دبیر کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات اعلام کرد: به منظور حمایت از توسعه محتوا و کاربرد داخلی، شکل‌گیری اقتصاد مراکز داده (Data center) در کشور و افزایش سهم چرخش محتوا و کاربرد داخلی، مقررات و تعرفه ارائه خدمات peering در مراکز تبادل داده (IXP) در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تصویب شد.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل ازمرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، علی‌اصغر عمیدیان افزود: براساس این مصوبه شرکت ارتباطات زیرساخت موظف است مراکز تبادل داده (IXP) را حداقل در چهار نقطه ایجاد کرده و درصورت نیاز در آینده، این مراکز را در نقاط بیشتری توسعه دهد.


وی با اشاره به اینکه اتصال به مراکز IXP زیرساخت برای تبادل محتوا به صورت غیرانحصاری و کاملاً اختیاری است و سایر شرکتها نیز امکان ایجاد مراکز IXP و ارائه خدمات peering در خارج از شبکه زیرساخت را دارند، گفت: سقف تعرفه اتصال اپراتورها به مراکز IXP زیرساخت به ازای ظرفیت پورت تعیین شده است. اما هزینه اتصال مراکز داده غیردولتی مجاز به مراکز IXP زیرساخت رایگان خواهد بود.


معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد: تعرفه‌های تعیین شده در این مصوبه، سقف تعرفه اتصال به تمامی مراکز IXP اعم از مراکز IXP زیرساخت و سایر مراکز IXP ایجاد شده در کشور است و هزینه‌های انتقال برای تبادل محتوا بین مراکز IXP زیرساخت براساس تعرفه‌های مصوب، به عهده شرکتهای ارائه دهنده مراکز داده و شرکتهای ارائه کننده خدمات داده دارای پروانه از رگولاتوری است.


5656

 

کد خبر 426890

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =