وزیر دفاع: شهید چمران مظهر ایستادگی ملتی است که زیر بار زور نمی رود

ایرنا نوشت:

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروی های مسلح گفت: شهید چمران مظهر ایستادگی ملتی است که زیر بار زور و زیاده خواهی نمی رود و با شعار جاویدان هیهات منا الذله عزت و سربلندی خود را تضمین کرده است.

 سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان به مناسبت 31 خرداد سالروز شهادت مصطفی چمران طی سخنانی ، اظهارداشت: او فرمانده و راهبری شجاع بود که با نثار خون پاک خود در خط مقدم نبرد ، زمینه شکست متجاوزین بعثی و پیروزی رزمندگان اسلام را فراهم کرد و اثبات کرد برای غلبه بر دشمن باید شجاعانه قدم برداشت و به خانه های تار عنکبوتی آنان هجوم برد و پیروزی را در آغوش گرفت.

وی، کربلای دهلاویه را اوج تسلیم انسان عارف و مجاهدی دانست که لحظاتی قبل با قلم سوزناک خود لحظه های شهادت و رسیدنش به لقاء الله را به زیبایی ترسیم کرده بود و نشان داد با مجاهدت در راه خدا در عرصه جهاد اکبر می توان دست رد به همه خواهش های نفسانی زد و با هنرمندی خود را به زیور الهی شهادت آراست.

سردار دهقان با بیان اینکه شهید چمران با حضور موثر در لبنان ،فلسطین و مصر این حقیقت ناب را اثبات کرد که دفاع از محرومان ، مستضعفان مرز و جغرافیا نمی شناسد گفت:چمران طلایه دار مبارزه مسلحانه علیه ظلم و بیداد و تجاوز در تاریخ معاصر است که تا ابد نام و راه نیکش الهام بخش مجاهدان و مبارزان رهایی از نظام سلطه است.

سردار دهقان در بخش دیگری از سخنان خود گفت:امروز شیوه ها و تاکتیک های منحصر بفرد رزمی و عملیاتی شهید چمران در جنگ های چریکی و پارتیزانی الگو و الهام بخش رزمندگان اسلام در جبهه های نبرد علیه صهیونیسم و تروریسم است و معتقدیم خونی که شهید چمران در کربلای دهلاویه تقدیم کردهمراه با خون های همه رزمندگان اسلام ریشه ظلم و تجاوز و زورگویی و زیاده خواهی های نظام سلطه را از بین خواهد برد.

وزیر دفاع در پایان تصریح کرد: فرزندان رشید ملت ایران در وزارت دفاع با تأسی به راه ومنش شهیدان چمران ، فکوری و نامجو مفتخرند در مجموعه ای به تلاش و مجاهدت مشغولند که این چنین اسوه های بی بدیلی بعنوان وزرای دفاع ، فرماندهی و هدایت آن را برعهده داشته اند و با پیمودن راه آنان مسیر خودکفایی و خلق قدرت بازدارندگی موثر را با اقتدار دنبال و بر پیمانی که با امام شهیدان و سلف صالحش خامنه ای عزیز بسته اند استوار می مانند.

شهید مصطفی چمران وزیر دفاع اسبق جمهوری اسلامی ایرن در سی و یکم سال 60 در جبهه های نبرد دهلاویه به شهادت رسید.

29220

کد خبر 427925

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =