باحکم قضایی موسسه میزان منحل شد/ بازپرس پرونده: هیچ وجهی از مردم دریافت نشود

حکم قضایی انحلال موسسه مالی و اعتباری میزان مشهد ابلاغ شد و هیات تصفیه نیز در شعبه مرکزی آن مستقر شده. موسسه که در ماه های اخیر باعث دغدغه مالی بیش از یک میلیون سرمایه گذار شده بود تا جایی که در برخی از شهرها، مردم شیشه های شعب این موسسه را شکستند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، امروز حکم انحلال موسسه پولی و اعتباری میزان مشهد، توسط بازپرس شعبه 209 دادسرای مشهد صادر شد.

قاضی حیدری در حکم قضایی خود که به تاریخ 16 خرداد امسال، به شماره 2.9/94/102 صادر و به کلاسه 499/94 شماره شده، نوشته است:
"قائم مقام موسسه محترم میزان
سلام علیکم
با عنایت به تعیین آقایان 1- محمود الهامیان 2-سید ابراهیم موسوی موحد 3-نادر مراغه چی به عنوان اعضای محترم هیات تصفیه موسسه میزان و مستقر شدم مشار الیهم از یوم جاری در شعبه مرکزی موسسه به تمامی مدیران و کارمندان شعبه موسسه در سطح استان ها اعلام شود همکاری و هماهنگی لازم با هیئت تصفیه بعمل آورده و ضمن جلوگیری از هر گونه دخل و تصرف در اموال منقول و غیرمنقول موسسه، تمامی وصولی ها تحت هر عنوان به شماره حساب 0108016511007 عهده بانک صادرات مرکزی مشهد بنام مدیران تصفیه تعاونی منحل شده میزان واریز و از دریافت هر گونه وجه نقدی توسط تمامی شعبه (صحیح شعب است) میزان خودداری بعمل آید. ضمنا مراتب انحلال تعاونی میزان به سپرده گذاران از طریق نصب اطلاعیه در تمامی شعبه (صحیح شعب است) میزان اطلاع رسانی شود."
این حکم قضایی رونوشت هایی نیز به مدیرکل سیاسی و انتخابات و دبیر ستاد تدبیر و ساماندهی استانداری خراسان رضوی و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی جهت اطلاع دارد.
پیش از این نیز برخی از کاربران خبرآنلاین در سرویس مشکلات مردم، خواستار روشن شدن وضعیت این موسسه تعاونی اعتباری شده بودند.


تصویر حکم قضایی مزبور

حکم قضایی انحلال موسسه میزان مشهد

 

 

 

45231

کد خبر 423186

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 8
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۱۹:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۶
  3 5
  سلام.از مدیران محترم کسی به فکر کارمندان موسسه می باشد.تکلیف ما کارمندان چی میشه؟
 • بی نام A1 ۲۰:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۶
  2 0
  هیات تصفیه؟ یا هیات تسویه؟ تسویه یعنی تساوی برقرار کردن بین بدهی و دارایی های یک موسسه که در کارهای مالی کاربرد دارد یه کمی سواد هم بد نیست
 • محسن A1 ۲۱:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۶
  5 1
  پدر اینجانب پس از 30 سال کار شرافتمندانه در آموزش و پرورش، حدود 100 میلیون در این موسسه به امانت سپرد، اما اکنون دریغ از یک ریال که به ایشان پس بدهند.
 • حمید RO ۰۴:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۷
  8 0
  بابا این چه مملکتیه مردم چقد باید چوب بی کفایتی بانک مرکزی رو بخورن
 • م.خ A1 ۰۴:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۷
  8 0
  تکلیف سپرده گزاران چی میشه ؟
 • بی نام A1 ۰۷:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۷
  4 2
  تکلیف کارمندان چی میشه؟
 • بی نام EU ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۷
  1 2
  ضمن سپاسگزاری از مقام مسول قضایی استان، ضرورت تاکید و دقت نظر ویژه ایشان به توقیف اموال و دارایی های اعضای تعاونی میزان که همان سهامداران آن شرکت هستند، ضروری است. اعضای تعاونی بطور مساوی در سود و زیان تعاونی سهیم هستند. در ضمن برای رد شبهه تعلل برای انحلال موسسه میزان نیز می بایست کلیه نقل و انتقلات اموال و دارایی های سهامداران از بهمن ماه 1393 به بعد کن لم یکن اعلام گردد. انشاله جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد و سپرده گذاران به اصل سپره و ضرر تاخیر در بازپرداخت ودیعه خود میرسند.
 • اربابی IR ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۷
  4 1
  اقای قاضی حیدری این نوع حکم یعنی اقایان کلاهبردارن میزان مصونیت پیدا کردند .قبل از هر کاری باید تکلیف پول مردم را روشن میکردید .انحلال این موسسه باعث میشود اقایان هییت موسس با خیالی راحت زندگی سرشار از عشق طراوت را در جزایر قناری با پولهای اختلاس شده سپری نمایند .خیلی از سپرده گذاران بی خانمان شدند این در حالی است که اقایان موسس در خانه های چند ملیاردی که با پول مردم تهیه شده زندگی خوشی دارند .بروید و تحقیق کنید جناب حلمی تا چند سال پیش کجا زندگی میکرده و حالا کجا