مدیرکل میراث فرهنگی البرز: ایجاد بازارچه های صنایع دستی در کرج نیازمند همکاری شهرداری است

مدیرکل اداره کل میراث فرهنگی البرز با اشاره به اینکه باید صنایع دستی به میان مردم آورده شود، گفت: ایجاد بازارچه های صنایع دستی نیازمند همکاری شهرداری است.

به گزارش مهر ، عبدالناصر میرچی از حضور موفق هنرمندان البرزی در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی صنایع دستی امسال خبر داد و اظهار کرد: باید صنایع دستی به میان مردم آورده شود.

وی با اشاره به اینکه مناطق ۱۲ گانه شهرداری کرج یک ظرفیت بالا برای برقراری ارتباط با مردم است، بیان کرد: اگر شهرداری کرج با اداره کل میراث فرهنگی استان همکاری های لازم را داشته باشد می توانیم بازار صنایع دستی را در شهر ایجاد کنیم در این صورت هنرمندان می توانند در این بازارچه ها به فروش تولیدات دستی خود اقدام کنند.
میرچی در ادامه به حضور ۴۰۰ غرفه در نمایشگاه صنایع دستی کرد و گفت: هنرمندان البرزی در رشته هایی مانند منبت، معرق چوب، سفال سنتی لعابدار، زیورآلات سنتی، گلیم بافی، شال بافی در ۱۶ غرفه در نمایشگاه حضور یافتند.
این مسئول گفت: هدف از مشارکت هنرمندان و کارگاه های هنری در این نمایشگاه فراهم آوری بازار کار و شرکت در نمایشگاه های خارجی است. خوشبخاتنه غرفه های البرز در روزهای برگزاری نمایشگاه بازدیدکنندگان زیادی داشت.
میرچی در پایان افزود: امیدواریم برای هنرمندان البرز و صنایع دستی استان آینده درخشان رقم می خورد.

4646

کد خبر 426950

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =