رییس جمهور در دیداری سرزده در منزل شهیدان مرتضی، مصطفی و مجتبی مشایخی حاضر شد و ضمن گفتگوی صمیمانه با خانواده این شهیدان، از ایثارگری ها و جانفشانی های آنان تجلیل کرد.


به گزارش واحد مرکزی خبر، حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی در این دیدار که در فضایی صمیمی و معنوی برگزار شد، شهدا و خانوده آنان را مایه برکت و افتخار کشور توصیف کرد و خطاب به خانواده این شهیدان گفت : خداوند ان شاءالله اجر و توفیق فراوان به شما در دنیا و آخرت عنایت کند.

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه شهیدان و خانواده های آنان در طول هشت سال دفاع مقدس هیچ گاه حضرت امام(ره) را تنها نگذاشتند، اظهارداشت: خانواده شهدا با تربیت و تشویق فرزندان خود برای جهاد و شهادت در راه خدا، وظیفه بسیار بزرگی را انجام دادند و همین حضور و فداکاری شهیدان منجر به به حفظ کشور شد.

خانواده شهیدان مشایخی نیز با بیان خاطراتی از چگونگی شهادت شهیدان بزرگوارشان از روحانی به خاطر حضور در منزل شهدا و زنده نگه داشتن یاد آنان قدردانی کردند.

در این دیدار که حسین فریدون دستیار ارشد رییس جمهوری و حجت الاسلام و المسلمین شهیدی معاون رییس جمهوری در امور ایثارگران و رییس بنیاد شهید حضور داشتند، لوح تقدیری به رسم یادبود از سوی دکتر روحانی به خانواده این شهیدان تقدیم شد.

شهید مرتضی مشایخی در سن ۱۷ سالگی و در عملیات والفجر مقدماتی به فیض شهادات نایل آمد و شهید مصطفی مشایخی نیز در عملیات والفجر یک در سن ۲۱ سالگی به فیض شهادت رسید.

همچنین شهید مجتبی مشایخی که سال های طولانی اثرات ناشی از حمله شیمیایی را تحمل می کرد، در سال ۱۳۸۷ به خیل عظیم شهدا پیوست.

لوح تقدیر رییس جمهور به جانباز سعادتی

رییس جمهوری در دیدار با جانباز علی‌محمد سعادتی و خانواده وی، تصریح کرد: نسل جوان ما باید بدانند برای حفظ استقلال و ارتقای عظمت این کشور چه فداکاری‌های بزرگی شده و استقلال و عظمت امروز کشور مرهون فداکاری‌ها و ایثار جانبازان،شهدا و آزادگان است.

آقای روحانی در ادامه دیدارهای خود با خانواده معظم شهدا و جانبازان‏، با حضور در منزل علی‌محمد سعادتی که از ناحیه چشم جانباز بوده و دچار عوارض شیمیایی نیز هست، ضمن آرزوی سلامتی برای وی و خانواده‌اش اظهار داشت: شما چه در دوره‌ای که جهاد و فداکاری کردید و چه بعد از آن در دوره جانبازی با صبر خود، خدمت بزرگی برای انقلاب اسلامی و این سرزمین انجام دادید و نزد خداوند اجر والایی دارید.

رییس جمهوری تصریح کرد: قطعا اگر فداکاری‌ها و ایثارهای شما جانبازان و شهدا و آزادگان سرافراز نبود، امروز خبری از استقلال و عظمت این کشور نبود.

در این دیدار که حسین فریدون دستیار ارشد رییس جمهوری و حجت الاسلام و المسلمین شهیدی معاون رییس جمهوری در امور ایثارگران و رییس بنیاد شهید حضور داشتند، لوح تقدیری به رسم یادبود از سوی دکتر روحانی به این جانباز سرافراز دوران دفاع مقدس تقدیم شد.

جانباز علی‌محمد سعادتی که در کسوت درجه دار ارتش جمهوری اسلامی از آغازین روزهای دفاع مقدس در جبهه‌های جنگ حضور داشت، در سال ۶۴ و در ۲۳ سالگی و در جریان عملیات پدافندی رزمندگان کشورمان به درجه رفیع جانبازی از ناحیه چشم نائل آمد.

وی پیش از آن تاریخ نیز دو بار سابقه مجروحیت داشت و اکنون مدتی است که مشخص شده دچار عوارض شیمیایی نیز هست.

 

1717

کد خبر 424873

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =