بااجرای طرح چند مرحله ای، تابلوهای غیرمجاز از سطح منطقه 9 شهرداری کرج به منظور حفظ زیبایی های بصری شهر جمع آوری شدند.

پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، 

مدبر منطقه 9 شهرداری کرج عنوان کرد: عملیات جمع آوری تابلوهای غیرمجاز از سطح معابر و پیاده روهای منطقه در اقدامی ضربتی و با اخطار و هشدارهای قبلی به منظور بهبود وضیعت سیما و منظر شهری صورت گرفته و همچنان در حال اجرا می باشد.
مجتبی اسکندری اظهار داشت: این عملیات به همت حوزه زیباسازی و خدمات شهری منطقه با عنوان «اجرای طرح جهادی جمع آوری تابلوهای غیرمجاز از سطح منطقه» در حال انجام بوده که به صورت مرحله ای و با در نظر گرفتن الویت های مشخص ادامه خواهد داشت.
این مسئول یادآور شد: طرح مذکور به دنبال اجرای تبصره یک بند 2 ماده 55 قانون شهرداریها در حال اجرا می باشد که شهرداری مکلف است از سد معابر عمومی، اشغال پیاده روها، رفع موانع موجود و آزادسازی معابر عمومی جلوگیری نماید.
اسکندری گفت: در این زمینه سعی شده با توجه به اینکه یکی از اهداف عمده حوزه زیباسازی شهری ایجاد بهداشت روانی و تلطیف بصری برای شهروندان است، ارتقاء سطح سیمای شهری را محقق نماید.
مدیر منطقه 9 شهرداری کرج افزود: این طرح از ابتدای سال جاری تاکنون با همت حوزه خدمات شهری منطقه به صورت ضربتی در تمامی محلات و نواحی پر تردد آغاز شده است تا با اجرای بهینه این امر بتوانیم از لحاظ بصری، آرامش روانی و سیمای مطلوبی در جهت رفاه حال شهروندان ایجاد کنیم.
وی بیان کرد: همچنین طرح مذکور در جاده محمد شهر، خیابان های شهید بهشتی و طالقانی جنوبی، بلوار بلال، شهدای دانش آموز و یادگار امام (ره) صورت پذیرفته و انواع تابلوهای ال ای دی عمود بر نما، ال ای دی حاشیه معابر و بنرهای تبلیغاتی غیرمجاز از حاشیه معابر پاکسازی گردید.
اسکندری با تأکید بر ضرورت جمع آوری تابلوهای غیرمجاز از سطح منطقه 9 شهرداری کرج، گفت: پاکسازی معابر از تابلوها و بنرهای غیرمجاز با توجه به اهمیت سیمای شهری در ایجاد آرامش، نشاط اجتماعی، حفظ و افزایش بهداشت روانی جامعه و ضرورت پیشگیری از اختلال در سیمای شهری صورت می گیرد.
مدیر منطقه 9 شهرداری کرج، با بیان اینکه نصب بدون ضابطه و بدون مجوز تابلوهای تبلیغاتی از عوامل دخیل در بروز آشفتگی در نما و منظر شهری است، عنوان کرد: تابلوهای غیرمجاز نه تنها بر سیما و منظر شهری تأثیر گذار هستند بلکه با عدم ایمنی لازم برای شهروندان سبب بروز حوادث و خطرات احتمالی برای آنان می شوند.
این مسئول در پایان خاطر نشان کرد: این اقدام در جهت جلب رضایت شهروندان صورت گرفته و انتظار می رود، شهروندان ضمن عدم نصب تابلو های تبلیغاتی غیر مجاز در اجرای این طرح همکاری لازم را با شهرداری منطقه داشته باشند.

4646

کد خبر 428709

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =