رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: در صددیم که بخش‌های مربوط به زنان را از بیمارستان شهید مصطفی خمینی به بیمارستان آیت الله طالقانی منتقل کنیم تا از حجم بالای خدمات‌دهی در بیمارستان شهید مصطفی باتوجه به قدمت بالا و مشکلات فیزیکی و زیرساختی آن کاسته شود

 

به گزارش خبرآنلاین به نقل از ایسنا دکتر علی دل‌پیشه در چهل و دومین جلسه طرح تحول نظام سلامت با حضور اعضای ستاد اجرایی این طرح در دانشگاه علوم پزشکی اظهار کرد: طرح تحول نظام سلامت به عنوان بزرگترین اقدام کشور در زمینه بهداشت و درمان در دوران قبل و بعد از انقلاب اسلامی به شمار می‌رود که توانسته است بالاترین میزان رضایتمندی عموم را بدست آورد.

 وی افزود: این طرح با ابعاد مختلف و متنوع خود توانسته است در کاهش هزینه ها از جیب مردم خصوصاً اقشار کم درآمد و آسیب پذیر بسیار موثر و مثبت باشد.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام به تشریح خدمات ارائه شده به مردم استان در طول مدت اجرای طرح تحول نظام سلامت اشاره و اضافه کرد: از اردیبهشت ماه سال گذشته تاکنون تعداد یک میلیون و 250هزار نفر در سطح استان از خدمات حوزه سلامت در قالب طرح تحول نظام سلامت بهره‌مند شده‌اند که دو برابر جمعیت استان و دو برابر تمامی فعالیت‌های سال 92 در دانشگاه بوده است.

 دل‌پیشه خاطر نشان کرد: از تعداد یک میلیون و 250 هزار مورد که در سطح استان خدمات دریافت کرده‌اند، حدود 415 هزار نفر مورد ویزیت پزشک متخصص و تعداد 835 هزار نفر مورد ویزیت پزشک عمومی در بیمارستان‌ها قرار گرفته‌اند.

 وی تصریح کرد: در طول مدت اجرای این طرح عظیم و ملی تعداد 835 هزار نفر مورد ویزیت سرپایی و تعداد 3800 نفر مورد عمل جراحی در سطح بیمارستان‌های استان قرار گرفته‌اند و بیش از 65 هزار نفر در بیمارستان بستری شده و تعداد 4302 مورد زایمان طبیعی رایگان در بیمارستان‌های استان ثبت شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ادامه داد  : از ابتدای اجرای طرح تحول نظام سلامت در استان تاکنون میزان 48 میلیارد تومان از محل هدفمندی یارانه‌ها در حوزه سلامت استان هرینه شده و لذا میزان پرداختی از جیب مردم از حدود 40 درصد به میزان 7 درصد رسیده است.

 وی با بیان اینکه طرح تحول نظام سلامت در استان بدون افزایش نیروهای جدید به مجموعه دانشگاه علوم پزشکی در استان اجرا شده ادامه داد: با تلاش همکاران در مجموعه دانشگاه توانسته‌ایم خدمات درخور توجه و رضایت بخشی را به مردم در سراسر استان تقدیم کنیم.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ساماندهی میزان پرداختی‌ها را نسبت به گذشته مناسب ارزیابی کرد و در ادامه نیز از ارتقای زیر تجهیزات زیرساختی در بیمارستان‌های سطح شهر ایلام خبر داد و گفت: علاوه بر وجود دستگاه سی تی اسکن موجود، یک دستگاه سی تی اسکن برای بیمارستان امام خمینی(ره) و یک دستگاه دیگر نیز برای بیمارستان شهید مصطفی خمینی در نظر گرفته شده که در آینده در این بیمارستان ها استقرار خواهند یافت.

 وی افزایش اتاق‌های عمل به 11 اتاق را از آثار اجرای طرح تحول نظام سلامت در استان دانست و ادامه داد: با توجه به اینکه در گذشته تعداد 5 اتاق عمل وجود داشت، نارسایی‌هایی در این زمینه محسوس بود، اگرچه افزایش این تعداد به 11 اتاق برای دانشگاه هزینه داشته اما برای خدمت هرچه بهتر و بیشتر به مردم از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم بود.

 دل‌پیشه از تک جنستی شدن یکی از بیمارستان‌های سطح شهر ایلام در آینده‌ای نزدیک خبر داد و اضافه کرد: در صددیم که بخش‌های مربوط به زنان را از بیمارستان شهید مصطفی خمینی به بیمارستان آیت الله طالقانی منتقل کنیم تا از حجم بالای خدمات‌دهی در بیمارستان شهید مصطفی باتوجه به قدمت بالا و مشکلات فیزیکی و زیرساختی آن کاسته شود.

وی توجه ویژه به مناطق حاشیه نشین شهرها را یکی از خدمات شایسته دولت و وزارت بهداشت در قالب طرح تحول نظام سلامت اعلام و عنوان کرد: وزیر محترم بهداشت و درمان برای این مناطق خدمات ویژه و مناسبی پیش روی ما قرار داده است که سبب ارتقاء ارائه سطح خدمات به این قشر خواهد شد.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام اظهار کرد: در این راستا برای مناطق حاشیه نشین شناخته شده در سطح شهر ایلام احداث پایگاه‌های بهداشتی درمانی را در نظر گرفته‌ایم که یکی از این پایگاه‌های چهارگانه در سطح شهر و منطقه بانبور با حضور استاندار و مسئولان استانی به بهره‌برداری رسیده و دیگر پایگاه‌ها نیز در آینده نزدیک به بهره‌برداری خواهند رسید.

 دل‌پیشه در قسمت دیگری از سخنان خود به افتتاح کلینیک‌های ویژه در سطح شهر ایلام اشاره و خاطر نشان کرد: برای ارتقاء سطح خدمات‌دهی به مردم در کنار بیمارستان‌ها، در تخصص‌های مختلف در قالب این کلینیک‌ها خدمات مناسب و ارزنده‌ای به مردم تقدیم شده که موجب رضایتمندی آنان گردیده است.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام  همچنین در خصوص خدمات دانشگاه علوم پزشکی ایلام در بخش بهداشت دهان و دندان تشریح کرد: افتتاح کلینیک ویژه دندانپزشکی در بیمارستان امام (ره) ایلام در نوبت‌های صبح و عصر با حضور متخصصان و پزشکان عمومی نشان از توجه ویژه به بخش دندانپزشکی در طرح تحول

 

کد خبر 424523

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۶:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۰
  0 0
  شرم و آور و توهين آميز و خجالت آور و البته غير اقتصادي است
 • بی نام IR ۰۷:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۰
  0 0
  در شهرستانها در همين بيمارستانهاي معمولي خدمات مناسب ارائه نمي شود حالا مي خواهيد تك جنسيتي راه بيندازيد؟ اين كارها همش براي بخور بخور به روشهاي جديد است.