ایرنا نوشت :

رییس کل دادگستری استان تهران گفت: پرونده رییس دولت سابق در حال طی کردن مراحل است.

غلامحسین اسماعیلی روز سه شنبه در حاشیه مراسم بزرگداشت نخستین سالگرد ارتحال آیت الله محمدی گیلانی در جمع خبرنگاران این مطلب را عنوان کرد.خبرنگاری درمورد تجاوز شش مرد معتاد به یک دختر 11ساله پرسید و رییس کل دادگستری پاسخ داد: خبرش را از دادگاه نگرفتم.

وی ادامه داد: باید خبر را از دادگاه بگیرم و بعد در مورد آن حرف می زنم.اسماعیلی تصریح کرد: این خبر هنوز تایید نشده و ابهاماتی در آن وجود دارد.رییس کل دادگستری استان تهران درباره تبصره 48 آیین دادرسی کیفری در خصوص وکلای جرایم امنیتی گفت: آنچه گفته شده این است وکلا برای مراحل مقدماتی و کشف جرم با نظر قوه قضاییه تعیین می شوند.

اسماعیلی با بیان اینکه بسیاری از نظام حقوقی در این مرحله اصلا وکیل نمی پذیرند، افزود: اما در محاکم و رسیدگی به پروندها و دادسراها در زمانی که کیفر خواست صادر می شود، محدودیتی نداریم.

وی گفت: اینکه در مراحل مقدماتی وکیل بپذیریم یا نه، از وکلای خاص باید استفاده می کردیم تا موجب خراب شدن پرونده نشود، به همین دلیل حد وسط را انتخاب کرده و در مراحل مقدماتی وکلای خاصی انتخاب می شوند و در واقع در مراحل دادسرا نیازی به وکیل خاصی نیست.

47237

کد خبر 429120

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =