معاون رییس جمهوری اظهار داشت: صادقانه و صریح اعلام می کنم که با همه محدودیت های مالی، برای امر ورزش از هیچ اقدامی فرو گذار نخواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان دکتر نوبخت عصر امروز با حضور در محل ساختمان شماره یک وزارت خانه ضمن دیدار با وزیر ورزش و جوانان، معاونان و روسای فدراسیون های ورزشی از مدال آوران تکواندو تجلیل کرد.
او در این مراسم اظهار داشت: با توجه به در پیش بودن رویداد بزرگی چون المپیک 2016 زمان حرف زدن گذشته است و متناسب با گزارشات، باید عمل کنیم.
سخنگوی دولت افزود: وجود دکتر گودرزی در کابینه ی دولت که همواره همگان را به پرداختن به ورزش ترغیب می کند، نشان از این است که ورزش برای دولت بسیار مهم است که از وجود چنین وزیری بهره می گیرد .
او گفت: بنده از سوی دولت در این جمع حاضر شدم که نشان دهیم اگر دولت قرار است برای ورزش و فدراسیون ها اقدامی انجام دهد، کسی را فرستاده که کلیددار خزانه است.
معاون رییس جمهوری با مهم خواندن رویدادهای پیش روی ورزش کشور از جمله المپیک ریو ادامه داد: من آمده ام عمل کنم. صادقانه و صریح اعلام می کنم که با همه محدودیت های مالی، برای امر ورزش از هیچ اقدامی فرو گذار نخواهیم بود چرا که معتقد هستیم در ورزش هر آنچه که هزینه می شود، سرمایه گذاری از سوی دولت برای ارتقای سطح سلامتی و کسب افتخارات ملی در میادین بین المللی است.
دکتر نوبخت در ادامه مشکلات مالی دولت را مورد توجه قرار داد و افزود: اگر با کمبودهایی در ورزش مواجه می شوید این به این معنی نیست که این مقوله برای دولت از اولویت برخوردار نیست، بلکه واقعیت این است که در این شرایط متناسب با نیازها به این موضوع نگریسته می شود.
او توضیح داد: در آمد 118 میلیارد دلاری حاصل از فروش نفت به 24 میلیارد دلار تقلیل یافته است و باید کشور را با آن اداره کنیم. این درحالی است که طرح های نیمه تمام بسیاری هم بر روی دستمان باقی مانده است .
سخنگوی دولت افزود: شما به ما اعتماد کردید و وظیفه ماست که بدون فرافکنی و تکرار مشکلات درحضور شما، راه را برای برنامه های توسعه ای ورزش در بخش های مختلف باز کنیم.
او همچنین گفت: رشد نزدیک به 3 درصدی اقتصاد کشور شاید رقم خیلی خوبی نباشد، اما در قبال رشد منفی سال های گذشته این عدد قابل توجه است.
معاون رییس جمهوری ادامه داد: شرایط کنونی ما، به بیماری شبیه است که پس از انجام آزمایش های مختلف به او می گویند، علائم بیماری داری اما نسبت به گذشته رو به بهبودی هستی. این شرایط کنونی ماست .
او همچنین درخصوص برنامه ششم توسعه نیز چنین گفت: در این برنامه برای ورزش پیش بینی هایی شده است اما باید برای بر روی آن بیشتر کار کنیم .
دکتر نوبخت در ادامه ی سخنانش به موضوع انرژی هسته ای پرداخت و افزود: شخصی به من گفت که چرا اینقدر از انرژی هسته ای حمایت و در خصوص آن صحبت می کنید. من چنین پاسخ دادم، اگر از حق مسلم مردم ایران، سخن نگوییم ظلم کرده ایم.
او در ادامه با بیان اینکه در تاریخ معاصر ایران، برای اولین بار است که در یک نشست دو جانبه می نشینیم ، تاکید کرد: ما وظیفه داریم برای ملت تلاش کرده و برای استیفای حقوق آنها مبارزه کنیم. دراین راستا هم اکنون با 6 کشور جهان رودرو هستیم و حرف های بسیاری در این خصوص داریم .
معاون رییس جمهوری همچنین گفت: به شما درود می فرستم و تمام تلاش خود را خواهم کرد که به فدراسیون ها کمک شود تا در شرایط بهتری برای ورزش کشور برنامه ریزی کنند .
43 43

کد خبر 424408

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 2
  • علی A1 ۲۲:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۹
    0 0
    ینی قبلا زمانش نبوده؟محض خدا اینقدر شعار ندید عمل کنید از تیم مملی فوتبال شروع کنید اگه راست میگید