جریان ۵ هزار امضاپای گزاره‌برگ ملی خطوط قرمز هسته‌ای/ازسیدمحمود احمدی‌نژاد تا رابعه اسکویی !

دیروز برخی از خبرگزاری‌های داخلی از امضا بیش از پنج هزار نفر از فعالان رسانه‌ای کشور پای بیانیه‌ای موسوم به گزاره‌برگ ملی خبر دادند.

به گزارش خبرآنلاین، در ابتدای متن این خبر آمده بود: «جمعی از مدیران و خبرنگاران رسانه‌ها طومار گزاره برگ ملی هسته‌ای را که شامل ۶ اصل رعایت اصول توافق هسته‌ای توسط تیم مذاکره کننده کشورمان بود امضاء کردند.»

دراین گزاره‌برگ هسته‌ای اعلام شده است «منافع و عزت کشور و شش اصل باید در توافقنامه هسته‌ای رعایت شود و گرنه مصداق توافق بد است و یک قرارداد تحمیلی، استعماری و غیرقانونی و نامشروع است و هیچ کس از طرف ملت ایران اجازه امضای قراردادی بدون رعایت اصول شش گانه را ندارد».

هرچند با توجه به زمان انتشار، به نظر می‌رسد پایگاه اطلاع‌رسانی بسیج رسانه اولین منبع خبر مذکور باشد، اما خبرگزاری فارس هم ساعتی بعد بیانیه فوق را با ۲۲ امضا بیشتر و به عنوان خبر دست اول بر روی خروجی خود قرار داد. خبری که به نقل از بسیج رسانه و فارس در بسیاری از سایت‌های خبری و خبرگزاری‌ها از جمله نسیم، تسنیم، رجانیوز، جوان‌آنلاین، جام‌نیوز، تابناک و ... منتشر شد.

گذشته از متن این بیانیه و اصول ۶ گانه مندرج، امضاهای پای این طومار، که به عنوان «فعالان رسانه‌ای» معرفی شده‌اند، مهمترین بخشی است که جلب توجه می‌کند. لیستی که با نام حسین شریعتمداری و سیدنظام‌الدین موسوی آغاز شده اما با اسامی و شیوه‌های عجیب و غریبی از مرز ۵ هزار نفر عبور کرده است. اسامي عجيب و غريبي که در کنار هم ديدنشان نشان از غير واقعي بودن امضاها دارد. در ادامه نگاهي مي کنيم که به اين امضاها:

۱. حسین شریعتمداری
۲. سیدنظام‌الدین موسوی
۳. مجید قلیزاده
۴. عباس توانگر
۵. علی پیرعلی
.
.

۱۶۹۹. قاعد
۱۷۰۸. مختار
۱۷۱۹. شرقی
.
.

۴۶۵۷. حدیث فولاد وند
۴۶۶۵. لاله اسکندری
۴۶۶۶. امین حیایی
۴۶۷۵. رابعه اسکویی
۴۶۸۱. محمد ابراهیم همت
۴۶۴۳. قاسم سلیمانی
.
.

۶۲۷. نام و نام خانوادگی
.
.
۳۵۳۴. سید محمود احمدی نژاد
.
.

۴۶۷۲. ذاکر اهل بیت
۴۶۰۳. منصور عرضی
.
.
۴۶۰۶. فائزه هاشمی
۴۶۲۲. میر حسین موسوی

 

همچنین مجموعه اسامي زير تکرار شده است

۲۲۴۳. محمود قربانی قره باشی
۲۲۴۴. سمیرا نیستانی
۲۲۴۵. هاشم شیرازیان
۲۲۴۶. سمیرا حریری
۲۲۴۷. فاطمه معلمی
۲۲۴۸. اکرم روح ازاد
۲۲۴۹. الهام ازاد زاده
۲۲۵۰. علی احسان فر
۲۲۵۱. احسان عباسی
و
۲۲۵۷. محمود قربانی قره باشی
۲۲۵۸. سمیرا نیستانی
۲۲۵۹. هاشم شیرازیان
۲۲۶۰. سمیرا حریری
۲۲۶۱. فاطمه معلمی
۲۲۶۲. اکرم روح ازاد
۲۲۶۳. الهام ازاد زاده
۲۲۶۴. علی احسانیفر
۲۲۶۵. احسان عباسی

این نوع تنظیم فوری گواه از کپی و دخیره کردن گروهی اسامی دارد. تکرار برخی از اسامی حتی تا سه بار از دیگر عجایب این طومار است.

برخی غلط های املایی فاحش ممکن است این شائبه را ایجاد کند که افرادی که نام خود را درست ننوشته اند،چقدر از مسائل هسته ای سررشته دارند.

به عنوان مثال:


۳۸۱۶. سید محسن مستفوی

۳۸۲۹. هامد ثمر لویی

۱۳۴۸. محدسه نصر آبادی
۳۸۲۳. ابد المناف اقارکاکلی

 

 

بعید است که تهیه‌کنندگان این طومار، خود هم انتظار چنین موفقیت بزرگی در تهیه لیست رسانه‌ای با این شرایط شک برانگیز را داشتند! ضمن اینکه اکثریت بزرگی از اسامی این لیست را روزنامه نگاران رسانه های بزرگ کشور نمی شناسند.

لیست کامل اسامی نوشته شده پای این طومار به نقل از خبرگزاری فارس را از «اینجا» دریافت کنید.

 

23503

کد خبر 426214

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =