اقتصادنیوز نوشت:

دومینیک اشنایدر، رئیس بخش کالا و ارز آسیا-اقیانوسیه در شرکت «مدیریت سرمایه یو.بی.اس» در هنگ‌کنگ در گفت‌وگویی با شبکه تلویزیونی «بلومبرگ» درباره چشم‌انداز قیمت نفت خام و سیاست‌های پولی فدرال رزرو در نیمه دوم سال 2015 اظهار نظر کرد.
به گزارش اقتصادنیوز، دومینیک اشنایدر در گفت‌وگو با تلویزیون بلومبرگ با اشاره به بحران مالی یونان، درباره حال و هوای بازارهای سهام گفت: بازار سهام به خصوص در اروپا تحت فشار است و قطعاً یونان یک عامل کلیدی محسوب می‌شود؛ چرا که به هر حال در روند مذاکرات ممکن است اخلالی ایجاد شود. به خصوص اگر نتیجه‌ای حاصل نشود و موعد پرداخت بدهی‌ها در نیمه دوم جولای فرابرسد، ریسک خروج یونان از یورو بالاتر رفته و در نتیجه ریسک سرمایه‌گذاری در بازار اروپا افزایش خواهد داشت.

او در رابطه با آثار افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو بر بازارها، اظهار کرد: به نظر من در مورد فدرال رزرو با دو سؤال روبرو هستیم، اول آنکه چه زمان اتفاق خواهد افتاد؟ اگر از دیدگاه انتظارات بازار به ماجرا نگاه کنیم، توقع می‌رود که فدرال رزرو یک بار نسبت به افزایش نرخ بهره اقدام کند؛ در حالی که از نظر ما این اتفاق در دو نوبت رخ خواهد افتاد و زمان آن ماه سپتامبر 2015 خواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه بازارها برای دو بار افزایش نرخ آمادگی کامل ندارند، افزود: احتمالاً واکنشی که از «کمیته بازار آزاد فدرال» خواهیم دید، پایین نگه‌ داشتن سطح نمودار نقطه‌ای است. به نظر من در بیانیه آینده «کمیته بازار ‌آزاد فدرال» در مورد هر بخش از اقتصاد آمریکا، داده‌هایی وجود خواهد داشت.

اشنایدر با اشاره به قیمت کنونی نفت برنت در حدود 60 دلار در هر بشکه و پیش‌بینی بالا رفتن قیمت تا 70 دلار، گفت: به عقیده من افزایش تا بیش از 70 دلار ممکن است در بلندمدت اتفاق بیفتد، اما فعلا قیمت‌ها به اندازه کافی افزایش داشته‌اند.

وی با تأکید بر اینکه در بازار نفت حدود یک‌میلیون بشکه مازاد تولید روزانه وجود دارد، گفت: به همین دلیل بعید می‌دانم که از اینجا به بعد در بازار نفت افزایش چشم‌گیری رخ دهد. به خصوص در سه ماهه سوم سال که تقاضا بالا خواهد رفت، شاهد کاهش قیمت نخواهیم بود، اما به احتمال زیاد افزایش نیز اتفاق نخواهد افتاد.

رئیس بخش کالا و ارز آسیا-اقیانوسیه در شرکت «مدیریت سرمایه یو.بی.اس» افزود: در بلندمدت که میزان تولید نفت آمریکا کاهش پیدا کند، احتمال افزایش قیمت وجود دارد، اما انتظار نمی‌رود تا سال آینده اتفاقی بیفتد.

اشنایدر با اشاره به مازاد تولید اوپک در نیمه اول امسال، توضیح داد: با رفتن به سمت نیمه دوم امسال، قیمت‌ها تا حدودی بهبود یافته‌ اما خارج از تصور نیست که افزایش تقاضا رفته‌رفته کم شود؛ به‌هرحال سه‌ماهه چهارم سال همیشه در حوزه نفت پر چالش بوده است.

وی در خصوص احتمال کاهش ارزش دلار در برابر ارزهای آسیایی نیز گفت: احتمال این مساله وجود دارد، چرا که در آسیا بسیاری از بانک‌های مرکزی سیاست‌های تسهیل کمی و انبساط پولی پیش گرفته‌اند. بانک مرکزی کره جنوبی رسماً نرخ بهره‌ را کاهش داده و با توجه به اینکه تورم و فشاری بر اقتصاد وجود ندارد، بانک‌های مرکزی از این فرصت‌ها استفاده کرده‌اند تا شرایط را برای اقتصادهایشان تسهیل کنند.
3939

 

کد خبر 427247

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =