نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز میزبان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای پاسخ به سوال نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه هستند.

به گزارش ایسنا، جلسه علنی مجلس که دقایقی قبل با حضور 200 نفر از نمایندگان آغاز شد انتخاب یک نفر از نمایندگان به عنوان ناظر مجلس در شورای عالی ترافیک و بررسی گزارش تحقیق و تفحص از سازمان چای کشور را در دستور کار دارد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسیدگی به طرح یک فوریتی اصلاح موادی از قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز را وگزارش معاونت نظارت مجلس در مورد اقدامات نظارتی مجلس در سال سوم دوره نهم را در دستور کار امروز خود دارند.


خروج وزارت ICT از تصدی‌گری / کمبود مهندس نداریم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: سیاست کاری ما این است که از تصدی‌گری خارج شویم و با حمایت از بخش خصوصی کل کارهای IT را در اختیار شرکت‌های خصوصی قرار دهیم. محمود واعظی در همایش با فعالان و کار آفرینان افزود: به عنوان دولت از رقابت خارج می‌شویم که این یک نوع حمایت است که باعث انگیزه و پیشرفت شرکت‌های خصوصی و مردم می‌شود. وی ادامه داد: خوشبختانه با افزایش دانش آموختگان و مهندسان در استان سیستان و بلوچستان مانند سالهای 60 با کمبود مهندس مواجه نیستیم. وزیر ارتباطات در ادامه اظهار کرد: با کمک استانداری کمیته مشترک ایجاد کردیم تا طرح‌های جدید مورد بررسی قرار گیرد و قطب ارتباطی در استان ایجاد شود. وی همچنین بیان کرد: برای پیشبرد اهداف موجود علاوه بر حمایت وزرات اطلاعات، استاندار نیز باید در برابر اجرای خواسته‌ها ایستادگی کند.

 

 

 

تامین بخش عمده‌ پهنای باند اینترنت از طریق چابهار

مدیرعامل شرکت زیرساخت گفت: اجرای شبکه‌های فیبرنوری، انتقال و آی پی از مهمترین اقدامات شرکت زیرساخت‌ محسوب می‌شود به طوری که 58 هزار کیلومتر فیبرنوری در کشور ایجاد شده است. محمود خسروی گفت: درگاه مهم و بین المللی چابهار و اتصال به کابل دریایی پروژه فالکون برای اتصال به کابل بین المللی FLAG و کشورهای هند و عمان و کابل دریایی پیشگامان برای ارتباط با کشور عمان و کابل‌های بین المللی از جمله EIG و MENA و تامین بخش عمده‌ای از پهنای باند اینترنت کشور ( 48 درصد) از طریق ایستگاه چابهار از مهمترین توانمندی‌های این استان در حوزه زیرساخت‌های ارتباطی به حساب می‌آید. وی ادامه داد: 2735 کیلومتر فیبر نوری در استان وجود دارد که نسبت به گذشته 500 کیلومتر افزایش داشته و تا آخر سال به 3140 کیلومتر می‌رسد. وی همچنین گفت: 4125 کیلومتر در زمینه فیبر سرمایه‌گذاری کرده‌ایم و در شبکه انتقال 2738 کیلومتر ظرفیت داشته‌ایم.

 

 

5656

 

کد خبر 426502

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =