محمد بحرانی صداپیشه «جناب‌خان» می‌گوید که دلش می‌خواهد حال آدم‌ها را خوش کند.

 الهه خسروی: نام محمد بحرانی این روزها با «جناب خان» نقل محافل است. عروسکی که با لهجه جنوبیاش توجه همه را به خود جلب کرده است. پیش از این نیز بحرانی با صداپیشگی عروسکهای محبوبی مثل «ببعی» یا «آقوی همساده» در مجموعه کلاه قرمزی توانایی خودش را در حوزه کار عروسکی ثابت کرده بود. 

اما حالا جناب خان محبوب قلبهاست! این همه محبوبیت و تاثیرگذاری ترسناک نیست؟ محمد بحرانی میگوید از این تاثیرگذاری میترسد و فقط دلش میخواهد حال آدمها خوش شود. حالا یا با جناب خان یا با ببعی و آقوی همساده:

آقای بحرانی، «جناب خان»‌ از کجا آمد؟ 
جناب خان، در «کوچه مروارید» متولد شد. یک مجموعه زنده عروسکی به کارگردانی سعید سالارزهی که در شبکه خانگی پخش میشد. آنجا یک اتاق فکر تشکیل شد و درباره کاراکترها صحبت میکردیم. طبعا من هم یکی از اعضای اتاق فکر بودم. همان جا بود که پیشنهاد حضور یک شخصیت جنوبی را مطرح کردم چون هم جنوبیها را خیلی دوست دارم و هم با موزیک و آدمهای خونگرم و دوستداشتنی جنوبی ارتباط خوبی برقرار میکنم. اسم جناب خان را هم محمد نادری که در سریال «شمعدونی» نقش هوشنگ را بازی میکند، پیشنهاد داد. 

چه چیزی باعث شد که رامبد جوان از بین آن همه عروسک جناب خان را با خودش به خندوانه بیاورد؟ 
با هم به این نتیجه رسیدیم. من سالهاست که رامبد را میشناسم. از سال ۸۶ و در تلهتئاتر «یغمای باشکوه خورشید» که با کارگردانی استادم فرهاد مهندسپور از شبکه چهار پخشمیشد  با رامبد همبازی بودم و از همان جا دوستی ما شکل گرفت. رامبد خیلی آدم باحالی است و من واقعا دوستش دارم. او هم ظاهرا از من بدش نمیآید. در واقع ما حرف مشترک با هم زیاد داریم و درباره خیلی چیزها از موسیقی گرفته تا باقی مسائل هم نظر و هم عقیدهایم. این گذشت تا دوباره ما در «کوچه مروارید»‌ با هم همکار شدیم. در سری اول خندوانه هم رامبد به من گفته بود که اگر ایدهای درباره این برنامه دارم، بدهم یا برای کمدی آستندآپ بروم. اما بعد هر دو به این نتیجه رسیدیم که شاید حضور جناب خان بیشتر جواب بدهد. به همین خاطر بنا شد که تست بدهیم و یک شب جناب خان به خندوانه برود. رفت و ماندگار شد. 

اما جناب خان خندوانه متفاوت از جناب خان کوچه مروارید است، نه؟
بله کارکردش فرق دارد. مخاطب کوچه مروارید بچه ها بودند ولی در خندوانه جامعه هدف بزرگسالان هستند در نتیجه جنس طنز جنابخان باید متفاوت میبود. آن هم در برنامهای که میهمانهای جدی و اکثرا ستاره شرکت میکنند. 

محمد بحرانی

آقای بحرانی چرا روی هر عروسکی دست گذاشتهاید گل کرده است؟ آدمهای بزرگسال جامعه ما کودکانی هستند که در دهه شصت عروسکهای زیادی دیدند و برنامههای عروسکی زیادی برایشان ساخته شد. به همین خاطر ارتباط گرفتن جامعه ما با عروسکها چیز عجیبی نیست اما این که برای چنین مخاطب سختگیری یک عروسک بتواند به محبوبیت جنابخان برسد عجیب است. لااقل کار خیلی سختی است. 
نمیدانم واقعا، به نظرم لطف خدا بوده. کار برای من واقعا جدی است و هر چه دارم برای کارم خرج میکنم. سر هر کاری هم که میروم بدون توجه به این که چه کاری است همه تلاشم را میکنم را تا خروجی خوبی داشته باشم. البته شانسهای خوبی هم در این زمینه داشتم.از همکاری با گروه کار بلدی مثل «کلاه قرمزی» گرفته تا الان که دارم با رامبد کارمیکنم. به هر حال خوششانسی است چون با آدمهایی کار کردهام که خوش اخلاق و سالم بودهاند و این خیلی نکته مهمی است. کلا ورود من به حیطه کار عروسکی به واسطه یک آدم بسیار خوش قلب کار درست مثل مریم سعادت بود. او برای آموزش از هیچ چیز کم نگذاشت و بدون هیچ خساستی همه چیز را به من یاد داد. یادم هست نخستین بار مرا در یک جشنواره عروسکی دید. آن زمان من دانشجو بودم و حتی گرایشم هم تئاتر عروسکی نبود اما مریم سعادت در آن جشنواره داور بود و از کارم خوشش آمد و از همان جا همه چیز شروع شد.

در طی این مدت شما تجربه بازیگری هم داشتهاید که معروفترینش حضور در «طبقه حساس» کمال تبریزی بود. با این حال به نظر میرسد در حوزه عروسکی بیشتر از عرصه بازیگری موفق بودهاید. خودتان کدام را ترجیح میدهید؟
اصولا یک قاعدهای وجود دارد که در هر حوزهای کار کنی بیشتر تو را با همان حوزه میشناسند. آشنایانت نیز در آن حوزه مشغولند و در نتیجه به آن وصل میشوی. این طور نیست که من کار عروسکی را بیشتر از بازیگری دوست داشته باشم. خیلی برایم فرقی نمیکند چون در کار عروسکی من، بازی میکنم و به دنبال ادا درآوردن نیستم. اما خب چون کارم را با حوزه عروسکی شروع کردم بیشتر آدمها این نگاه را داشتند که فلانی در عرصه تئاتر و کار عروسکی فعال است، در نتیجه پیشنهادهایی که شده بیشتر در زمینه عروسک گردانی و صداپیشگی بوده تا بازیگری

سه شخصیت عروسکی که شما طی چند سال گذشته صداپیشگی آنها را انجام دادهاید یعنی ببعی، آقوی همساده و جنابخان یک سری خصوصیات مشترک دارند. مثلا به نسبت کاراکترهای عمیقتری هستند و واکنشهای متفاوتتری به اتفاقات پیرامونیشان دارند. این خصوصیات چقدر از خود شما نشات گرفته است؟
همه کاراکترهایی که من صداپیشه آنها بودم برگرفته از یک بخش وجودم هستند. همیشه همین طوری است. مثلا من خودم عاشق جنوبیها و موزیک جنوبی هستم و این در جناب خان هم وجود دارد. اصلا خیلی وقت بود که دلم میخواست به جای یک کاراکتر جنوبی حرف بزنم. به هر حال من در همین رشته درس خواندهام و فکر میکنم هر کاراکتری باید به فراخور موقعیت ریاکشنهای درستی داشته باشد. بخشی از این رفتار به بودن در لحظه برمیگردد و بخشی به آن آموختهها. درست مثل یک نقاش که اصول نقاشی را یاد میگیرد اما وقتی میخواهد تابلویی خلق کند دیگر به هیچ کدام از آنها فکر نمیکند. کار ما هم میشود گفت به نوعی به کار آن نقاش شبیه است هرچند به نظرم عروسکهایی که صداپیشگیشان را میکنم از خودم حاضرجوابترند. 

خودتان حواستان هست که این روزها جناب خان چقدر تاثیرگذار است؟ با اهدافی که رامبد جوان در خندوانه دنبال می کند، از حفظ محیط زیست گرفته تا رفتارهای درست اجتماعی، همه و همه میتواند با حضور جناب خان خیلی بیشتر تاثیرگذار باشد. از این همه تاثیرگذاری نمیترسید؟
حتما میترسم. اگر نترسم روز مرگ من است. هر هنرمندی که ممکن است تاثیری داشته باشد باید از هر لحظه بترسد. وقتی میبینم جملههایم تکیه کلام مردم شده به خودم میگویم محمد داری کار حساسی میکنی، خیلی حواست باید جمع باشد. خیلی خطکشی شده باید رفتار کنی. امیدوارم تاثیرش مثبت باشد. درواقع نیت و سعی من این است که این اتفاق مثبت باشد. من در برنامه «رادیو هفت» در کنار شاهین شرافتی مجری بودم و شب اجرای ما «سهشنبههای حال خوش» نام داشت. کلا موتیف زندگی من اشاعه همین حال خوش است. این که حال خوش را بین مردم و اطرافیانم جاری کنم. شاید نتوانم آدم بزرگی باشم ولی سعی دارم در همین موقعیتی که هستم حال آدمها را خوب کنم. برای همین هیچ وقت عروسکهایی که به جایشان حرف زدهام عروسکهایی پرخاشگر یا بیادب نبودهاند. 

شما در «شهر موشها»ی ۲ هم با خانم برومند همکاری داشتید. فکر میکنید میراثی که نسل مرضیه برومند و هنرمندان آن دوره در حوزه کار عروسکی از خود برجا گذاشتند الان به شکل درستی دارد استفاده میشود؟ 
من در شهر موشهای ۲ نقش خیلی کوچکی داشتم و بیشتر پشت صحنه فعال بودم. در فیلم «در به درها» دستیار عروسکگردان بودم. ببینید، شرایط سخت شده. یک زمانی بود که رسانهها محدود بودند و برد هر کار نمایشی خیلی بیشتر بود اما الان با گسترش رسانههای مجازی با همین موبایلها که انواع و اقسام شبکههای مجازی را در دسترس لحظه به لحظه قرار میدهند رقابت کردن دیگر کار خیلی مشکلی است. 

چرا دوست داشتید جناب خان جنوبی باشد؟ فکر میکنم این انتخاب حداقل روی مردم رنجدیده جنوب خیلی تاثیر مثبتی داشته است. آن هم با همه مشکلات و محرومیتهایی که دارند. 
من در محلهای در شیراز بزرگ شدم که همه همسایههایش جنوبی بودند. جنگ زدههایی که از شهر و کاشانه خود آواره شدند و به شیراز آمده بودند. خیلی از دوستان من آبادانی و خرمشهری، اهوازی و بوشهری هستند. جناب خان مدیون آنهاست. از طرفی من هم به شدت این موضوع محرومیت را احساس کردهام. چند سفر به جنوب داشتم و همیشه از دیدن وضعیت مردم و شهرهای جنوب دلم گرفته چون به نظرم میآید بعد از جنگ آنها باید در اولویت قرار میگرفتند. کسانی که جنگیدند و خانههایشان ویران شد. آبادان یک شهر بینظیر بود الان نباید این طوری باشد. الان نباید مردم اهواز حتی توان نفس کشیدن نداشته باشند. جدای از امکانات دیگر شهرها، شهرهای جنوب نباید این جور نیمه خرابه باشند. خوشحالم که جنوبیها کمی با جناب خان خوشحال شدند و کلی پیغام به من میدهند که دمت گرم حال ما را خوب کردی. این پیغامها خیلی به دل من میچسبد. من نه سیاستمدارم نه نماینده مجلس ولی فکر میکنم مردم جنوب یک حقی به گردن همه ایرانیها دارند که هنوز ادا نشده است


۵۷۲۴۴

کد خبر 425947

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 134
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۰۵:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  بحراني عزيز، اميدوارم خدا حال و احوالت را شادتر كند چون ما با اين بيانات و رفتارهاي جناب خان سرحال مي آييم.
  • مهدی IR ۰۶:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
   780 2
   سیاهه نارگیله، بحرانی نارگیله :
  • بی نام A1 ۰۷:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
   273 3
   من به عنوان یه بوشهری که اصلیتی خوزستانی و شیرازی داره و با فرهنگ جنوب آشنایی کامل ، اول از آقای بحرانی تشکر می کنم مخصوصا آوا هاشون که من رو یاد خاطرات خوب کودکی انداخت دوما هم به بقیه هموطنای عزیزم می گم که شخصیت جناب خان صرفا آبادانی یا بوشهری نیست . صوت بیان این شخصیت ترکیبی از لهجه های جنوبی کشوره از آبادان گرفته تا چابهار . از کلماتی استان های مختلف استفاده می کنه ولی خوب بیشتر شخصیتش از واژه های آبادانی شکل گرفته . یه جورایی ترکیبی از تمام استان های جنوبی ایرانه . حتی تو بعضی از جاها تن و لهجه ی شیرازی رو هم حس کردم . همین که از همه شهر ها و فرهنگ های جنوب تو خودش ترکیب کرده اون رو فوق العاده مردمی کرده و تنها دلیل جذب بنده به این برنامه همین بوده .
  • سید A1 ۰۷:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
   من فقط و فقط در صورت حضور داشتن جناب خان برنامه خندوانه رو میبینم بنظرم بقیه قسمت های آن جذابیت چندانی ندارد.
  • بی نام A1 ۰۸:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
   340 1
   قربووووووووووووونت فداتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت ستاره بچینی ....نگاه کو.....
  • بی نام A1 ۰۹:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
   217 3
   فقط به خاطر جناب خان رفتم گیرنده دیجیتال خریدم
  • راحله IR ۰۹:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
   129 5
   تک تک لحظات برنامه فوق العادست.
  • بی نام A1 ۲۰:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۸
   62 0
   يه هنرمند به تمام معنا... مردمدوست و شاد.به فرهنگ جنوب اشراف داره موسيقي رو خوب ميفهمه و اشعار فولكلور بلده. طنز رو عالي اجرا ميكنه. كارش مسخره بازي و تمسخر نيست. جالب هم اينه كه تحصيلات عالي در زمينه كارش داره. خود من كه اينروزا تمام آيتمهاش رو ضبط ميكنم و چندباره ميبينم. خدا به تنت قوت بده جوون.
  • ابرا A1 ۰۹:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۴/۳۰
   8 0
   گرین کارتتو برای کشور آبادان صادر کردم.منتظر سیتیزن باش.دقیقا حدس ردم که این شخص همسن مون ولی فکر نمیکردم خوزستانی نباشه قربانت فدات ......
  • بی نام A1 ۱۷:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۴
   1 0
   جناب خان مرسی از برنامت خیلی بحالی دوست دارم چون لهجت مثل ما خوزستانیه قرررررررربانت ستاره بچینیم ابودان بوس بوسسسسسی
 • مهدی رستمی A1 ۰۵:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  545 3
  بسیار عالی/خسته نباشید/لذت میبریم از هنرنمایی شما
 • هموطن IR ۰۵:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  344 2
  آی سیاهه نارگیله...محمد نارگیله
 • بی نام A1 ۰۵:۳۳ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  426 0
  نگا کن کوکام کارت بیسته
 • سیدمهدی کاظمی A1 ۰۵:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  318 3
  عرض ادب و احترام به تمام جنوبی های مهربان یادش به خیر بخشی از خدمت سربازیمو توی استان خوزستان بودم. خدا رو شکر اونجا این قدر از مردم محبت و خون گرمی دیدم که هنوزم دلم میخواد یه روزی برگردم به جنوب.
 • مهدي آقاجري IR ۰۵:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  333 1
  با سلام و احترام به خدا خيلي مردي آقاي بحراني به عنوان يه آباداني و جنوبي خيلي از ديدنت حال خوبي بدست مياريم. ممنون از اينكه دل جنوبي را شاد كردي. با آرزوي موفقيت براي تتك تك هموطنان عزيزم
 • بی نام A1 ۰۵:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  228 0
  بزرگواری مرد... به همین راه ادامه بده که مردم ما واقعا به امثالی چون شما نیاز داره. البته بسیار مراقب سو استفاده های دیگران هم باش.
 • بی نام IR ۰۵:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  278 1
  جناب خان عالیه برنامه را از یکنواختی و خنده های بی مورد درآوده
 • بی نام FI ۰۵:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  387 7
  من نه سیاستمدارم نه نماینده مجلس ولی فکر می‌کنم مردم جنوب یک حقی به گردن همه ایرانی‌ها دارند که هنوز ادا نشده است. پرچمت بالاست کوکا
  • جواد IR ۰۷:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
   183 3
   والله باید این نکته را برای خودمون جوری جا بندازیم که همه مردم ایران به گردن همدیگه حق دارن اونوقت ببینید که این مملکت چه گلستانی میشود
  • بی نام A1 ۲۰:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۸
   37 1
   همين يه جمله اش يه دنيا ميارزه
 • بی نام A1 ۰۶:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  157 4
  دمت گرم و سرت خوش باد بحرانی عزیز
 • فرزاد IR ۰۶:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  315 4
  واقعا باید از جنبه و دلپاکی مردم خوزستان تشکر کرد، اگر این عروسک لهجه برخی از نقاط کشور رو داشت الان مشخص نیست رامبد جوان به چه سرنوشتی دچار شده بود
  • بی نام GB ۰۹:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
   92 1
   دقیقا منم میخواستم همین تکته زو ذکر کنم.مردم جنوب نشون دادن که جنبه شون بیشتر از همه ست.
 • بی نام A1 ۰۶:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  179 0
  خیلی طناز و زیبا و قشنگ و خنده دار . عالی . من خیلی این شخصیتو دوس دارم . اینم بگم که تو طنز سخت پسندم و به هرچی خندم نمیگیره . . . رااممممبددد
 • بی نام IR ۰۶:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  143 0
  همشهری ما... هنرمند خوش ذوق
 • رضا ایران IR ۰۶:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  156 2
  دم شما گرم به مولا مردم افسرده اند چه اشکالی داره تو برنامه های تلوزیونی در چهارچوب مقررات مردم شاد باشند مسلمان واقعی کسی است که دلی رو شاد کنه
 • مجد IR ۰۶:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  170 5
  من خیلی دوست داشتم جنوبی باشم مخصوصا بوشهری نمیدونم چرا. سفر هم نداشتم نهایت تا شیراز اومدم. مردمش بی نظیر بودن
 • بی نام A1 ۰۶:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  95 0
  دمت گرم با مرام خسته نباشی.
 • بی نام A1 ۰۶:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  134 0
  خدا دلتو شاد کنه که شادی رو تو این اوضاع به خونه های ما میاری،با خوندن سوال آخری اشکام جاری شد با اینکه جنوبی نیستم
  • عاشق ببعی آقوی همساده و جناب خان A1 ۰۸:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
   43 0
   منم اشکم در اومد معلومه آدم سالمیه و دلش پاک مث آینه واسه همین هم خدا به کارش برکت میده و موفقش میکنه و پیش مردم هم عزیزش می کنه همشهری عزیز ایشالا همیشه سالم باشی و سالهای سال کارای قشنگ ازت ببینیم
 • بی نام IR ۰۶:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  119 0
  خندوانه با جناب خان جذابتر و ديدني تر شده.
 • بی نام GB ۰۶:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  148 0
  جناب بحراني به عنوان يك آباداني از شما متشكرم. بسيار عالي، خندوانه رو به عشق جناب خان بيشتر ميبينم. آقاي جوان هم كه مثل هميشه گل كاشتن. موفق باشيد
 • بی نام IR ۰۶:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  77 0
  دمت گرم
 • یک ایرانی IR ۰۶:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  137 3
  مردم جنوب یک حقی به گردن همه ایرانی‌ها دارند که هنوز ادا نشده است با این حرفت علاقه منو به خودت 100 برابر کردی
 • بی نام IR ۰۶:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  139 0
  کاکو بچه شهر دمت گرم وقتی همساده بودی گفتیم ایی شیرازیه ولی وقتی فهمیدیم جناب خان هم خودتی گفتیم نه فقط یه آبادانی یا یه بوشهری اصیل میتونه ایجوری صحبت کنه.حالا که فهمیدم واقعا شیرازی هستی .فهمیدم واقعا هنرمندی.چون لهجه جنوبی را ایقدر قشنگ صحبت کردی که واقعا فکر کردم آبادانی یا بوشهری هستی.دمت گرم کاکو
 • بی نام A1 ۰۶:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  76 1
  جونوم کوکا.
 • بی نام IR ۰۶:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  83 2
  هه هه هه و........
 • محمد IR ۰۶:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  57 0
  خسته نباشی کارت عالیه
 • احسان RO ۰۶:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  الان اگر ترکی یا گیلکی حرف زده بود کلی کمپین راه افتاده بود که طرف رو خرد کنند ولی دم هرچی آبادانیه گرم هیچی که نمیگن حمایت هم می کنند این یعنی ظرفیت بالای مردم آبادان آبادان نارگیله
  • بی نام A1 ۱۹:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۳/۳۰
   19 2
   با احترام به همه قومیت ها و زبان ها و لهجه ها، مازنی ها به پایتخت و بختیاری ها به سرزمین کهن اعتراض کردن. گیلکی ها و ترکها؟
 • بی نام A1 ۰۶:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  94 1
  رامبود
 • بی نام A1 ۰۶:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  112 0
  جناب خان بسیار عالی است بنظر من 80 درصد خنداونه با بودن جناب خان است که خنده را به لب ملت می نشاند. به هر صورت هم به آقای جوان و هم به تمامی دست اندرکاران بسیار خوب این برنامه خسته نباشید و خدا قوت می گویم. یا علی
 • سعید IR ۰۶:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  188 5
  دکتر های محترم لطفا نگاه کنید به مردم با شعور و با ظرفیت جنوب که همراه با دیگر هم وطن هاشون لذت میبرن . به قول قدیمی ها طلا چه پا که ........
 • سعید IR ۰۷:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  93 3
  میگم به نظر شما دکتر هم این مجموعه طنز رو نگاه میکنند ؟
 • بی نام IR ۰۷:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  75 1
  عاليههههههههههههههههههههه، جناب خان
 • بی نام IR ۰۷:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  چقدر مردم ما سبکن. واقعا متاسفم
  • بی نام A1 ۰۷:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
   114 4
   شما خوبیشما سنکینی....
  • reza A1 ۰۸:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
   112 1
   بابا سنگین
  • بی نام A1 ۰۸:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
   131 1
   اگه به خندیدن میگی سبکی ... شما سنگین باش بذار ما سبک باشیم...
  • بی نام A1 ۰۸:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
   52 1
   اشتباهی مثبت دادم
  • بی نام IR ۰۹:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
   16 77
   چی شد چرا انقدر سوختین؟؟؟
  • بی نام DE ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
   34 2
   ورزش می کنند اضافه وزن ندارند، چاقالو.
  • فرید US ۱۳:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۲
   18 1
   سبک؛ مغزِ افرادی مثلِ شماست که فکر می کنن اگه نظرشون مخالفِ نظرِ جمع باشه، متفاوت و وزین به نظر میان.
 • فرشته IR ۰۷:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  126 2
  به عنوان یک بوشهری بی نهایت از اجرای شما خرسند و متشکرم و همین طور از اظهارنظر شما در مورد شهرهای جنوبی بخصوص شهرهای خوزستان که واقعاً حقشان بیش از اینهاست . خدا قوت . همیشگی باشی
 • بی نام IR ۰۷:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  79 7
  از رامبد بهتره خدایشش ....
  • اکبر EU ۱۹:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۴
   12 0
   رررررامبددددد؟؟؟؟؟
 • حمید IR ۰۷:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  103 1
  نگا کن ... شما یه ایطو چیایی برای خودت داری... سرحال باشی و سلامت وگرنه میام براتااااااااااااااااا
 • بی نام IR ۰۷:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  63 0
  خیلی باحاله.خستگی و مشکلاتو یادمون میره با دیدنش
 • م.الف IR ۰۷:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  50 2
  دارمت كوكا خيلي كارت درسته اميد واروم يه روزي برنامه ات از تلويزيون به تمام شهرها و محله ها بياد، خودوم پرچمدار تو و رامبودوم .
 • بی نام IR ۰۷:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  62 2
  زنده باشید الهی.هم شما هم آقای جوان بعد سالها یه برنامه پیدا شد که تمام افراد خانواده کنار هم میشینن و می خندن
 • بی نام A1 ۰۷:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  77 2
  دمت گرم ، خوب بخوابی ، ستاره بچینی ، بوس بوس
 • بی نام A1 ۰۷:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  33 1
  ها نشنیدوم تو گفتی خط کشی شده ها نه نشنیدوم دوباره بوگو ها:
 • فهرست حقوق آبیاری ارديبهشت 1394 IR ۰۷:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  متاسفانه این صدا و مرتب در دید بودن آقای بحرانی باعث شده هماهنگی بین عروسک و صدا از بین بره و بیننده بیشتر مرد میانسالی به اسم بحرانی توی نظرش بیاد تا یک عروسک ... یعنی اینکه دیگه ایندو شخصیت به هم نمیان و من اصلا نمی تونم بهش بخندم لطفش از بین رفته ... نمیدونم چطوری مردم بهش میخندن؟
  • h A1 ۰۸:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
   73 1
   تو نبین دمت گرم
  • یه آدم IR ۰۹:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
   66 0
   شما به این نمیخندی به چی میخندی؟
  • بی نام RU ۰۹:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
   36 0
   کار به نظرت ندارم این اسمت چیه ؟ بگم بحرانی بیااات برااات؟
  • بی نام A1 ۱۱:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
   34 1
   میام براتا
  • نیسا A1 ۰۸:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۲
   1 0
   محمد بحرانی متولد 1360 هستش به نظرت میانساله؟؟؟؟ ی سرچ کنی متوجه میشی دوست نداری جناب خان رو نگاه نکن کسی مجبورت نکرده
 • فرید آبی A1 ۰۷:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  67 0
  بحرانی خودتو به من نچسبون میام براتا : شخصیت جناب خان خیلی به من نزدیکه کارتون عالیه بهتون تبریک میگم اقای بحرانی
 • م EU ۰۷:۳۳ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  45 2
  حیف که صدا و سیما از روی دست خودش هم کپی نمی کند، یعنی وقتی ایده هایی از این دست در صداوسیما جواب داده، چرا بسیاری از برنامه های کنسل کننده از تلویزیون دولتی ایران پخش می شود؟
 • نیما IR ۰۷:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  88 0
  به عنوان یه اهوازی خدمت هموطنان عزیز غیر خوزستانی عرض کنم که من با وجود اینکه راجب اقای بحرانی عزیز خونده بودم که متولد شیرازه ولی با دیدن جناب خان گفتم امکان نداره بابا حتما اشتباهی شده مگه میشه یه نفر جنوبی نباشه و اینقدر عالی و دقیق لهجه جنوبی رو ادا کنه ،واقعا هنرمندی اقای بحرانی عزیز دمت گرم کوکا امیدوارم یه روز بیام برات از نزدیک ببینمت
 • بی نام A1 ۰۷:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  69 0
  از روزی که جناب خان اومده توی تلوزیون من تمام برنامه هاش رو دیدم قربانت بوس بوس ستاره بچینی....
 • من A1 ۰۷:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  66 0
  رامـــــــــــــــــــــــــــبـــــــــــــــــــــــــد؟؟؟؟؟؟
 • بی نام A1 ۰۷:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  58 0
  خوبی جناب خان اینه از آبادان و بوشهر و خوزستان و بندرعباس همه با هم الهام گرفته
 • محسن A1 ۰۷:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  89 0
  کوکا یعنی مویرگی باهات حال میکنٌم ;
 • بی نام IR ۰۷:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  67 0
  عجب پس صدای جناب خان همون صدای اقوی همساده است عجب هنرمندی
 • بی نام A1 ۰۷:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  42 0
  دمت گرم کاکو
 • محمّد IR ۰۸:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  50 0
  کوکا ممد، قربونت برم، فدات، خواب عمیق ببینی، ستاره بشمری، بوس بوس.
 • سلیمی IR ۰۸:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  53 1
  من فقط آن قسمت خندوانه را نگاه می کنم که جناب خان باشد. جناب خان به تمام معنی زیبا و شیرین است.
 • بی نام A1 ۰۸:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  132 2
  من ترکم زنم اهوازیه بخدا ماهن ماه ماه ماه ماه ماه ماه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه
 • مژده IR ۰۸:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  57 0
  شبایی که جناب خان میاد فرداش کلی شادم و به تیکه های خنده دارش می خندم.
 • بی نام A1 ۰۹:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  56 0
  از اینکه جناب خان در برنامه خنداونه من و هموطنانم را برای لحظه ای از مشکلات و گرانی خنده را به لبان ملت می نشاند سپاسگزاری می نمایم. انشاءاله این برنامه با بودن جناب خان همچنان ادامه داشته باشد. آرزوی سلامتی برای آقای جوان و تمامی همکاران ایشان در برنامه خندوانه. یا علی.
 • بهرام A1 ۰۹:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  46 0
  واقعا کارت حرف نداره جناب آفای بحرانی بسیار کارت عالیه که ملت ایران رو شاد کردی
 • بی نام A1 ۰۹:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  26 0
  خسته نباشيد . قربانت ستاره بچيني بوس بوس
 • ارمین A1 ۰۹:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  22 0
  دمت گرم ...خدا حفظتون کنه ...از اقای رامبد و بحرانی تشکر میکنم ...جناب خان ترکونده وقعا ...دست همتون درد نکنه
 • بی نام A1 ۰۹:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  16 0
  راااااااااااااااااااااااااااامبد1
 • 110 IR ۰۹:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  21 0
  جناب خان نارگیله. جناب خان. . .
 • نازنین A1 ۰۹:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  24 2
  برنامه خندوانه عالیه،همگی خسته نباشید ولی چرا جناب خان یکم از مشکلات مردم خوزستان نمیگه،آبادان قطب اقتصاد ایرانه ولی مردمش تو فقر و بیچارگی هستن..... ..میام براتا
 • بی نام A1 ۱۰:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  20 0
  بوس بوس بوس
 • رضا IR ۱۰:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  21 0
  خدا آخرو عاقبتت رو بخیر کنه ، واقعا ممنونم ، دوستت دارم
 • ولک کا کا ولک A1 ۱۰:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  25 0
  کوکا دمت گرم مونوم بچه تانکی ابولحسن حال میکونوم با ای جناب خان بزن دستو برا جناب خان
 • اهوازی A1 ۱۱:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  43 1
  دم مردم اهواز و آبادان گرم که هیچ اعتراض که نمی کنن تازه خوششون هم اومده. مردم جنوب با جنبن. حالا اگه یه شهری دیگه بود مثلا .....می ریختن تو خیابان و طومار و اعتراض و....
 • فرهاد IR ۱۱:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  19 1
  ووووووووووووووووووووووووووووهههههههههههههههههههههه....هللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللهههه.
 • بی نام A1 ۱۱:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  25 0
  باوركنيم كه مردم به شادي و نشاط به اندلزه اب وهوا براي زيستن نيازمندند
 • مجو IR ۱۱:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  30 1
  دمت گرم کوکا ، اسم بوشهر و خوزستان آوردی حالمون خوب کردی
 • محمد حسن IR ۱۱:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  15 41
  حس می کنم رامبد جوان یک مقدار نسبت به جناب خان حسادت می کنه چون قبلا در هفته 3 یا 4 بار جناب خان اجرا داشت اما الان هفته ای 2 با آن هم حضوری کوتاه مدت داره مطمئنم رامبد جوان احساس کرده با وجود جناب خان خودش به حاشیه می ره و تا جایی که بتونه می خواد حضور جناب خان رو کاهش بده . این کاملا محسوسه .
  • بی نام IR ۱۵:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
   9 0
   این دو تا شخصیت هم پوشانی ندارند یکشون مجریه اون یکی صدای عروسک. شاید هم محمد بحرانی همیشه در دسترس نیست یا نوشتن دیالگ طراحی قصه ازش زمان می بره.
  • بی نام A1 ۱۹:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
   21 1
   کاملا برعکس به نظرم رامبد خیلی هم دوست داره جناب خان رو از حمایتی که ازش در برابر بعضی مهمانها میکنه معلومه
 • بی نام A1 ۱۲:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  42 4
  ایول کاکو .............. دم بچه ی شیراز گرم ♥
 • محمد اعمی A1 ۱۲:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  31 0
  واقعاً هنرمنده این مرد. خیلی دوسش دارم. کارش خیلی درسته.
 • كاظم بوشهر A1 ۱۴:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  8 0
  ميام براتا .....
 • بی نام A1 ۱۷:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۵
  30 1
  به افتخار شیراز
 • بی نام IR ۰۷:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  20 1
  خیلی جالبه خیلی وقتا این نکته رو یادمون میره و با هم در میفتیم ولی یه همچین جاهایی رو میشه حس هم دلی و علاقه مون به هم دیگه. همه ایران جنوبی ها از خرمشهر بگیر برو تا چابهار رو دوست دارن. همه ایران شیرازی ها رو دوست دارن همه ایران یزدیها و اصفهانی ها و کاشانی ها رو دوست دارن همه ایران کردها و ترک ها و لرها و شمالی ها شک دارین استقبال از پایتخت رو ببینید و مشهدی ها و سیستانی ها رو دوست دارند
 • yaha A1 ۰۸:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  27 9
  خندوانه رو تا حالا ندیدم / چون از کارهای رامبد جوان که بی مزه هستند خوشم نمیاد ... ولی تصمیم دارم خندوانه رو بخاطر آقای بحرانی و خان ببینم
 • بی نام IR ۱۷:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  19 0
  من خودم يك بوشهريم كه والدينى آبادانى دارم.واقعاً ميتونم معنى رنجيده بودن مردم جنوب رو واقعاً حس ميكنم.و لحظاتى كه با جناب خان ميخنديم باور ميكنيم كه هنوز كسى به فكر دل شكسته ما هست.
 • هخا RO ۱۹:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  9 0
  خدايى عاليه خندوانه با جناب خان عاليه جناب خان پديدست رام بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • کسرا A1 ۲۳:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۶
  8 0
  با سلام به اقای بحرانی که واقعا هنرمند هستند،واقعا خنده رو به لب ما میارن با جناب خان،دمت گرم کوکا،حرف نداری
 • زهرا A1 ۰۷:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۷
  7 0
  سلام واقعا جای جناب خان تو خندوانه خالی بود.. خیلی بامزه وبانمکه.خیلی دوستش دارم
 • رژين IR ۰۷:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۷
  8 1
  جناب خــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــان خب از اول ميگفتي بحراني عمرتان بلند سايه تان مستدام هركس كه لبخند را آورد به لباي مردم افسرده ايران
 • امیر IR ۱۶:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۷
  8 0
  خیلی عالیه اصن یه وضیه جناب خان نباشه هیچه
 • fatiii IR ۰۷:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۸
  7 1
  من که عاشقه جناب خانم البته عروسکش که مالی نیس ولی آقای بحرانی واقعا هنرمندن ممنون که خنده به لبمون میارید
 • بی نام A1 ۱۴:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۸
  15 0
  مخالفم با مخالفای جناب خان
 • سجاد IR ۱۳:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۹
  9 0
  میام براتااااااااااااااا
 • بی نام IR ۱۳:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۹
  11 0
  دمت گرررررم
 • صالح A1 ۱۷:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۹
  14 1
  آقای بحرانی سلام و خسته نباشید. تو عرصه طنز یه شخصیت خاصی و گل. من خودم شیرازی هستم و دوست خوزستانی و بوشهری زیاد دارم و تو واقعا بلدی کارتو . بچه من 3 ماهشه وقتی بهش میگم قربااانت .... ستاره بچینی ......بوس بوس غش میکنه از خنده .تو بیستی عزیزم خدا حفظت کنه
 • علی A1 ۰۸:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۳۰
  19 0
  فدات .عروسک بگردونی..پولدار بشی..ستاره بچینی..منم ببری پاریسن ژرمن .بوس بوس بای
 • سپیده A1 ۰۹:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۳۰
  12 1
  آقای بحرانی عالیییه عالی واقعأ که یه ایطور چیزایی تو خودت داری و کارت حرف نداره.....موفق و سلامت باشی .ما خیلی دوستت داریم....خیلییییییییی
 • جناب جان IR ۲۰:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۳۰
  8 0
  خندوانه بدون جناب خان گریه وانس جای فرشته ی جونده بودم هر برنامه جناب خانو می آوردم جناب خان بسیار بامزس خییییلی با نمکه و حرفه ایه خییییلی کارشو بلده ینی تا این دهن باز میکنه آدم خندش میگیره
 • اهورا IR ۱۳:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۴
  6 0
  واقعا قشنگه مخصوصن جناب خان
 • مهیار IR ۱۲:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۶
  5 0
  عنکبوتتوم ککا........مردشم هستی
 • ریحا IR ۱۱:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۶
  7 0
  هه هه هه و . . . هرکه بگه حناب خان بده میام براااااااشاااااااا
 • امير A1 ۲۰:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۰
  6 0
  لبو الوورايى ووى جنا ب خان نارگيله همامه نارگيله
 • بی نام IR ۱۲:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۸
  4 0
  آآآخیییییییی
 • عدنان IR ۰۹:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۹
  7 0
  اقای بحرانی انشالا دست به خاک بزنی طلا بشه.انشالا عاقیت بخیر بشی.انشالا هرچی میخوای خدا بهت بده.انشالا تک تک ثانیه های زندگیت دلت شاد باشه
 • ایماز GB ۰۶:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۴/۳۰
  4 0
  با یک دنیا اشک شوق واسه محمد نارگیل بحرانی
 • سورنا IR ۰۹:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۴/۳۰
  2 1
  جناب خان فوق العاده است. از آقای بحرانی کمال تشکر رو دارم. امیدوارم همیشه شاد و خندان باشه. از آقای بحرانی تشکر میکنم چون به نظرم ایشون یه پرده از خونگرمی، مهربونی و خوش زبونی جنوبی ها رو با کاراکتر جناب خان به همه ایران نشون میده. بخصوص وقتی با اون موسیقی عالی آبادانی میخونه. هر چی بگم کمه بخدا. خشاب خان دایی جناب خان.......... هه هه هه او.......همش عالین
 • سارا A1 ۱۸:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۵
  2 0
  جناب خان یه دونست......عزیزم وقتی جا میزنه دوست داری بگیری ماچش کنی.....رامبد جوان رو هم که دیووونه کردهفرشته جونده......
 • نام IR ۰۹:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۶
  3 0
  من هم اهل شیرازم و در یک محله قدیمی زندگی میکنم، مکانیکی های سر کوچه آبادانی و خیلی آدمای با حالی هستن. با شنیدن صحبت های جناب خان یاد این دوستان می افتم. :
 • م.ک A1 ۰۷:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۹
  1 0
  با تشکر از همه عوامل برنامه خوب خندوانه، خصوصا جناب آقای رامبد جوان و جناب خان عزیز،من بعد از سالها با وجود این برنامه با تلویزیون آشتی کردم، و بسیارخوشحال و خرسندم که مردم خوب کشورم برای یکبار هم که شده از یک لهجه شهرستانی رضایت دارند و لدت می برند و در فکر انتقاد و توهین به این لهجه نیستند، امیداورم همه لحظات زندگی تون شاد شاد شاد باشه.
 • علی ف IR ۰۹:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۹
  2 0
  آآقای بحرانی فقط میتونم بگم فوق العاده ای .امدوارم همیشه سالم و سرحال با انرژی باعث شادی مردم بشید . واقعا استعداد کم نظیری دارید موفق باشید.
 • پیمان IR ۰۴:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۰
  1 0
  آقای بحرانی خسته نباشید،واقعا هنرمندی و بداعه گو،امیدوارم سالیان سال در کارهای مختلف شاهد حضورتان باشیم.
 • رسول ميرزاخانى از اصفهان A1 ۲۱:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۹
  0 0
  ما به ايران و همه خوزستانيهاى عزيز افتخار ميکنيم وبه همه انهامديون هستيم دمه همشون گرم مخلصه همشون هستيم ارزوى سلامتى براى اقاى بحرانى وارزوى خوشبختى براجناب خان واهلام
 • لیان A1 ۲۲:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۶
  0 0
  آقای بحرانی دمت گگگگرررررممم.
 • علی مرعی A1 ۲۰:۲۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۸
  0 0
  دمت گرم کوکا من یک ابادانی هستم نمیتونم مثل تو صحبت کنم