مجری طرح گندم سازمان جهادکشاورزی استان قزوین گفت : برداشت گندم از سطح حدود157 هزار هکتار از اراضی کشاورزی این استان آغاز شده است .

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان قزوین به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین مهندس جعفر رحیمی پیش بینی کرد : در سال زراعی جاری بیش از 400 کمباین مهاجر و بومی عملیات مکانیزه برداشت غلات را انجام دهند .

وی افزود : سازمان جهاد کشاورزی استان با آموزش کارشناسان ناظر برداشت و تشکیل اکیپ در کنترل ضایعات حاصل از برداشت در تمام ساعات فعالیت کمباین ها را با حضور در مزارع گندم استان نسبت به معاینه فنی کمباین ها و زدن برچسب معاینه فنی اقدام می کنند .

مهندس رحیمی اظهار داشت : در سال زراعی جاری نیز خرید تضمینی گندم از کشاورزان با تشکیل 21 مرکز خرید در سراسر استان با نظارت کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی و همکاری اداره کل غله و تعاون روستایی آغاز شده است .

وی از کشاورزان خواست : مستقیما محصول تولیدی خود را تحویل مراکز خرید کنندو پول گندم خود را در کمترین زمان ممکن از قرار هر کیلویی 11550 ریال برای گندم معمولی ( نان ) و 11850ریال برای گندم دوروم (ماکارونی ) دریافت نمایند .

رحیمی به کشاورزان توصیه کرد : از آنجایی که در زراعی سالجاری خرید تضمینی گندم با همکاری بانک کشاورزی انجام می شود از هم اکنون با مراجعه به شعب بانک کشاورزی استان نسبت به افتتاح حساب به نام خود اقدام کنند.

مجری طرح گندم سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین بیان داشت : بر اساس برآورد انجام شده حدود 270 هزار تن گندم در استان تولید می شود که از این مقدار حدود 200 هزار تن مازاد بر نیاز زارعین بوده و قابل عرضه به مراکز خرید خواهد بود .

به گفته ی رحیمی ؛ سهمیه تعیین شده گندم مازاد استان 173 هزار تن می باشد .

وی خاطر نشان کرد : آن دسته از کشاورزانی که طی روزهای گذشته در اثر وزش باد های شدید محلی محصول گندم و جو آنها دچار خسارت شده در صورتیکه محصول آنها تحت پوشش بیمه باشد می توانند قبل از شروع برداشت با مراجعه به صندوق بیمه محصولات کشاورزی استان در صورت تایید خسارت وارده نسبت به دریافت خسارت اقدام کنند.

4646

 

کد خبر 428111

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =