده امریکا می‌شوند، اما توله‌های آن‌ها بنا به تبادلی که میان چین و کشورهای مقصد انجام گرفته باید به کشور مبدا بازگردانده شوند. به طوری که آمارها نشان می‌هد هم اکنون 13 پاندای چینی در چهار باغ‌وحش در امریکا زندگی می‌کنند.

این حیوان عظیم‌الجثه سیاه و سفید جزو حیوانات در معرض خطر انقراض جهان قرار دارد و تنها یکهزار و 600 عدد از آن‌ها در حیات‌وحش چین و در مناطقی چون «سی‌چو‌آن» و استان‌های شمال‌غرب این کشور چون «شانگژی» و «گانسو» باقی مانده است.

کد خبر 42248

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =