مهر نوشت:

وزیر اقتصاد در دیدار با سفیر ارمنستان در تهران، خواستار توسعه روابط بین دو کشور شد و گفت: محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

علی طیب نیا در دیدار با سفیر ارمنستان در ایران بر ارتقای روابط اقتصادی بین دو کشور تاکید کرد و گفت: با وجود روابط و فرصت های سیاسی موجود بین تهران - ایروان روابط اقتصادی و تجاری ایران و ارمنستان در جایگاه شایسته و مناسب خود قرار ندارد.

وزیر اقتصاد همچنین به عضویت ارمنستان در اتحادیه کشورهای اوراسیا اشاره و خاطرنشان کرد: ایران از توسعه روابط با ارمنستان استقبال می کند و با توجه به فرصت های بسیاری که برای افزایش حجم مبادلات اقتصادی - تجاری وجود دارد باید از این فرصت ها بهره جست.

طیب نیا افزود: شرکت های ایرانی توانایی مناسبی در حوزه خدمات فنی و مهندسی دارند و آماده در اجرای پروژه های مختلف در ارمنستان شرکت کنند. وی با بیان اینکه ایران هیچگونه محدودیتی برای توسعه روابط با ارمنستان ندارد گفت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی کامل دارد تا در زمینه رفع موانع موجود هر اقدامی که لازم است، انجام دهد و در زمینه رفع موانع ترجیحی نیز می توان باب گفتگو را باز کرد.

سفیر ارمنستان در تهران نیز در این دیدار که با اشاره به مذاکرات اخیر ایران و گروه ۱+۵ گفت: این مذاکرات و توافقات آینده بین ایران و ۱+۵ می تواند باب فرصت ها و افق های تازه ای را برای کشور ارمنستان باز کند.

آرداشس تومانیان افزود: با توجه به عضویت ارمنستان در اتحادیه اوراسیا، فرصت های جدیدی برای اقتصاد این کشور در منطقه ایجاد شده که ایران نیز با توجه به ظرفیت های موجود می تواند از آن بهره برداری کند.

وی دسترسی به بازار بزرگ منطقه اوراسیا از طریق کشور ارمنستان را یکی از فرصت های پیش رو برای اقتصاد ایران برشمرد و گفت: تجار و فعالان اقتصادی ایرانی می توانند از این فرصت برای عرضه کالاهای خود در بازار بزرگ اوراسیا بهره مند شوند.
3939

کد خبر 427349

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =